Nowoczesne biuro
Urządzenie biura, niezależnie od jego metrażu, to priorytetowa sprawa, od której zależeć będzie efektywność i wydajność pracowników. | fot.: Adobe, 106377691

Jak urządzić biuro? Porady, wskazówki

Urządzenie biura, niezależnie od jego metrażu, to priorytetowa sprawa, od której zależeć będzie efektywność i wydajność pracowników. Wygląd pomieszczeń wpływa także na dobry odbiór marki przez klientów. Nie wiesz jednak na co zwrócić uwagę? Sprawdź nasz poradnik.

Podstawowe zasady

Jeżeli masz do dyspozycji nieduże wnętrza postaw na jasne kolory mebli i ścian, dzięki czemu optycznie powiększysz przestrzeń. Kolejny krok to wybór mebli. Istotne jest biurko. Sprawdź zatem, czy pomieści potrzebne rzeczy: laptopy czy dokumenty oraz dobierz wygodne fotele. Najlepiej sprawdzą się modele ze swobodną regulacją wysokości i oparcia.
Nie zapomnij także o oświetleniu. W ramach dekoracji okiennych z pewnością sprawdzą się firany oraz efektowne karnisze. Dobrym pomysłem są też rolety wewnętrzne, których design świetnie podkreśli nowoczesny charakter Twojego biura.

Pamiętaj, żeby barwy, jak również wszelkie dodatki, dobierać pod preferowany styl wnętrza. Jeśli prowadzisz agencję marketingową polecamy aranżacje w stylu loftowym lub minimalistycznym, w przypadku np. kancelarii czy biura rachunkowego lepszy będzie klasyczny klimat, w którym drewniane meble w ciemniejszym kolorze będą grać główną rolę.

Możesz także zdecydować się na open space, czyli otwartą przestrzeń, w której pracownicy wspólnie pracują nad jednym projektem. Dobrze jest wtedy wybrać biurka ze specjalnymi zabudowaniami chroniącymi prywatność. Na kreatywność wpływ będzie mieć również wydzielenie stref pozwalających na swobodny ruch, zbyt ciasne ulokowaniu stołów i mebli z pewnością wpłynie negatywnie na nastrój zatrudnionych tam ludzi.

Dodatki

Twoi pracownicy docenią nie tylko dobrze urządzone stanowiska pracy, ale również odpowiednio wyposażoną kuchnię lub miejsce, w którym będą mogli spokojnie porozmawiać telefonicznie czy odpocząć. Warto jest więc rozważyć zakup dobrego ekspresu do kawy, mikrofalówki i podstawowych akcesoriów kuchennych. Często w biurach umieszcza się również dystrybutor wody.

I na sam koniec – kwiatki w doniczkach są bardzo mile widziane. Wyglądają ładnie, a dodatkowo oczyszczają powietrze. Gatunki roślin takie jak np. skrzydłokwiat czy zamiokulkas są łatwe w pielęgnacji, a przy tym bardzo estetyczne.

Wygląd biura to właściwie wizytówka Twojej firmy. Aranżując przestrzeń, pamiętaj nie tylko o klientach, ale również o swoich pracownikach.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kanapa rozkładana

Kanapy rozkładane – czy w dzisiejszych czasach warto je kupić?

Kanapy rozkładane należą do praktycznych mebli, które pozwalają na wspaniały odpoczynek. Czym sugerować się podczas zakupów …