Do singla powstał teledysk wykorzystujący technikę animacji poklatkowej | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wieloryby i syreny– premiera nowego singla i teledysku Michała Rudasia

Wieloryby i syreny to nowy singiel Michała Rudasia, zapowiadający EPKę, która ukaże się na początku 2016 roku. Artysta kojarzony z gatunkami worldmusic i etno  tym razem prezentuje utwór w zupełnie innym klimacie.

Do singla powstał teledysk wykorzystujący technikę animacji poklatkowej. Muzykę skomponowali Łukasz Chyliński i Michał Rudaś, słowa napisała Patrycja Kosiarkiewicz, a za produkcję odpowiada Jan Smoczyński.

– Pomysł nagrania piosenki Wieloryby i syreny pojawił się naturalnie, w wyniku muzycznych spotkań z gitarzystą Łukaszem Chylińskim, który gra w moim zespole. Bardzo się cieszę, że oprócz muzyki w stylu etno i worldmusic, które dominowały dotychczas 
w mojej twórczości, mogę także śpiewać piosenki inne gatunkowo, prezentujące nową jakość i nowy rodzaj ekspresji, objawiający się w prostocie melodii i aranżacji.  – mówi Michał Rudaś.

W nagraniu udział wzięli:  Łukasz Chyliński (gitary i aranżacja utworu),  Andrzej Solarski (bas),  Bartosz Nazaruk (perkusja), Jan Smoczyński (klawisze).

 

Za animację odpowiada Studio BM, a za video, montaż, postprodukcję grupa filmowa TADAM.

fot.: materiał partnera zewnętrznego
fot.: materiał partnera zewnętrznego

Michał Rudaś to wokalista o wszechstronnym doświadczeniu muzycznym, zarówno studyjnym jak i scenicznym. Ma na koncie 2 solowe płyty: “Shuruvath” (2009) oraz  „Changing” (2013) – obie głęboko inspirowane muzyką indyjską. Laureat nagrody jury w koncercie Trendy Festiwalu Sopot Top Trendy 2009. Nominowany był też do Fryderyka i Superjedynki za swój debiutancki album. Współpracował dotychczas z wieloma uznanymi artystami: Adamem Sztabą, Tomkiem Szymusiem, Natalią Kukulską, Edytą Górniak, Krzysztofem Herdzinem, Sebastianem Karpiel Bułecką, Piotrem Cugowskim, Beatą Bednarz, Grzegorzem Piotrowskim i innymi.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

singiel zespołu Plastic

Plastic: premiera singla i teledysku „U Gonna Love It”

Singiel U Gonna Love It zapowiada czwarty album Plastic – formacji, która od lat konsekwentnie …