smartfon w dłoni
Wszystko wskazuje na to, że nowy model z serii Note ukaże się w dwóch wersjach - Galaxy Note 20 i Galaxy Note 20 Ultra | fot.: stock.adobe.com

Galaxy Note 20 – znamy datę premiery nowego Samsunga!

8 lipca pojawiła się oficjalna informacja na temat kolejnej imprezy z serii Galaxy Unpacked! Samsung już 5 sierpnia zaprezentuje nam najnowszy model telefonu. Nie pojawiły się wprawdzie oficjalne potwierdzenia, że będzie to Galaxy Note 20, jednak wszystko na to wskazuje. Co trzeba wiedzieć na temat nowości i samej premiery?

Premiera online

Ze względu na panującą obecnie pandemię koronawirusa, Samsung musiał zrezygnować z dotychczasowej formy ogłaszania nowości w swoim asortymencie. Zazwyczaj odbywało się to w ramach konferencji, zwanych Galaxy Unpacked. Jednak w tym roku, po raz pierwszy impreza odbędzie się całkowicie w sposób wirtualny, a transmisję będzie można oglądać już 5 sierpnia od godziny 16.00 polskiego czasu. Co ciekawe, konferencja ma w tym roku dopisek: Power – a new form for a new norm.

Prawdopodobnie tego samego dnia rozpocznie się przedsprzedaż najnowszych modeli, a oficjalnie do sprzedaży wejdą niewiele ponad 2 tygodnie później, 21 sierpnia. Doniesienia na temat cen nowych Galaxy Note 20 są co najmniej ekscytujące dla potencjalnego klienta. Koszt nowego modelu ma rozpoczynać się od 1249 euro wzwyż, co w przeliczeniu na polską walutę daje 5,5 tysiąca złotych i więcej.

Co wiadomo na temat nowości?

Jak już wcześniej wspomniano, koreański koncern nie potwierdził oficjalnie, że gwiazdą wieczoru będzie najnowszy model z serii Galaxy Note 20. Jednak wnioskując z krótkiego filmiku reklamowego, który pojawił się na koncie Samsunga w serwisie YouTube, który przedstawia rysik i skapującą z niego farbę, raczej nie ma wątpliwości, czego będzie dotyczyła telekonferencja. Warto również zauważyć, że farba w filmiku jest w najnowszym kolorze Mystic Bronze, o którym także słyszymy już od jakiegoś czasu, jest to zatem kolejne potwierdzenie dotychczasowych doniesień.

Czym się będzie wyróżniał ten nowy model? Na pierwszy rzut oka, widać przede wszystkim dużą wysepkę z obiektywami aparatów. Wygląd i estetyka, jest rzecz jasna, kwestią subiektywną, jednak bez wątpienia można stwierdzić, że tak duża wysepka może dać nieco przytłaczający efekt. Jednak coś za coś, ponieważ najnowszy sprzęt ma mieć jeszcze lepszy aparat, dzięki wykorzystaniu obiektywu teleskopowego. Poza tym, ogólny wygląd telefonu nie odbiega mocno od wcześniejszych modeli z serii Note. Samsung udoskonalił także układ, zwracając uwagę i naprawiając wady, które były wytykane poprzednim telefonom z serii Galaxy S20. I tak Exynos 990 zastąpiony został Exynosem 992, który ma być bardziej wytrzymały i mniej podatny na przegrzewanie.

Wszystko wskazuje na to, że nowy model z serii Note ukaże się w dwóch wersjach – Galaxy Note 20 i Galaxy Note 20 Ultra. Będą się one różniły przede wszystkim parametrami ekranu. Wersja Ultra ma być wprawdzie mniejsza, ale ma posiadać ekran o rozdzielczości 1440 p, klatkażu 120 Hz i zakrzywionych krawędziach. Z kolei jego klasyczny odpowiednik, ma mieć płaski ekran, większy jeśli chodzi o przekątną, ale o gorszej rozdzielczości i szybkości odświeżania – odpowiednio 1080 p i 60 Hz.

Z pewnością Samsung zaprezentuje na konferencji jeszcze inne modele telefonów, a także dodatkowe oprogramowanie i nowy model smartwatcha. Bez wątpienia jednak najciekawszym wydarzeniem będzie promocja najnowszego Galaxy Note.

OLI

Sprawdź także

zakup smartfona

Na co zwrócić uwagę kupując smartfon?

Planujesz kupić sobie nowego smartfona? Nie wiesz, na które telefony komórkowe warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy …