Past&Future
Past&Future to pięcioosobowy zespół, który w swoim składzie łączy młodość i dojrzałość | fot.: Owsiak Photo

Wygodnie. Premiera singla nowego zespołu na polskiej scenie muzycznej Past&Future

Wygodnie to energetyczny popowy utwór, zapowiadający płytę zespołu Past&Future. Piosenka osadzona jest w charakterystycznej dla zespołu stylistyce lat 80’ i 90’, a swoją tematyką porusza odwieczne dylematy człowieka uwięzionego w lękach przed zmianą. Premiera płyty zaplanowana jest na jesień.

Past&Future to pięcioosobowy zespół, który w swoim składzie łączy młodość i dojrzałość.  Nazwa zespołu nawiązuje też do stylów muzycznych, jakie zespół łączy w swojej twórczości, czyli melodyjność i solidność brzmień lat 80’ i 90’, nie zamykając się jednocześnie na współczesne możliwości elektroniki.

Utwór Wygodnie to drugi singiel, który znajdzie się na debiutanckiej płycie zespołu – gitara akustyczna na wstępie wprowadza lekkość, a jej charakterystyczne brzmienie budzi niepokój, który dobrze koresponduje z tekstem.

Wygodnie, to jak mówi sama autorka tekstu Luiza Ganczarska historia opowiadająca o tym, jak trudno wyrwać się ze schematu tkwienia w przeszłości.

Piosenka opowiada o lękach i stanie tkwienia w przeszłości, która nie pozwala ruszyć z miejsca. Wspomniany w utworze dom to nie mury, a azyl tworzony przez ludzi, istotny fundament poczucia bezpieczeństwa. Bohater tekstu traci swój schron, ale przez przywiązanie do miejsca i wyobrażeń na jego temat pozostaje w swoim pustostanie. To opowieść, w której jak w lustrze może się dzisiaj przejrzeć wiele osób – mówi Jonasz Stępień, wokalista i gitarzysta.

Zespół Past&Future tworzą częściowo muzycy, którzy wcześniej współpracowali z zespołem Pectus, a obecnie współtworzą sekcję rytmiczną w zespole Michała Szpaka – Bartek Skiba (bas)  i Rafał Inglot (perkusja). Ponadto skład Past&Future to: Jonasz Stępień (wokal
i gitara), Mateusz Skiba – gitara i Dawid Gnacek – instrumenty klawiszowe.

Solidne doświadczenia nie tylko muzyczne moje i Rafała – reprezentują część „Past”, reszta składu to świeża krew, niezwykle ambitna młodzież należąca do części „Future”. Swoją przyszłość wiążemy z muzyką. Obecnie pracujemy nad debiutanckim krążkiem, który planujemy wydać już jesienią – dodaje Bartek Skiba twórca muzyki, basista i jeden z założycieli zespołu.

Materiał partnera