regał na książki
Regał to mebel praktyczny i funkcjonalny. Można pokusić się o stwierdzenie, że jest on must have każdej aranżacji | fot.: materiał partnera

Regały na książki w ofercie Imperium Mebli

Regały to praktyczne i funkcjonalne meble. Mogą uzupełnić aranżację każdego domowego pomieszczenia. Doskonale spiszą się nie tylko w domowej biblioteczce czy gabinecie, ale też w salonie, sypialni czy w pokoju dziecka. Najczęściej regały wykorzystujemy do przechowywania książek, jednak mogą one być też miejscem wyeksponowania rodzinnych pamiątek czy ozdobnych bibelotów. Regał może być również sam w sobie ozdobą. Funkcje dekoracyjne mogą pełnić, chociażby modele dostępne w Imperium Mebli. Poznaj najpiękniejsze regały do pokoju dziennego, salonu, biblioteczki!

Regał i jego zalety w aranżacji?

Regał to mebel praktyczny i funkcjonalny. Można pokusić się o stwierdzenie, że jest on must have każdej aranżacji. Jego najważniejszą zaletą jest to, że oferuje dużą ilość miejsca do przechowywania. In plus regałom zalicza się również ich uniwersalność. Mebel ten pasuje do wnętrza urządzonego w każdym stylu. Klasycznym wyborem będzie drewniany regał zamknięty, który ustawi się pod ścianą. W Imperium Mebli przekonujemy jednak, że masz o wiele więcej możliwości. W naszym sklepie znajdziesz nowoczesne regały, które doskonale uzupełnią wnętrze zaaranżowane w stylu glamour, nowoczesnym czy industrialnym. Jakie modele pasują do tych stylów?

Regały w stylu skandynawskim

Białe, drewniane, minimalistyczne to najważniejsze cechy regałów w stylu skandynawskim. Ich ważnym znakiem rozpoznawczym jest też lekkość konstrukcji oraz jej otwarta forma. To właśnie dzięki niej na regałach ustawiać można nie tylko książki, ale i kochane przez design scandii rośliny czy praktyczne bibeloty. Jeśli szuka się solidnego regału, warto zwrócić uwagę na dostępny w Imperium Mebli model Tipi marki Woood. Swoim wyglądem przypomina on indiański namiot. Dysponuje pięcioma półkami z drewna sosnowego, które pomieszczą sporych rozmiarów księgozbiory. Stabilna i niezawodna konstrukcja sprawia, że regał może stanąć w pokoju dziecka, a także być ciekawą dekoracją salonu czy sypialni rodziców. Mebel ten doskonale wpisuje się w design skandynawski, nie tylko dzięki swojej barwie i wykorzystaniu naturalnych materiałów, ale także, dzięki brakowi zarówno bocznych, jak i tylnej ściany.

Do wnętrz w designie scandii pasują też regały łączące otwarte półki z zamykanymi szafkami. Najmodniejsze modele to te, które zachowują harmonię przy jednoczesnym braku symetrii. Przykład takiego rozwiązania to regał Wubic QB-04. Stanowi on połączenie drewnopochodnych elementów z wysokiej jakości tworzywem sztucznym, które zachowuje uniwersalne i ponadczasowe kolory bieli i surowej szarości. 

Regały w stylu nowoczesnym

Imperium Mebli to prawdziwe królestwo sympatyków stylu nowoczesnego. Znajdą oni tu modne regały, które uzupełnią każdą aranżację. Topowym modelem jest regał Gravure dostępny w dwóch odcieniach eleganckiej czerni i naturalnego drewna. Jego konstrukcję stanowi drewno sosnowe, natomiast mebel wyróżnia się wyraźną strukturą geometryczną i pionowymi liniami. Ciekawy i wysuwający się na pierwszy plan we wnętrzu, łączy w sobie otwarte półki o różnej wielkości i szerokości oraz zamknięte szafki w dolnej części. Regały te dobrze będą się komponować z monochromatycznymi, surowymi wnętrzami. Mniejszym modelem wpisującym się w taką stylistykę wnętrz są natomiast regały z kolekcji POK. Są one przestronnymi, prostymi bryłami, którym nie można odmówić funkcjonalności. Ich uniwersalizm pozwala zastosować je zarówno w pokojach reprezentacyjnych, jak i tych prywatnych np. sypialniach czy pokojach dzieci i nastolatków.

Regały w stylu industrialnym

Styl industrialny z roku na rok zdobywa coraz więcej zwolenników. Lubią go przede wszystkim zwolennicy miejskiego stylu życia i dużych, otwartych przestrzeni. Do takich idealnym wyborem będą regały pochodzące z kolekcji Pireus. Pośród innych wyróżniają się elegancją i prostotą, a ich cechą charakterystyczną jest otwarta konstrukcja. Dzięki temu, że są meblami wolnostojącymi, można postawić je w dowolnym miejscu. Świetnie sprawdzą się jako „ścianka działowa” między sypialnią a salonem w kawalerce lub element do wydzielenia na dużej przestrzeni miejsce do pracy. Ilość półek w tych regałach pozwoli przechowywać pokaźne księgozbiory i nie tylko. Drewniane półki pięknie będą się prezentować udekorowane zielonymi roślinami wiszącymi.

Imperium Mebli to sklep, który pomoże Ci w zaaranżowaniu każdego wnętrza. Znajdziesz u nas meble praktyczne i designerskie. Czerpiemy z najnowszych trendów, a jednocześnie hołdujemy klasycznym rozwiązaniom, dlatego nasze kolekcje to te ponadczasowe i doskonałe nawet dla najbardziej wybrednych aranżatorów wnętrz.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

regał dobogo

Domowa biblioteczka. Wybieramy pojemny i trwały regał na książki.

Jesteś molem książkowym i Twoja kolekcja stała się tak obszerna, że brakuje Ci miejsca do …