Oparty na bestsellerowej serii powieści, The Witcher, to wspaniała opowieść o przeznaczeniu i rodzinie | fot.: Cheriss May - NurPhoto via Getty Images

Henry Cavill zagra Geralta z Rivii w serii The Witcher!

Henry Cavill (Mission Impossible – Fallout, Liga Sprawiedliwości) zagra główną rolę Geralta z Rivii w sadze The Witcher. 

Henry Cavill wystąpił ostatnio w światowym hicie Mission Impossible – Fallout. Jest ogromnym fanem serii powieści Andrzeja Sapkowskiego. Znany jest z podwójnej roli ‘Clarka Kenta / Supermana,’ w Człowieku ze stali, najbardziej kasowym z serii filmów o Spidermanie. Zagrał również w Batman v. Superman: Świt sprawiedliwości, Lidze sprawiedliwości oraz nominowanym do Złotego Globu serialu Dynastia Tudorów. Jego debiutem filmowym była rola w Hrabii Monte Christo. Wkrótce pojawi się w Nomis u boku Bena Kingsleya i Stanleya Tucciego. Henry wraz ze swoim bratem, Charliem Cavillem i Benem Blankenshipem założyli Promethean Production.

  • Showrunnerką i producentką wykonawczą serialu jest: Lauren Schmidt Hissrich (Marvel: Daredevil, Marvel: The Defenders, Umbrella Academy)
  • Reżyserem i producentem wykonawczym jest: Alik Sakharov  (House of Cards, Gra o Tron)  — 4 odcinki, w tym pierwszy.
  • Alex Garcia Lopez (Marvel: Luke Cage, Utopia, Marvel: Daredevil, Fear The Walking Dead) — wyreżyseruje 2 odcinki.
  • 2 odcinki wyreżyseruje także Charlotte Brändström (Outlander, Odpowiednik, Zaginiona) 
  • The Witcher  będzie liczył 8 odcinków
  • Oparty na bestsellerowej serii powieści, The Witcher, to wspaniała opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, zmutowany łowca potworów, szuka swojego miejsca w świecie, gdzie ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Kiedy przeznaczenie rzuca go w kierunku potężnej czarodziejki i młodej księżniczki skrywającej niebezpieczny sekret, trio musi nauczyć się razem poruszać po niebezpiecznym świecie.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

gabinet osobliwości

„Gabinet osobliwości Guillermo del Toro” – nowe oblicze grozy

„Gabinet osobliwości Guillermo del Toro” to serial, który ukazał się na platformie streamingowej Netflix pod …