Fibromialgia
Metody uzdrowiskowe cenione w leczeniu fibromialgii to elektroterapia, terapia akustyczna, kinezyterapia i hydroterapia. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Fibromialgia – odpocznij od bólu mięśni w medycznym SPA

Największym wrogiem osób chorych na fibromialgię jest ból, który uniemożliwia wykonywanie codziennych czynności. Niestety, ponieważ jak dotąd nie znaleziono skutecznego leku na tę chorobę, pacjenci muszą starać się żyć z kłopotliwymi dolegliwościami. Ulgę w nich może przynieść fizjoterapia. Zobacz, dlaczego warto wybrać się na wczasy do medycznego SPA.

Czy fibromialgia zawsze oznacza ciągłe życie z bólem?

Przeciwdziałanie fibromialgii jest trudne. Lekarze wykorzystują do tego leki przeciwbólowe, przeciwzapalne i antydepresyjne. Mimo to chorzy odczuwają dyskomfort podczas wykonywania codziennych monotonnych czynności. Z uwagi na te dolegliwości chorego dopada także bezsenność, a po obudzeniu czuje sztywność całego ciała. Dlatego farmakoterapia zawsze powinna być wspierana odpowiednimi ćwiczeniami. Dobrze, jeśli towarzyszą im także inne zabiegi fizjoterapeutyczne.

Naturalne metody leczenia FMS w medical SPA

Metody uzdrowiskowe cenione w leczeniu fibromialgii to elektroterapia, terapia akustyczna, kinezyterapia i hydroterapia. Optymalne efekty, poprawiające komfort codziennego funkcjonowania, można osiągnąć dopiero po zażyciu serii zabiegów. Chorym pomagają także masaże rozluźniające napięte tkanki i stymulujące ich regenerację. To właśnie dlatego tak dobrym pomysłem są wczasy w medical SPA. Urlop, podczas którego można wypocząć i skutecznie złagodzić ból.

Słoneczny Zdrój – nowoczesny sprzęt, wykwalifikowana kadra

Renomowane medical SPA, wyspecjalizowane w leczeniu chorób układu ruchu znajduje się w Busku-Zdroju. Jest to czterogwiazdkowy hotel Słoneczny Zdrój, w którym znajduje się aż 36 gabinetów fizjoterapeutycznych. Podczas pobytu w ośrodku można zdecydować się na poddanie się samodzielnie wybranym zabiegom lub zdecydować się na „Pakiet Medyczny” lub „Wczasy Rehabilitacyjne” – programy tych pobytów zostały ułożone tak, aby pomóc w leczeniu dolegliwości układu ruchu. Nad zdrowiem pacjentów hotelu czuwa lek. med. Dariusz Klarecki, specjalista medycyny fizykalnej i balneoklimatologii, dietetyczka oraz kadra wyspecjalizowanych fizjoterapeutów.

Więcej w artykule: Fibromialgia – leczenie w Słonecznym Zdroju

Materiał partnera zewnętrznego