soczewki kontaktowe
Soczewki kontaktowe to świetny sposób na poprawę wzroku. Dzięki nim możesz lepiej widzieć, wyglądać młodziej i czuć się pewniej | fot.: materiał partnera

Soczewki kontaktowe – jak dobrać je do swoich potrzeb?

Nie jest tajemnicą, że z czasem soczewki kontaktowe stały się o wiele bardziej popularne. Osoby noszące okulary często zamieniają je na kontakty. Nie jest to zaskoczeniem, ponieważ noszenie kontaktów może być wygodniejsze i praktyczniejsze niż używanie okularów. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych stylów, kolorów i typów soczewek kontaktowych. Można je znaleźć w lokalnym sklepie lub zamówić przez Internet, prosto z domu.

Czym są soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe to małe, okrągłe kawałki miękkiego materiału, które umieszcza się bezpośrednio na oku. Mogą być używane zarówno do korekcji wzroku, jak i do celów kosmetycznych, np. w celu zmiany koloru oczu do uroczystego makijażu. Soczewki kontaktowe zmieniają sposób, w jaki światło przechodzi przez Twoje oko, aby skorygować problemy ze wzrokiem, takie jak krótkowzroczność, dalekowzroczność czy astygmatyzm.

Rodzaje soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe to świetny sposób na poprawę wzroku. Dzięki nim możesz lepiej widzieć, wyglądać młodziej i czuć się pewniej. Do wyboru mamy kilka podstawowych rodzajów soczewek:

  • jednodniowe soczewki kontaktowe – to wygodne w użytkowaniu soczewki, które wyrzucamy po całym dniu noszenia. Są one droższe, jednak nie wymagają czyszczenia i przechowywania w pudełkach w płynie do soczewek;
  • dwutygodniowe lub miesięczne soczewki kontaktowe – wyrzuca się je po 30 dniach użytkowania, więc są tańsze niż jednodniowe, ale wymagają nieco więcej wysiłku przy ich czyszczeniu i pielęgnacji.

Większość soczewek wymaga zdejmowania na noc, jednak są takie, które można nosić również w nocy. Trzeba jednak zdejmować je w celu wyczyszczenia, by uniknąć zapalenia.

Gdzie kupić soczewki?

Soczewki kontaktowe można kupić w aptece, u optyka lub w sklepach internetowych. Kupowanie soczewek kontaktowych przez Internet jest bardzo popularną opcją. Możesz zapoznać się z wieloma różnymi markami, porównać ceny i kupić soczewki w ciągu zaledwie kilku minut.

Kluczem do zapewnienia komfortu noszenia soczewek kontaktowych jest używanie tych, które są odpowiednie dla Ciebie, Twojego stylu życia i Twoich potrzeb wzrokowych. Jeśli od lat nosisz okulary, może Ci zająć trochę czasu, aby przystosować się do noszenia soczewek. Jednak kilka prób i na pewno znajdziesz idealny typ soczewek dla siebie. U jednych sprawdzają się soczewki jednodniowe, a u innych miesięczne. Obie opcje świetnie się sprawdzają, jednak nie u każdego.

Materiał partnera

Sprawdź także

soczewki kontaktowe

Soczewki jednodniowe czy miesięczne

Soczewki kontaktowe to niezwykle popularna forma korekcji wad wzroku. Coraz częściej sięgają po nie osoby, …