Dwa tygodnie przed wielkim wyjściem to czas, gdy jeszcze możemy wykonać wiele zabiegów – oczywiście w zależności od potrzeb skóry | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zdążyć przed Sylwestrem. Zabiegi dla urody

Zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej pozwalają nam w krótkim czasie stać się bardziej atrakcyjnymi. Sprawdź, które zabiegi zdążysz jeszcze zrobić, by błyszczeć na Sylwestra, a z którymi warto poczekać do nowego roku.

Zostały dwa tygodnie…

– Dwa tygodnie przed wielkim wyjściem to czas, gdy jeszcze możemy wykonać wiele zabiegów – oczywiście w zależności od potrzeb skóry. Dobrym pomysłem na redukcję zmarszczek wokół oczu czy na czole będzie zabieg toksyną botulinową. Z odwodnioną i wymagającą nawilżenia skórą poradzi sobie mezoterapia. Można również poddać się zabiegowi wypełnienia, np. bruzd nosowo-wargowych oraz linii marionetek, konturowania ust, modelowania policzków, a nawet korekcji doliny łez – tak duże możliwości dają nam preparaty z kwasem hialuronowym, np. Belotero – radzi dr Ewa Rybicka, lekarz medycyny estetycznej, Estetica Nova.

Ciekawostka:

Warto stymulować skórę do produkcji nowego kolagenu, który tracimy w procesie starzenia, np. hydroksyapatytem wapnia. Składnik ten znajdziemy w preparacie Radiesse, który oprócz działania wypełniającego, zwiększa gęstość i napięcie skóry, dzięki czemu twarz odzyskuje naturalny i młodszy wygląd.

Zostały już tylko dwa dni…

– Na dwa dni przed wielkim wyjściem można wykonać zabieg Scarlet RF, czyli radiofrekfencję mikroigłową. Jest to zabieg, który powoduje zwiększenie napięcia skóry i jej ujędrnienie. Inną propozycją jest Ogień i Lód – znany też jako Red Carpet, czyli zabieg kosmetologiczny, który odświeża i napina skórę. Polega na nałożeniu dwóch masek – pierwszą pacjent odczuwa jako dość mocne palenie, drugą jako wspaniałą ochłodę. W rezultacie skóra staje się napięta i wygładzona – mówi dr Ewa Rybicka.

Ciekawostka:

To, jaki efekt wizualny przyniesie zabieg medycyny estetycznej w dużej mierze zależy od doświadczenia i poczucia estetyki lekarza. Dobry specjalista powinien dostrzegać niuanse, których poprawa pozytywnie wpłynie na wygląd całej twarzy, także u osób młodych.

Z którymi zabiegami powinnam się wstrzymać do nowego roku?

Zimą warto wykonać również zabiegi na zmiany naczyniowe – usuwanie rumienia oraz zamykanie naczynek na twarzy. Pamiętaj jednak, że po tym zabiegu należy przez jakiś czas wystrzegać się alkoholu, wzmożonego wysiłku fizycznego i zmian temperatur, co może pokrzyżować plany na spędzenie Sylwestra w górach.

Typowymi zimowymi zabiegami są również peelingi chemiczne. Wskazaniem do nich są przebarwienia, wiotkość skóry, trądzik oraz łojotok – ilość powtórzeń zależy od wskazań i mocy peelingu. Jest to wprawdzie zabieg, który zdążysz jeszcze wykonać, ale musisz go bardzo dobrze rozplanować. Skóra po takim peelingu może się łuszczyć nawet przez ok. 7 dni.

Materiał partnera zewnętrznego

 

Sprawdź także

nawilżenie skóry

Nawilżanie skóry z perspektywy naukowej: jakie substancje naprawdę działają?

Nawilżanie skóry to kluczowy element pielęgnacji, który pomaga utrzymać skórę zdrową, elastyczną i młodą. Z …