oko make up
Wybór idealnej maskary nie jest jednak łatwy, zwłaszcza że oprócz wybrania dobrego kosmetyku i koloru należy również zwrócić uwagę na rodzaj produktu | fot.: materiał partnera

Co należy wiedzieć na temat tuszów i maskar?

W niektórych sytuacjach, zamiast przygotowywać staranny makijaż, wystarczy skorzystać z maskary, dzięki której można nie tylko podkreślić i malować rzęsy, ale też brwi. Wydaje się, że sama maskara jest niewystarczająca do stworzenia makijażu, ale to właśnie rzęsy uważane są za jeden z najważniejszych atrybutów urody. W dodatku oferta tego typu kosmetyków jest bardzo różnorodna, dzięki czemu każda kobieta może wybrać tusz w dowolnym kolorze i cenie.

  1. Dlaczego warto korzystać z maskary?
  2. Wybór odpowiedniego tuszu do rzęs
  3. Popularne rodzaje tuszów do rzęs i maskar
  4. Jak poznać, że kosmetyk jest dobrej jakości?
  5. Poradnik doboru koloru maskary

Wybór idealnej maskary nie jest jednak łatwy, zwłaszcza że oprócz wybrania dobrego kosmetyku (trzeba pamiętać, że wyższa jakość zazwyczaj idzie w parze z wyższą ceną) i koloru należy również zwrócić uwagę na rodzaj produktu. Jeżeli chcesz uniknąć nietrafionych zakupów i zamówić dobrą maskarę w przystępnej cenie, koniecznie sprawdź poniższe wskazówki.

Dlaczego warto korzystać z maskary?

Bez względu na to, czy chcesz wykonać ładny makijaż do pracy, na imprezę, randkę lub inną okazję, tusz do rzęs zdecydowanie powinien znaleźć się wśród używanych kosmetyków. Dzięki niemu można w prosty i zarazem bardzo skuteczny sposób podkreślić naturalne piękno. Dobra masakra sprawia, że rzęsy są optycznie wydłużone, a przy okazji zwiększa się ich objętość. Dodatkowo prawidłowo nałożony tusz to rzęs pozwala nadać spojrzeniu zmysłowego charakteru. Nic więc dziwnego, że z maskary korzystają nawet te kobiety, które na co dzień unikają stosowania makijażu.

Wybór odpowiedniego tuszu do rzęs

W sklepach z kosmetykami można znaleźć różne tusze, które różnią się ceną, kolorem, rodzajem i innymi rzeczami. Czasami nawet jedna firma oferuje kilka różnych tuszy, co utrudnia zakupy. Najlepiej oczywiście przetestować kilka różnych maskar i na tej podstawie wybrać taką, której efekty uważa się za najlepsze. Nie zawsze ma się jednak taką możliwość, a dodatkowo nie każdy chce kupować niesprawdzone kosmetyki. Jak więc wybrać dobrą maskarę? Dobrym pomysłem jest sprawdzenie opinii na temat kosmetyku przed złożeniem zamówienia. Nie zawsze będzie to pomocne, jednak z reguły porządne i naprawdę skuteczne kosmetyki są pozytywnie oceniane, czego nie można powiedzieć o niskiej jakości produktach. Kluczowe znaczenie ma również to, aby wybrać odpowiedni rodzaj tuszu. Jest to o tyle proste, że obecnie wyróżnia się trzy najpopularniejsze maskary.

Popularne rodzaje tuszów do rzęs i maskar

Wśród podstawowych rodzajów tuszy znajdują się przede wszystkim:

  • wydłużające tusze do rzęs – jest to świetny wybór dla kobiet, które narzekają na krótkie rzęsy. Szczoteczki w takich kosmetykach mają grzebykowaty kształt, dzięki któremu można dokładnie rozczesać rzęsy.
  • Tusze podkręcające – pozwalają uzyskać świetny efekt, szczególnie jeżeli kobieta ma naturalnie proste i krótkie rzęsy. Jeżeli chcesz uzyskać idealny efekt, wybierz tusz do rzęs z wygiętą w łuk szczoteczką, co pozwoli zwiększyć stopień podkręcenia.
  • Turze pogrubiające – stosują je przede wszystkim panie, które mają rzadkie rzęsy. Gęste włosie pozwala nadać rzęsom objętości podczas stosowania maskary.

Niektóre produkty przeznaczone do rzęs dostępne są w specjalnych wariantach, czego doskonałym przykładem jest maskara wodoodporna. Jak wskazuje nazwa, będzie się utrzymywała nawet w miejscach o dużej wilgotności powietrza. Stosując taką maskarę, nie trzeba się martwić, że woda zepsuje makijaż.

Jak poznać, że kosmetyk jest dobrej jakości?

Podobnie jak w przypadku wielu innych produktów, lepiej kupić jedną dobrą maskarę niż kilka niskiej jakości kosmetyków. Po czym jednak poznać, że wybrany tusz do rzęs jest dobry i skuteczny? Najważniejsze jest zdrowie i komfort, więc kosmetyk nie może powodować żadnych podrażnień. Tusz stosowany do rzęs podczas rozprowadzania powinien zostawiać cienką i jednolitą warstwę. Jeżeli na rzęsach pojawią się nawet niewielkie grudki, to zepsuje to cały makijaż. Porządna maskara szybko zasycha i pozwala uzyskać długotrwały efekt. Nie można przy tym zapominać, że dobór maskary jest kwestią indywidualną. Nawet jeżeli twoja znajoma jest bardzo zadowolona z jakiegoś produktu, to nie ma pewności, że sprawdzi się on w twoim przypadku.

Poradnik doboru koloru maskary

Najchętniej kupowanym tuszem do rzęs od lat pozostaje kosmetyk w czarnym kolorze. Jego zaletą jest to, że pasuje do każdej urody i można go stosować niezależnie od typu stosowanego makijażu. Panie z szarymi lub niebieskimi oczami mogą również wypróbować maskarę w kolorach brązowym i grafitowym, natomiast w przypadku zielonych oczu najlepsze efekty przyniesie śliwkowy odcień. Oprócz jednokolorowych maskar można kupić również kosmetyki z dodatkiem drobinek brokatu lub złota. Tego typu produkty nie sprawdzą się na co dzień, ale za to świetnie podkreślą oczy podczas wyjątkowych uroczystości. Więcej inspiracji związanych z tuszami do rzęs można znaleźć na stronie internetowego sklepu z kosmetykami w zakładce blog.

Materiał partnera

Sprawdź także

Braciak Geniusz

Jacek Braciak zagrał Stalina

Aktor przyznaje, że lubi grać postaci skomplikowane, niejednoznaczne czy też mające jakieś zaburzenia psychiczne. Ucieszył …