Medycyna estetyczna
Rynek medycyny estetycznej to jeden z najszybciej rozwijających się segmentów usług. | fot.: AdobeStock

Medycyna estetyczna w Warszawie. Jak wybrać dobry gabinet?

Rynek medycyny estetycznej to jeden z najszybciej rozwijających się segmentów usług. Po latach swoistej elitarności, jaką oznaczało korzystanie z wiedzy fachowców zajmujących się urodą, profesjonalne zabiegi związane choćby z opóźnianiem procesów starzenia, stały się dostępne dla szerokiej rzeszy Polek i Polaków. Dyskretne poprawianie niedoskonałości, oczyszczanie czy nawet drobne ingerencje są w zasięgu pewnych siebie, świadomych ludzi, którzy chcą czuć się lepiej we własnej skórze. Jednym z najdynamiczniej rozwijających się terytoriów w tej dziedzinie jest oczywiście stolica. Jak kształtuje się rynek usług w tym mieście i na co warto zwrócić uwagę wybierając gabinet medycyny estetycznej w mieście stołecznym? Podpowiadamy.

Złoty standard usług w medycynie estetycznej

Na początek warto zdać sobie sprawę z tego, że medycyna estetyczna rozwija się obecnie z olbrzymią prędkością. Zamiast mocnych ingerencji stawia się jednak na działania przynoszące subtelny i naturalny efekt. Aby uniknąć efektu maski czy karykaturalnego odmłodzenia lekarze i kosmetolodzy dobierają indywidualne procedury w oparciu o szczegółowy wywiad, skalę problemu, z którym zmaga się pacjent, ale i tryb życia, oczekiwania czy możliwości przeprowadzenia serii zabiegów. Zamiast tworzenia kolejnych klonów i cofania czasu na siłę, obecnie raczej preferuje się dyskretne ingerencje, opóźnianie procesów starzenia oraz profilaktykę ze szczególnym naciskiem na zabiegi skorelowane z wiekiem i stanem skóry pacjentki czy pacjenta. Toksyna botulinowa czy złote nici od dawna nie są już odpowiedzią na wszystkie niepokoje związane z upływem czasu. Stosuje się je nadal, ale z większym umiarem i po uświadomieniu szerokiej palety innych możliwości.

Najwyższej klasy kliniki, czyli jasne gwiazdy na mapie Warszawy

W stolicy coraz więcej jest miejsc świadczących usługi związane z medycyną i chirurgią estetyczną oraz plastyczną na najwyższym poziomie. Miejsca takie zatrudniają doskonale wykształconych lekarzy dysponujących wiedzą, ale i doświadczeniem. Jak rozpoznać dobrego chirurga czy lekarza medycyny estetycznej? Przede wszystkim powinien on mieć tytuł lekarza specjalisty w swojej dziedzinie. Do sprawdzenia kompetencji interesującego nas lekarza możemy wykorzystać Internet. Strony takie, jak https://medycynaestetyczna.waw.pl/ biorą pod lupę zarówno same placówki, jak i pracujących w nich lekarzy. Kiedy już zdecydujemy się na spotkanie z konkretną osobą, zapytajmy o ilość przeprowadzonych przez nią operacji o niepowikłanym przebiegu, poprośmy także o wgląd do zdjęć dokumentujących prace. Są specjaliści wykonujący na przykład korekcję nosa we własnym, niepowtarzalnym stylu i dopiero potencjalny pacjent decyduje, czy zaprezentowana estetyka mu odpowiada.

Co ważne, najlepsze kliniki pracują z użyciem na nowoczesnego sprzętu. Niejednokrotnie oferują na tyle skomplikowane procedury medyczne, że do ich przeprowadzenia niezbędny jest własny blok operacyjny z anestezjologiem. Miejsca takie skupiają się także na rehabilitacji pozabiegowej, pielęgnacji obszaru po zabiegu i zaleceniach dotyczących ruchu i diety. Wszystko to ma na celu nie tylko sprawne przeprowadzenie zabiegu i zminimalizowanie ewentualnych szans na powikłania pozabiegowe, ale przede wszystkim na zwiększenie komfortu pacjenta i maksymalizację efektu końcowego.

Powiększanie bądź redukcja i plastyka piersi, korekcja nosa, liposukcja, plastyka: ud, powłok brzusznych, ramion, powiek i twarzy, a także estetyczne operacje ginekologiczne to procedury zdobywające coraz większą popularność, zwłaszcza w dużych miastach. Na rynku warszawskim oferują je kliniki o ustalonej renomie, a także te budujące swoją pozycję. Z perspektywy pacjenta ważna jest więc odpowiednia selekcja tak, aby trafić w odpowiednie ręce i móc zaufać swojemu lekarzowi.

Gabinety medycyny estetycznej, czyli wysoko ustawiona poprzeczka

W Warszawie gabinety medycyny estetycznej spotkać można niemal przy każdej większej ulicy. W dużej mierze ich istnienie zależy od pozytywnej weryfikacji przez klientów. Miejsca istniejące na mapie Warszawy przez kilka czy kilkanaście lat z pewnością mogą poszczycić się przywiązaniem klientów i zachowaniem określonych standardów. Doświadczeni lekarze medycyny estetycznej oraz kosmetolodzy pracują często także w mniej prestiżowych lokalizacjach czy gabinetach umiejscowionych dyskretnie. Warto więc poszukać w Internecie opinii o różnych miejscach, zakresie oferowanych usług, sprzęcie czy kwalifikacjach personelu. To pozwoli nam uniknąć wizyty w miejscu o nieustalonej renomie. Kiedy już jednak trafimy do gabinetu zwróćmy uwagę na sposób obsługi, poziom higieny, informację o przebytych szkoleniach (najczęściej w formie dyplomów) oraz samą rozmowę z przyjmującym nas specjalistą. Szczegółowy wywiad, ocena problemu, propozycja terapii wraz z wyczerpującą informacją o wskazaniach, przeciwwskazaniach i postępowaniu po zabiegu powinny nas uspokoić. Jeśli zabraknie tych elementów, należy dopytać lub po prostu poszukać bardziej kompetentnego specjalisty. Na szczęście w stolicy wybór jest ogromny, wybierzmy zatem placówkę i specjalistę odpowiadającego naszym potrzebom.

Obecnie za standard postępowania uznaje się indywidualne, holistyczne podejście do pacjenta uwzględniające nowoczesne technologie. Niezależnie więc czy wybieramy klinikę, w której pracują najwyższej klasy specjaliści, czy też gabinet medycyny estetycznej, w którym usługi oferują kosmetolodzy lub kosmetolodzy i lekarze, warto przede wszystkim zapoznać się z filozofią placówki, przeczytać opinie o niej i o osobach pracujących na miejscu.

OLI

Sprawdź także

Od lewej: dr hab. n. med. Tomasz K. Wojdacz, Ewa Kozak, Magdalena Kaźmierczak, Patricia Szalak, lek. med. Marek Pitucha

Anti-aging przyszłości zamknięty w kosmetykach! Za nami polska premiera najnowszej linii age element od mesoestetic

W czwartek 22 września w Restauracji Belvedere na warszawskiej Agrykoli odbyła się polska oficjalna premiera …