Oparty na bestsellerowej serii powieści, The Witcher, to wspaniała opowieść o przeznaczeniu i rodzinie | fot.: Cheriss May - NurPhoto via Getty Images
Strona główna / Kultura / Seriale / Henry Cavill zagra Geralta z Rivii w serii The Witcher!

Henry Cavill zagra Geralta z Rivii w serii The Witcher!

Henry Cavill (Mission Impossible – Fallout, Liga Sprawiedliwości) zagra główną rolę Geralta z Rivii w sadze The Witcher. 

Henry Cavill wystąpił ostatnio w światowym hicie Mission Impossible – Fallout. Jest ogromnym fanem serii powieści Andrzeja Sapkowskiego. Znany jest z podwójnej roli ‘Clarka Kenta / Supermana,’ w Człowieku ze stali, najbardziej kasowym z serii filmów o Spidermanie. Zagrał również w Batman v. Superman: Świt sprawiedliwości, Lidze sprawiedliwości oraz nominowanym do Złotego Globu serialu Dynastia Tudorów. Jego debiutem filmowym była rola w Hrabii Monte Christo. Wkrótce pojawi się w Nomis u boku Bena Kingsleya i Stanleya Tucciego. Henry wraz ze swoim bratem, Charliem Cavillem i Benem Blankenshipem założyli Promethean Production.

  • Showrunnerką i producentką wykonawczą serialu jest: Lauren Schmidt Hissrich (Marvel: Daredevil, Marvel: The Defenders, Umbrella Academy)
  • Reżyserem i producentem wykonawczym jest: Alik Sakharov  (House of Cards, Gra o Tron)  — 4 odcinki, w tym pierwszy.
  • Alex Garcia Lopez (Marvel: Luke Cage, Utopia, Marvel: Daredevil, Fear The Walking Dead) — wyreżyseruje 2 odcinki.
  • 2 odcinki wyreżyseruje także Charlotte Brändström (Outlander, Odpowiednik, Zaginiona) 
  • The Witcher  będzie liczył 8 odcinków
  • Oparty na bestsellerowej serii powieści, The Witcher, to wspaniała opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, zmutowany łowca potworów, szuka swojego miejsca w świecie, gdzie ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Kiedy przeznaczenie rzuca go w kierunku potężnej czarodziejki i młodej księżniczki skrywającej niebezpieczny sekret, trio musi nauczyć się razem poruszać po niebezpiecznym świecie.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Deborah Feldman, Unortxodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów Przełożyła Kamila Slawinski, Wydawnictwo Poradnia K, 2020

Poza ciałem: Unorthodox, Deborah Feldman

Podczas gdy Unorthodox nadal święci tryumfy na Netflixie, my wracamy do fascynującego pierwowzoru tej historii, …