Parapetówka
Utarło się, że wybierając się na parapetówkę, powinniśmy sprezentować gospodarzom skromny upominek. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Co kupić na parapetówkę?

Utarło się, że wybierając się na parapetówkę, powinniśmy sprezentować gospodarzom skromny upominek – głównie prezent, który odpowiednio wkomponuje się w nowe lokum. Prezent warto również ze sobą przynieść podczas pierwszej wizyty w świeżo wynajętym lub zakupionym mieszkaniu, lub domu.

Co kupić znajomym, by prezent nie wylądował w ciemnej szufladzie lub na aukcji? W artykule prezentujemy kilka sprawdzonych przepisów na trafiony i niedrogi upominek, który może okazać się strzałem w 10-tkę.

Czy dobrze znasz swoich znajomych?

Nie wiesz, co mogłoby uszczęśliwić Twoich znajomych? Może podczas rozmowy z Tobą nieśmiało wyjawili swoje potrzeby lub nakierowali Cię na odpowiednie tory związane z parapetówkowym prezentem? Jeśli nie, nie zaszkodzi spytać.

Coraz więcej ludzi preferuje grę w otwarte karty. Nie wiesz, co najbardziej przyda się w nowym mieszkaniu lub domu? Spytaj. Prezent konsultowany z obdarowywanymi osobami zawsze będzie praktyczny i dopasowany do ich potrzeb oraz gustów. Ryzyko wpadki jest minimalne.

Na co zwracać uwagę kupując prezent na parapetówkę?

Naturalnie, pierwszym kryterium powinno być dopasowanie prezentu do wnętrza. Jeśli odwiedzałeś już mieszkanie lub dom, masz zdecydowanie łatwiejszą sytuację. Wystarczy zastanowić się, czego nie widziałeś w mieszkaniu, a co mogłoby w ciekawy sposób je uzupełnić – figurka dekoracyjna, kwiatek, może talerze, sztućce lub kieliszki? Zastanów się, czego brakowało Ci we wnętrzu.

Jeżeli będziesz w nowym lokum Twoich znajomych po raz pierwszy, prezent musisz kupować w ciemno. Zastanawiasz się, co mogłoby spodobać się znajomym? Poniżej prezentujemy kilka sprawdzonych i uniwersalnych pomysłów na parapetówkowy prezent.

Pięć sprawdzonych pomysłów na prezent

Wino i kieliszki

Legendarny alkoholowy zestaw, który w razie potrzeby można zmodyfikować zarówno o typ trunku, jak i typ naczyń. Równie dobrze możesz sprezentować whisky z dedykowanymi szklankami lub tradycyjną wódkę z ładnymi kieliszkami.

Książka kucharska

Dla jednych pieśń przeszłości, dla innych obowiązkowe wyposażenie kuchni. Ładnie oprawiona i bogata książka kucharska powinna zadowolić zdecydowaną większość osób, które lubią gotować i często spędzają czas w kuchni. Jeśli Twoi znajomi należą do takich osób, to właśnie znalazłeś ciekawy pomysł na prezent.

Roślina

Lubimy dawać sobie doniczkowe kwiatki do nowych mieszkań, ponieważ zwykle cierpimy na ich deficyt. Kupując kwiatek, pamiętaj, by był on możliwie prosty w pielęgnacji i utrzymaniu, a także zweryfikuj jego gabaryty do możliwości mieszkania.

Patera na ciasto

Patera jest jednym z tych przedmiotów, których zakup odkłada się na dalszy plan. Jeśli pani lub pan domu lubi piec i częstować gości swoimi wyrobami, warto pokusić się o ładnie wykonaną paterę do ciast.

Pojemniki na herbatę, kawę, ciasta

Eleganckie i praktyczne pojemniki na herbatę, kawę, ciasta, cukier, czy inne sypkie produkty doskonale urozmaicą kuchenne widoki i pozwolą pozbyć się nieatrakcyjnych sklepowych opakowań, wpływając tym samym na odczucie domowej atmosfery.

Szukasz większej inspiracji na parapetówkowy prezent? Sprawdź pod tym linkiem.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

cabernet sauvignon

Cabernet sauvignon – czy to odmiana bliska ideału?

Odporna na choroby, dająca potencjał leżakowania, plastyczna i obfitująca w aromaty. Cabernet sauvignon to jedna …