basen ogrodowy na tyłach willi
Aktualnie na rynku mamy bardzo dużo rodzajów basenów ogrodowych. Niektóre z nich montowane są na stałe, wówczas wymagają większych nakładów finansowych | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Basen ogrodowy. Co wpływa na jego popularność?

Coraz częściej i intensywniej korzystamy ze swoich przydomowych ogródków i ogrodów. Spędzamy tam wiele czasu, dbamy o zieleń, montujemy różne rozwiązania, które sprawiają, że wypoczynek jest jeszcze przyjemniejszy. Hamak, huśtawka, trampolina to już standard. Obok nich zaczynają pojawiać się przydomowe baseny. Zwłaszcza że dzięki odpowiednim urządzeniom można cieszyć się ciepłą wodą nie tylko podczas upalnych dni.

Basen ogrodowy? Jest w czym wybierać!

Aktualnie na rynku mamy bardzo dużo rodzajów basenów ogrodowych. Niektóre z nich montowane są na stałe, wówczas wymagają większych nakładów finansowych. Inne, baseny rozporowe, wykorzystują naturalne ciśnienie wody napierającej na ściany. Zainteresowani tym tematem mogą zdecydować się oprócz tego na baseny stelażowe i nadmuchiwane. Mamy nie tylko różnorodność form, ale też różnorodność cenową. Dzięki temu jest to rozwiązanie niemal na każdą kieszeń.

Niestety pogoda nie zawsze nas rozpieszcza. Bywa, że po krótkim okresie upałów przychodzą chłodne wakacyjne dni. Woda w basenie ogrodowym nie zawsze jest w stanie ogrzać się do odpowiedniej temperatury. Z pomocą przychodzą specjalne pompy ciepła wody basenowej (PCWB https://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla-pcwb-woda-basenowa/). Co warto o nich wiedzieć? Jakie są zalety takich rozwiązań?

Pompa basenowa. Dlaczego opłaca się zainwestować?

Basenowa pompa ciepła pozwala cieszyć się ciepłą wodą w przydomowym basenie nawet do pięciu miesięcy. O solidności takiego urządzenia świadczy długi czas gwarancji, który może wynosić nawet 4 lata. Współczesne modele wykonane są z solidnych materiałów, takich, które nie ulegają uszkodzeniom pod wpływem wody słonej lub chlorowanej. Można korzystać z urządzenia bez obaw, że zostanie zachlapane i przestanie działać.

Zaletą współczesnych pomp jest także wygoda użytkowania. Sterowniki pozwalają ustawić poziom temperatury wody basenowej i czas pracy urządzenia. W zależności od potrzeb wybiera się opcję podgrzewania lub chłodzenia wody. Dużym wsparciem jest moduł internetowy, który pozwala zarządzać pompą zdalnie. Z poziomu smartfona lub tabletu włączyć, wyłączyć, podnieść lub sprawdzić temperaturę wody itd.

Każdy zainteresowany takim systemem powinien znaleźć coś dla siebie. Zwłaszcza że na rynku mamy różne modele takich pomp. Niektóre z nich sprawdzają się w przypadku basenów, które nie są przeznaczone tylko i wyłącznie do prywatnego użytku.

Pompa jest lekka i można ją w łatwy sposób zdemontować, kiedy pojawi się taka konieczność. Przenieść w dogodne miejsce, np. przed sezonem jesienno-zimowym, wtedy, kiedy nie będzie potrzebna.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Relaks we własnym basenie

Dlaczego w Twoim ogrodzie nie powinno zabraknąć basenu?

Ogród bez wątpienia stanowi wyjątkową część każdego domu. Jest on reprezentacyjny względem budynku, po jego …