Pieczątka nie musi być nudna. Sprawdź, co zrobić, żeby zamienić ją w skuteczne narzędzie promocji

A co, gdyby można było „wycisnąć” z pieczątki coś więcej? | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Pieczątkę przybijasz do rozmaitych dokumentów dziesiątki, jeśli nie setki razy dziennie. Charakterystyczny layout z nazwą Twojej firmy, NIP-em, adresem i numerem telefonu znasz jak własną kieszeń. Zwłaszcza, że wygląda dokładnie tak jak tysiące innych stempli – tych, którymi posługują się Twoi konkurenci i kontrahenci. A co, gdyby można było „wycisnąć” z pieczątki coś więcej? Wykorzystać ją jako dodatkowe narzędzie promujące Twoją markę?

Brzmi niewiarygodnie? A jednak… Nowoczesne technologie wyrobu stempli sprawiają, że pieczątki firmowe mogą zacząć pełnić dodatkowe funkcje – zwracać na siebie uwagę i utrwalać świadomość Twojej marki w umysłach potencjalnych i obecnych klientów. Wystarczy zamienić tradycyjny, mało odkrywczy layout na znacznie atrakcyjniejszą formą graficzną. Jak? Możliwości jest kilka.

Pieczątki firmowe w kolor…ach

Pieczątka odbita w czerwonym, niebieskim czy zielonym kolorze tuszu to nic nowego – wystarczy zmienić kartridż, aby uzyskać nowy odcień. Co jednak, gdyby pojawiła się możliwość odbijania stempla w wielu kolorach jednocześnie – np. tak, aby każda linijka miała inny kolor? Wówczas, po pierwsze, stempel zwróci na siebie uwagę. Po drugie zaś, możesz wykorzystać ten efekt np. po to, aby dorzucić na pieczątkę Twoje hasło reklamowe. Odbite w innym niż pozostałe informacje kolorze – przyciągnie wzrok i zapadnie w pamięć. To prosty sposób na wzmocnienie działań reklamowych. Pamiętaj: wystarczy wybrać tylko nieco większy rozmiar pieczątki, aby połączyć jej funkcję informacyjną z promocyjną – zwłaszcza że nowoczesne stemple, produkowane m.in. za pomocą naświetlarek oferowanych przez Modico, zapewniają doskonałą rozdzielczość i wyrazistość każdej odbitki.

Pieczątka z logo – idealna do podbijania dokumentów dla klientów

Logo firmy to niezwykle ważny element Twojego systemu identyfikacji wizualnej. Może trafić na papier firmowy, wizytówkę czy inne gadżety reklamowe firmy. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by pojawiło się także na nowoczesnej pieczątce – zarówno w wersji monochromatycznej, jak i wielokolorowej. W jaki sposób można wykorzystać tak przygotowane pieczątki firmowe? Na przykład do pobijania ofert, katalogów firmowych czy faktur przekazywanych klientowi. Stempel stanie się dodatkowym nośnikiem reklamy, a co najważniejsze – sprawi, że Twoja oferta będzie lepiej zapamiętana.

Gdzie zamówić tak wykonane pieczątki firmowe? Szukaj punktów, które wykonują stemple w technologii oferowanej przez Modico lub zainwestuj we własną naświetlarkę. Dzięki niej wyrób pieczątek zajmuje nie więcej niż 5 minut!

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

zbliżenie na kobiece dłonie trzymające smartfona do zdjęcia

Nadchodzą promocje Black Friday! Które smartfony już są objęte atrakcyjnymi cenami?

Święto zakupów zbliża się wielkimi krokami! Już 27 listopada jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w …