kulig Zakopane
Wybierając się na kilka dni, warto skorzystać z kilku atrakcji w Zakopanem, a jest z czego wybierać. Kulig to oczywiście numer jeden wśród zimowego szaleństwa | fot.: materiał partnera

Ostatni dzwonek, by wybrać się na kulig w Zakopanem! Podhale kusi też innymi, zimowymi szaleństwami

Zima, gdy jest biała i mroźna, ma wielki urok. Choć w tym roku zima dała w kość wszystkim mieszkańcom Polski, to jednak najwięcej śniegu przez całą zimę jest w Zakopanem. W końcu nie bez przyczyny miasto określane jest zimową stolicą Polski. Coraz więcej w mieście jest turystów z zagranicy. Doceniają to, co mamy. Dlatego, jeśli szukasz pomysłu na kilkudniowy, zimowy wypoczynek to Zakopane jest numerem jeden.

W myśl powiedzenia cudze chwalicie, swego nie znacie, nie musisz jechać za granicę, by świetnie bawić się w magicznej, zimowej oprawie. To już ostatni moment, by zarezerwować miejsce na kulig. Można przez internet! Jakie jeszcze atrakcje oferuje Zakopane zimą?

Kulig w dobrej cenie

Standardem na Krupówkach stało się reklamowanie różnych atrakcji zimowych, w tym właśnie kuligów. Przechadzając się najpopularniejszym deptakiem w Polsce, co rusz usłyszysz zaproszenie na kulig w dobrej cenie. Jest jedno małe ale… bez paragonu, bez harmonogramu wycieczki i bez pewności co do tego, jak będzie wyglądał.

Prawdziwy góralski kulig organizowany jest z wielką pompą. Połączony z pieczeniem kiełbasek (regionalnych nie z marketu) albo z biesiadą. Każde sanie powozi doświadczony góral, który niejedno w górach widział i słyszał. Chętnie dzieli się opowieściami i opowiada anegdoty.

Tradycyjny kulig Zakopane biegnie przez najpiękniejsze trasy na Podhalu. Sanie mkną przez Dolinę Chochołowską, Kościelisko i przez Gubałówkę. W dzień, gdy pada śnieg bądź świeci słońce i wieczorem, gdy niebo rozświetlają gwiazdy. Skrzypi śnieg, policzki stają się czerwone, a dzwoneczki dzwonią.

Kulig jak dawniej łączy się z pysznym jedzeniem po przejażdżce. Biesiadzie towarzyszy kapela na żywo. Są tańce, zabawy, grzane wino i herbata z prądem. Takie popołudnie i wieczór to niepowtarzalne i niezapomniane przeżycia, fantastycznie spędzony czas.

Śnieżne szaleństwo

Wybierając się na kilka dni, warto skorzystać z kilku atrakcji w Zakopanem, a jest z czego wybierać. Kulig to oczywiście numer jeden wśród zimowego szaleństwa, lecz na pozostałe dni są również inne. Popularną atrakcją w ostatnich latach są skutery śnieżne. Jazda na bananie albo na kółku za skuterem, chodzenie w rakietach śnieżnych to kilka kolejnych aktywności na świeżym powietrzu. Są też specjalne atrakcje dedykowane dzieciom, w tym również skutery śnieżne. Nie tylko większość młodych dżentelmenów będzie zachwycona taką atrakcją, ale również dziewczynki z pewnością pokochają jazdę na skuterze.

Nic nie daje takiej przyjemności i frajdy zimą, jak białe szaleństwo. Czas aktywnie spędzony na świeżym powietrzu jest przepisem na udany urlop. Zimowe atrakcje Zakopanego są skierowane do małych i dużych. Ci drudzy mogą poczuć się jak ci pierwsi, gdy zasiądą na bananie i będą pędzić za skuterem.

Decydując się na ofertę jednego z najpopularniejszych organizatorów w Zakopanem, możesz zarezerwować atrakcje przed wyjazdem, przez internet.

Materiał partnera

Sprawdź także

Dekoracja świąteczna na szarych deskach

Święta w Zakopanem: co, warto zwiedzić

Zakopane już od lat określane jest jako zimowe serce Polski. Nie dziwi więc, że co …