Strona główna / Uroda / Medycyna estetyczna w Warszawie. Jak wybrać dobry gabinet?
Medycyna estetyczna
Rynek medycyny estetycznej to jeden z najszybciej rozwijających się segmentów usług. | fot.: AdobeStock

Medycyna estetyczna w Warszawie. Jak wybrać dobry gabinet?

Rynek medycyny estetycznej to jeden z najszybciej rozwijających się segmentów usług. Po latach swoistej elitarności, jaką oznaczało korzystanie z wiedzy fachowców zajmujących się urodą, profesjonalne zabiegi związane choćby z opóźnianiem procesów starzenia, stały się dostępne dla szerokiej rzeszy Polek i Polaków. Dyskretne poprawianie niedoskonałości, oczyszczanie czy nawet drobne ingerencje są w zasięgu pewnych siebie, świadomych ludzi, którzy chcą czuć się lepiej we własnej skórze. Jednym z najdynamiczniej rozwijających się terytoriów w tej dziedzinie jest oczywiście stolica. Jak kształtuje się rynek usług w tym mieście i na co warto zwrócić uwagę wybierając gabinet medycyny estetycznej w mieście stołecznym? Podpowiadamy.

Złoty standard usług w medycynie estetycznej

Na początek warto zdać sobie sprawę z tego, że medycyna estetyczna rozwija się obecnie z olbrzymią prędkością. Zamiast mocnych ingerencji stawia się jednak na działania przynoszące subtelny i naturalny efekt. Aby uniknąć efektu maski czy karykaturalnego odmłodzenia lekarze i kosmetolodzy dobierają indywidualne procedury w oparciu o szczegółowy wywiad, skalę problemu, z którym zmaga się pacjent, ale i tryb życia, oczekiwania czy możliwości przeprowadzenia serii zabiegów. Zamiast tworzenia kolejnych klonów i cofania czasu na siłę, obecnie raczej preferuje się dyskretne ingerencje, opóźnianie procesów starzenia oraz profilaktykę ze szczególnym naciskiem na zabiegi skorelowane z wiekiem i stanem skóry pacjentki czy pacjenta. Toksyna botulinowa czy złote nici od dawna nie są już odpowiedzią na wszystkie niepokoje związane z upływem czasu. Stosuje się je nadal, ale z większym umiarem i po uświadomieniu szerokiej palety innych możliwości.

Najwyższej klasy kliniki, czyli jasne gwiazdy na mapie Warszawy

W stolicy coraz więcej jest miejsc świadczących usługi związane z medycyną i chirurgią estetyczną oraz plastyczną na najwyższym poziomie. Miejsca takie zatrudniają doskonale wykształconych lekarzy dysponujących wiedzą, ale i doświadczeniem. Jak rozpoznać dobrego chirurga czy lekarza medycyny estetycznej? Przede wszystkim powinien on mieć tytuł lekarza specjalisty w swojej dziedzinie. Do sprawdzenia kompetencji interesującego nas lekarza możemy wykorzystać Internet. Strony takie, jak https://medycynaestetyczna.waw.pl/ biorą pod lupę zarówno same placówki, jak i pracujących w nich lekarzy. Kiedy już zdecydujemy się na spotkanie z konkretną osobą, zapytajmy o ilość przeprowadzonych przez nią operacji o niepowikłanym przebiegu, poprośmy także o wgląd do zdjęć dokumentujących prace. Są specjaliści wykonujący na przykład korekcję nosa we własnym, niepowtarzalnym stylu i dopiero potencjalny pacjent decyduje, czy zaprezentowana estetyka mu odpowiada.

Co ważne, najlepsze kliniki pracują z użyciem na nowoczesnego sprzętu. Niejednokrotnie oferują na tyle skomplikowane procedury medyczne, że do ich przeprowadzenia niezbędny jest własny blok operacyjny z anestezjologiem. Miejsca takie skupiają się także na rehabilitacji pozabiegowej, pielęgnacji obszaru po zabiegu i zaleceniach dotyczących ruchu i diety. Wszystko to ma na celu nie tylko sprawne przeprowadzenie zabiegu i zminimalizowanie ewentualnych szans na powikłania pozabiegowe, ale przede wszystkim na zwiększenie komfortu pacjenta i maksymalizację efektu końcowego.

Powiększanie bądź redukcja i plastyka piersi, korekcja nosa, liposukcja, plastyka: ud, powłok brzusznych, ramion, powiek i twarzy, a także estetyczne operacje ginekologiczne to procedury zdobywające coraz większą popularność, zwłaszcza w dużych miastach. Na rynku warszawskim oferują je kliniki o ustalonej renomie, a także te budujące swoją pozycję. Z perspektywy pacjenta ważna jest więc odpowiednia selekcja tak, aby trafić w odpowiednie ręce i móc zaufać swojemu lekarzowi.

Gabinety medycyny estetycznej, czyli wysoko ustawiona poprzeczka

W Warszawie gabinety medycyny estetycznej spotkać można niemal przy każdej większej ulicy. W dużej mierze ich istnienie zależy od pozytywnej weryfikacji przez klientów. Miejsca istniejące na mapie Warszawy przez kilka czy kilkanaście lat z pewnością mogą poszczycić się przywiązaniem klientów i zachowaniem określonych standardów. Doświadczeni lekarze medycyny estetycznej oraz kosmetolodzy pracują często także w mniej prestiżowych lokalizacjach czy gabinetach umiejscowionych dyskretnie. Warto więc poszukać w Internecie opinii o różnych miejscach, zakresie oferowanych usług, sprzęcie czy kwalifikacjach personelu. To pozwoli nam uniknąć wizyty w miejscu o nieustalonej renomie. Kiedy już jednak trafimy do gabinetu zwróćmy uwagę na sposób obsługi, poziom higieny, informację o przebytych szkoleniach (najczęściej w formie dyplomów) oraz samą rozmowę z przyjmującym nas specjalistą. Szczegółowy wywiad, ocena problemu, propozycja terapii wraz z wyczerpującą informacją o wskazaniach, przeciwwskazaniach i postępowaniu po zabiegu powinny nas uspokoić. Jeśli zabraknie tych elementów, należy dopytać lub po prostu poszukać bardziej kompetentnego specjalisty. Na szczęście w stolicy wybór jest ogromny, wybierzmy zatem placówkę i specjalistę odpowiadającego naszym potrzebom.

Obecnie za standard postępowania uznaje się indywidualne, holistyczne podejście do pacjenta uwzględniające nowoczesne technologie. Niezależnie więc czy wybieramy klinikę, w której pracują najwyższej klasy specjaliści, czy też gabinet medycyny estetycznej, w którym usługi oferują kosmetolodzy lub kosmetolodzy i lekarze, warto przede wszystkim zapoznać się z filozofią placówki, przeczytać opinie o niej i o osobach pracujących na miejscu.

OLI

Sprawdź także

Dr Andrzej Ignaciuk

Jak wybrać odpowiedniego lekarza medycyny estetycznej, któremu możemy zaufać?

Bardzo często pacjenci zadają sobie pytanie jak rozpoznać dobrego lekarza medycyny estetycznej. Są pewne elementy, …