Wednesday serial
Wednesday Addams - nastolatka, córka Morticii i Gomeza, kultowa postać z komiksów i ich adaptacji | fot.: Netflix

Wednesday – hit serialowy, który podbił serca młodzieży na całym świecie

Wednesday Addams to bohaterka, której poświęcono cały oddzielny serial. Do tej pory mogli oglądać ją jako jedną z kilku bohaterek i bohaterów kultowych opowieści o rodzinie Addamsów. A produkcja Wednesday okazała się wielkim hitem, przyciągającym przed ekrany miliony widzów na całym świecie.

Rodzina Addamsów powraca – co warto wiedzieć o serialu Wednesday

Jak od wielu lat możemy się przekonać, młodzi ludzie na całym świecie kochają seriale z dreszczykiem o zjawiskach nadprzyrodzonych. Czasem są to baśniowe krainy, które zupełnie nie przypominają naszej rzeczywistości, a czasem po prostu codzienność zostaje na ekranie uzupełniona o elementy grozy i różnej maści dziwności. Widzowie kochają również wielkie powroty do ulubionych postaci po latach, rozwijanie ich wątków. Szczególnie kiedy mamy do czynienia z taką bohaterką jak Wednesday Addams – nastolatka, córka Morticii i Gomeza, kultowa postać z komiksów i ich adaptacji. Wednesday Addams nie jest więc nową, nieznaną bohaterką. Do tej pory fani tej zdecydowanie nietuzinkowej rodziny mogli śledzić ich losy dzięki komiksom ukazującym się w magazynie The New Yorker. Następnie rodzina Addamsów doczekała się adaptacji serialowych, filmowych, teatralnych, a także animowanych.

Wednesday
Opowieść kryminalno-detektywistyczna to zdecydowanie gratka dla wszystkich tych, którzy uwielbiają rozwiązywać zagadki | fot.: Netflix

Ogromna popularność serialu Wednesday

Urok, jaki widzowie odnajdywali w inności tej rodziny sprawił, że każda kolejna produkcja przyciągała przed ekrany kolejnych fanów. Ale od dawna żadna z wcześniejszych adaptacji nie cieszyła się taką popularnością wśród młodzieży i nastolatków, jak właśnie nowy serial o Wednesday Addams. Na platformie Netflix w drugiej połowie listopada znalazła się produkcja sygnowana nazwiskiem samego mistrza motywów grozotwórczych – Tima Burtona.

Wednesday. Reżyser Tim Burton
Wednesday. Reżyser Tim Burton na planie Wednesday | fot.: Cr. Tomasz Lazar/Netflix © 2022

To właśnie on odpowiada za wyreżyserowanie czterech pierwszych odcinków serialu, który spotkał się z niebywałym przyjęciem. Jeśli chodzi o ilość osób oglądających, to Wednesday pobiła tegoroczny hit platformy, czyli powracającą i wyczekiwaną przez wielu produkcję Stranger Things. Również jeśli chodzi o inny nieanglojęzyczny serial, który okazał się wielkim hitem, czyli Squid Game – to właśnie Wednesday była w stanie się jakkolwiek zbliżyć do jego popularności. Czego możemy spodziewać się po najnowszej produkcji z tą młodą niezwykłą bohaterką?

Wednesday. Victor Dorobantu jako Thing
Wednesday. Victor Dorobantu jako Thing | fot.: TOMASZ LAZAR//Netflix © 2022

Nietypowa szkoła i zagadka kryminalna

Przede wszystkim ogromną sympatią cieszy się motyw szkoły – Akademii Nevermore, w której Wednesday będzie prowadzić śledztwo. Opowieść kryminalno-detektywistyczna to zdecydowanie gratka dla wszystkich tych, którzy uwielbiają rozwiązywać zagadki. To właśnie historie gatunkowe przyciągają przed ekrany widzów i bardzo sprawnie pozwalają snuć całą fabułę utkaną z intryg, gęstej atmosfery i dziwnych osobistości Akademii. Poza tym nasza bohaterka zmaga się ze swoimi mocami, które zdecydowanie mogą przerażać i wyrządzić wiele zła. Nowe znajomości i szkolne tajemnice połączone z odrobiną rywalizacji, czarnego humoru i niezwykłej Wednesday sprawiają, że serial tak bardzo przypadł do gustu szczególnie młodszej widowni. Co więcej, po tak ogromnym sukcesie, jaki osiągnęła produkcja, zapowiedziano już kolejną odsłonę tego niesamowitego hitu.

NBL