fotoodmładzanie twarzy
Jedną z najlepszych metod walki z wiekiem, jest fotoodmładzanie. Zabieg przeznaczony jest zarówno dla osób, u których widoczne są pierwsze oznaki starzenia się skóry, jak i dla osób dojrzałych, które mają problem ze zwiotczałą skórą | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Sekret pięknej i młodej skóry! Poznaj zabieg fotoodmładzania

Pragnieniem każdej osoby jest utrzymanie jak najdłużej młodego wyglądu. Oznaki starzenia się skóry pojawiają się nie tylko wraz z wiekiem, ale także przy nadmiernej ekspozycji na słońce. Procesów tych nie da się zatrzymać, ale istnieją nowoczesne metody, które je spowalniają.

Fotoodmładzanie na czym polega zabieg?

Jedną z najlepszych metod walki z wiekiem, jest fotoodmładzanie. Zabieg przeznaczony jest zarówno dla osób, u których widoczne są pierwsze oznaki starzenia się skóry, jak i dla osób dojrzałych, które mają problem ze zwiotczałą skórą.
Czym są zabiegi fotoodmładzania? Jak to się dzieje, że w tak skuteczny sposób eliminują wszystkie objawy starzenia?

Poprzez fotoodmładzanie rozumiemy metodę regenerowania skóry przy użyciu światła. Laser tworzy mikrouszkodzenia termiczne powstające głęboko w skórze, dzięki czemu jest to bardzo skuteczna metoda. Podrażnienia stymulują kolagen oraz włókna kolagenowe do odbudowy. Zabieg umożliwia równoczesne i nieinwazyjne wygładzenie skóry. Możemy dzięki niemu spłycić drobne zmarszczki i bruzdy, przebarwienia, pęknięte naczynka, a także uszkodzenia skóry. Zabieg wykonuje się w około 40 minut. Podczas zabiegu, następuje pochłanianie energii lasera poprzez hemoglobinę. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona, jednak zależy to głównie od rodzaju cery oraz intensywności wykonywanego zabiegu. Rumień znika po kilku do kilkunastu minut.

Fotoodmładzanie – efekty zabiegu fotoodmładzania

Efektem prawidłowo wykonanego zabiegu fotoodmładzania jest wytworzenie na nowo kolagenu i elastyny. A co za tym idzie? Nasza skóra nabiera zdrowego kolorytu. Jest odświeżona i świetlista, a jej struktura staje się mocno zagęszczona. W naszym odczuciu skóra jest bardziej napięta. Aby zabieg stał się w pełni efektywny, należy wykonać od 3 do 6 zabiegów, w odstępie 2 – 4 tygodni. Tak naprawdę po pierwszych trzech zabiegach, jesteśmy w stanie zauważyć pierwsze rezultaty. Jednak, by uzyskać pełnowymiarowy efekt zalecane jest wykonanie całej serii 6 zabiegów. Ważne jest, aby zabiegi zostały przeprowadzone regularnie.

Fotoodmładzanie – przeciwwskazania do zabiegu fotoodmładzania

Przeciwwskazań do zabiegu jest kilka. Wynika to głównie z silnego działania lasera. Wykluczająca przede wszystkim jest epilepsja, ale także choroby nowotworowe. Nieleczona cukrzyca, choroby skóry, ciąża, karmienie piersią, zażywanie leków fotouczulających-wszystkie
z wymienionych pozycji, także dyskwalifikują osobę z możliwości wykonania zabiegu. Przed wykonaniem terapii, nie można wykonywać zabiegów złuszczających skórę. Na dobę przed zabiegiem nie powinno się spożywać alkoholu, a także smarować okolic poddawanych terapii, kosmetykami, w których składzie znajduje się alkohol.

Po zabiegu nie zaleca się korzystania z sauny i gorącej kąpieli przez 14 dni. Nie powinno się również wykonywać intensywnych ćwiczeń przez około tydzień.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

salon urody

Kompozycja na cztery ręce! Zadbaj o swój wizerunek kompleksowo w najlepszym salonie urody

Lubisz wyglądać nienagannie? Zadbane dłonie, paznokcie i włosy są niezbędne w Twojej profesji? Sprawdź, jakie …