piękne ciało
Nie ma niczego złego w dążeniu do ideału, ale tam gdzie sama nie dajesz już rady – możesz poprosić o pomoc specjalistę, który pomoże zmobilizować Twoją skórę do szybszej pracy | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Mój plan? Piękne ciało przez cały rok!

Styczeń to czas urodzaju dla firm dietetycznych i wszelkich placówek skupiających „pasjonatów” aktywności fizycznej. Po miesiącu zakwasów i diety dochodzimy jednak do wniosku, że efekty, owszem, przychodzą, ale wolniej niż zaplanowaliśmy, więc w lutym… rezygnujemy. STOP!

Smukła jak modelka

Być kobietą dumną z każdego centymetra swojego ciała, bez chociaż jednego kompleksu, jest raczej  niemożliwe. Nawet modelki je mają, choć mogą sprawiać wrażenie idealnych. Nie ma niczego złego w dążeniu do ideału, ale tam gdzie sama nie dajesz już rady – możesz poprosić o pomoc specjalistę, który pomoże zmobilizować Twoją skórę do szybszej pracy. Musisz jednak w pierwszej kolejności zaakceptować fakt, że niektórych mankamentów ciała ani dieta, ani ćwiczenia, ani regularne masaże nie zmienią w 100%, aczkolwiek dobrze dobrany zabieg pomoże zbliżyć się do sylwetki idealnej. I tę „prawie idealną” figurę należy pokochać i podkreślać!

Z wielką przyjemnością

Jeżeli przeraża Cię zaplanowanie zdrowego jadłospisu na cały tydzień, pomyśl o wykupieniu cateringu dietetycznego, aby zorientować się, co i w jaki sposób przygotowują specjaliści. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się u osób z napiętym grafikiem. Jeżeli zaś masz więcej czasu – skorzystaj z pomocy dietetyka. Zdrowa dieta to tak naprawdę smaczna dieta, trzeba tylko wiedzieć co z czym połączyć.

Chcesz zacząć się ruszać, ale siłownia trochę Cię odstrasza? Wiele osób ma takie same odczucia. W takiej sytuacji najlepiej kierować się myślą „co jestem w stanie polubić?” a nie „co sprawi, że najszybciej schudnę?”. Jeżeli zawsze chciałaś tańczyć – zapisz się na kurs salsy, jeżeli od jakiegoś czasu myślisz o samoobronie – idealnie sprawdzi się krav maga. Niektóre sporty możesz uprawiać tylko sezonowo, dlatego zimą warto wybrać się na kurs łyżwiarstwa, a latem wykupić lekcje z instruktorem windsurfingu. Opcji jest wiele, musisz tylko poszukać.

Na ratunek pięknej skórze

– Zawsze powtarzam moim pacjentom, że tylko połączenie diety, wysiłku fizycznego, odpowiedniej pielęgnacji i dobrze dobranego zabiegu pozwoli na utrzymanie idealnej figury. Wszystkiego samym zabiegiem nie zdziałamy, jednak bez niego – nie uzyskamy takiego efektu o jakim marzymy. Warto przekonać się o tym na własnej skórze. – mówi dr Matylda Jezierska z Cliniq – Klinika Pięknej Skóry w Koszalinie. Wypracowanie smukłej sylwetki i zdrowego ciała wymaga czasu i działań na kilku płaszczyznach, to jedyna droga, aby rezultaty pozostały z nami na dłużej. – W naszej klinice dużą popularnością cieszy się zabieg wykonywany urządzeniem Ultraskin II, który dzięki najnowszej technologii HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) daje natychmiastowy efekt ujędrnienia skóry. Dodatkowym atutem jest brak okresu rekonwalescencji. –  kontynuuje dr Jezierska.

Zabieg jest dedykowany dla osób z problem wiotkiej skóry, występującej na różnych partiach ciała: twarzy, podbródku, ramionach czy brzuchu.  Jedną z głównych przyczyn wiotczenia skóry jest duża utrata masy ciała.

– Ultraskin II stymuluje produkcję włókien kolagenowych skupioną wiązką fal ultradźwiękowych. Mikrouszkodzenia, które tworzą się pod wpływem oddziaływania na skórę wysoką temperaturą, są niezbędne do zmotywowania naszej skóry do szybkiej regeneracji i ujędrnienia. – tłumaczy dr Matylda Jezierska.

Dążenie do upragnionej sylwetki wymaga cierpliwości, systematycznej pracy i zamiany złych nawyków w dobre. Droga do celu nie musi jednak przypominać walki o przetrwanie, tylko styl życia pełen inspiracji, kreatywnego ruchu i nowych doznań kulinarnych. Podejmiesz wyzwanie?

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

dziewczyna dieta bezglutenowa

Dieta bezglutenowa – co jeść, aby się nie poddać?

Dieta bezglutenowa to nie lada wyzwanie, szczególnie dla laików. Całkowita zmiana sposobu żywienia początkowo może …