fryzura na ślub
Upięcia nie powinny obciążać głowy, zasłaniać oczu, ani krępować ruchów! | fot.: materiał partnera

Modne fryzury na wesele w 2022 roku

Sezon wesel trwa w najlepsze! Bez względu na to, czy będziesz jedynie gościem, czy to Ty organizujesz właśnie największą imprezę swojego życia, musisz zadbać o odpowiedni wygląd. Poznaj zasady, jakimi warto się kierować, dobierając idealne uczesanie na tę wyjątkową okazję.

Jaka powinna być idealna fryzura na wesele?

Większość kobiet decyduje się oddać swoje włosy w ręce profesjonalistów, choć nie brakuje również takich, które same czeszą się na wesele. Bez względu na to, do której grupy się zaliczasz, nie powinnaś zapominać o kilku ważnych zasadach.

Przede wszystkim fryzury na wesele powinny być trwałe. Muszą utrzymać się przez kilkugodzinną imprezę taneczną, dlatego użycie lakieru z pewnością będzie dobrym pomysłem. Poza tym uczesania powinny być eleganckie – koński ogon czy niedbały koczek lepiej zostaw sobie na inne okazje. Kolejną ważną cechą weselnych fryzur jest nasza wygoda. Upięcia nie powinny obciążać głowy, zasłaniać oczu, ani krępować ruchów!

Fryzury na wesele dla panny młodej

Panna młoda to gwiazda wieczoru i to właśnie na nią skierowane są wszystkie oczy. Nie dziwi zatem fakt, że jej fryzura powinna przyćmić wszystkie inne. Większość kobiet decyduje się na nisko upięte koki, zaplatane z warkoczy bądź loków. W modzie jest również wpinanie kwiatów (żywych lub sztucznych) oraz doczepianie biżuterii. Oczywiście najważniejsze tutaj jest zadowolenie i dobre samopoczucie panny młodej, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamiast koka zdecydowała się na rozpuszczone włosy. Mogą być na przykład lekko podpięte lub przyozdobione romantycznym wiankiem.

Fryzury na wesele dla świadkowej

Świadkowa to druga z najważniejszych kobiet podczas wesela. Jej uczesanie nie powinno jednak przyćmić fryzury panny młodej. Warto kierować się tą zasadą podczas wybierania dla siebie upięcia. Świadkowa raczej nie powinna wplatać we włosy ozdób, ani zakładać wianka, chyba że ,,przyszła żona” wyraźnie sobie tego zażyczy. Coraz popularniejsza staje się obecność druhen podczas wesela – w tym przypadku ich fryzury oraz krój i kolor sukienek są najczęściej ustalane wspólnie z panną młodą.

Fryzury na wesele dla gości

Podczas wesela każda kobieta chce wyglądać i czuć się pięknie. Będąc ,,zwykłym gościem” nie trzeba jednak narzucać na siebie presji. Piękną fryzurę możemy stworzyć samodzielnie, w domowym zaciszu, choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z usług fryzjera. W końcu każdy pretekst jest dobry, aby zafundować sobie odrobinę przyjemności i oddać się w ręce profesjonalisty. W tym wypadku sprawdzą się nawet zwykłe fale czy prosty koczek przyozdobiony elegancką spinką.

Materiał prtnera