sztachety
Deski z kompozytu są trwałe i odporne na działanie niesprzyjających czynników atmosferycznych | fot.: freepic

Zalety sztachet ogrodzeniowych z kompozytu

Deski kompozytowe są materiałem wszechstronnym oraz uniwersalnym. Idealnie sprawdzą się przy budowie nawierzchni tarasowej lub podłogi na balkonie. Można zrobić z nich elewację budynku, a nawet różne elementy infrastruktury ogrodowej. Psia buda? Piaskownica dla dziecka? Ogromne donice, w których zamieści się piękne kompozycje kwiatowe? Otoczenie basenu? Możliwości jest naprawdę wiele. Co ciekawe, tego typu deski zdadzą egzamin również jako element ogrodzenia wokół działki. Sprawdź, jakie są zalety takiego rozwiązania.

Po pierwsze – długa żywotność

Sztacheta ogrodzeniowa charakteryzuje się dużą trwałością. To inwestycja, która będzie bezproblemowo służyła przez naprawdę wiele lat. Deski z kompozytu są trwałe i odporne na działanie niesprzyjających czynników atmosferycznych. Silne promienie słoneczne, wiatr, niskie i wysokie temperatury, a nawet deszcz czy śnieg nie są im straszne. Ponadto materiał ten jest odporny na odkształcenia oraz uszkodzenia mechaniczne.

Po drugie – różne sposoby montażu

Zaletą tego rozwiązania jest ponadto łatwy montaż, którego można dokonać na kilka sposobów. W zależności od indywidualnych upodobań, deski instaluje się poziomo lub pionowo, dostosowując ich długość do zapotrzebowania. Kompozyt w połączeniu z innymi materiałami – betonem lub metalem – wygląda naprawdę dobrze. Widać więc, że wiele w tym zakresie zależy od naszej wyobraźni i kreatywności.

Po trzecie – walory wizualne

Istotną mocną stroną kompozytowych desek ogrodzeniowych jest ich atrakcyjny wygląd. Materiał ten do złudzenia przypomina naturalne drewno. Jednocześnie takie sztachety są dostępne w kilku wariantach kolorystycznych, przez co można je precyzyjnie dopasować do otoczenia, w jakim docelowo zostaną umiejscowione.

Po czwarte – łatwość utrzymania

Kolejnym atutem jest fakt, że ogrodzeniowe sztachety z kompozytu nie wymagają konserwacji, ani malowania. Jedynym zabiegiem pielęgnacyjnym, jaki trzeba względem nich wykonać jest umycie ich od czasu do czasu za pomocą myjki ciśnieniowej. Jest to więc świetna alternatywa dla drewna, które bez podjęcia odpowiednich działań szybko straciłoby na swojej jakości.

Ogrodzenie z kompozytu – podsumowanie

Nie sposób w tym miejscu nie zauważyć, że wybór desek kompozytowych przy tworzeniu ogrodzenia jest wyrazem dobrego smaku oraz znajomości trendów. To prawdziwy strzał w dziesiątkę zwłaszcza w sytuacji, gdy materiał ten został już wcześniej wykorzystany – na przykład przy budowie ogrodowej altany, czy schodów wejściowych do domu. Wtedy wszystko razem będzie stanowiło spójną całość.

Wykorzystanie sztachet z kompozytu do budowy ogrodzenia stanowi rozwiązanie, które zda egzamin zarówno na wsi, jak i w mieście. Taki płot będzie świetnie prezentował się w towarzystwie budynków zaaranżowanych w stylu nowoczesnym oraz rustykalnym. Jeśli chcesz, aby Twoją posesję otoczyło solidne ogrodzenie, wybór może być tylko jeden – deski kompozytowe. Już teraz podejmij decyzję, której na pewno nie pożałujesz.

Materiał partnera