pismo święte kieszonkowe
Pismo Święte w formacie kieszonkowym możemy zabierać ze sobą m. in. w podróże, na wakacje, wyjazdy służbowe, a także do pracy, na uczelnią i do szkoły | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Pismo Święte kieszonkowe. Dlaczego warto je mieć?

Czytanie Pisma Świętego to dla wielu osób stały element codzienności. Lekturze biblii zazwyczaj oddajemy się w domowym zaciszu, w chwilach, kiedy jesteśmy wycieszeni i zrelaksowani. To świetny sposób na poczucie bliższej więzi z Bogiem oraz spędzenie wolnego czasu w wartościowy, zgodny z chrześcijańskimi zasadami życia sposób. Pismo Święte nie zawsze jesteśmy jednak w stanie mieć przy sobie, chyba że zaopatrzymy się w jego praktyczne kieszonkowe wydanie. Dlaczego warto je mieć?

Czym jest Pismo Święte kieszonkowe?

Pismo Święte kieszonkowe, jak sama nazwa wskazuje, to specjalne wydanie biblii w małym, poręcznym formacie takim, który bez problemu zmieści się np. w damskiej torebce, plecaku, a nawet w kieszeni. Ideą jego powstania było umożliwienie wszystkim osobom, które regularnie czytują biblię, posiadania jej zawsze przy sobie, bez względu na miejsce, w którym aktualnie się znajdują.

Pismo Święte w formacie kieszonkowym możemy zabierać ze sobą m. in. w podróże, na wakacje, wyjazdy służbowe, a także do pracy, na uczelnią i do szkoły. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary, kieszonkowa biblia może nam bowiem towarzyszyć wszędzie, dokąd tylko się udamy. To świetny sposób na utrzymanie bliskości z Bogiem i religią oraz możliwość kontynuowania tradycji czytania Pisma Świętego każdego dnia.

Pismo Święte kieszonkowe jest lekkie i poręczne. W większości przypadków zawiera pełen tekst Starego i Nowego Testamentu. Współczesne kieszonkowe biblie są pięknie i starannie wydane po to, aby już sam ich wygląd zachęcał do częstego sięgania po książkę, a jej czytanie było prawdziwą przyjemnością i czasem tylko dla nas. Twarda oprawa większości kieszonkowych biblii pozwala na regularne korzystanie z niej, przechowywanie w torebce, walizce czy plecaku bez obaw, że nasz egzemplarz szybko ulegnie zużyciu.

biblia kieszonkowa
Każda osoba, która regularnie sięga po Pismo Święte, prędzej czy później zdecyduje się na zakup jego wydania kieszonkowego | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Pismo Święte kieszonkowe dla siebie i na prezent

Każda osoba, która regularnie sięga po Pismo Święte, prędzej czy później zdecyduje się na zakup jego wydania kieszonkowego. Jest to bardzo praktyczna rzecz, dzięki której nie będziemy musieli rezygnować z codziennej lektury biblii tylko dlatego, że wypadł nam wyjazd służbowy, wyjechaliśmy na urlop czy musieliśmy spędzić cały dzień poza domem. Pismo Święte kieszonkowe możemy zabrać ze sobą i czytać wszędzie, gdzie się znajdujemy – w autokarze, pociągu, samolocie, hotelu czy podczas przerwy w pracy. To świetna, podróżna alternatywa dla klasycznego wydania Pisma Świętego, które ze względu na swoją wagę i rozmiary nie zawsze mamy możliwość spakowania do walizki.

W związku z tym wszystkim, w Pismo Święte kieszonkowe możemy zaopatrzyć się nie tylko dla siebie, lecz także podarować je bliskiej osobie, która podobnie jak my, regularnie oddaje się lekturze biblii, a przy tym często bywa poza domem. Pismo Święte w formacie kieszonkowym jest dostępne w różnych wersjach, które możemy dopasować do płci osoby obdarowanej – dostępne są kieszonkowe wydania przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. To doskonały pomysł na religijny prezent, którego otrzymanie doceni każda osoba wierząca i praktykująca.

Materiał partnera