Flaga Norwegii
Jest tak samo łatwy jak angielski, a znając go z łatwością porozumiesz się w innych krajach skandynawskich. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Pięć powodów dla których warto zapisać się na kurs norweskiego

Marzysz o wyższych zarobkach, szukasz możliwości, perspektyw, zastanawiasz jak będzie wyglądało Twoje życie zawodowe za kilka lat? Mamy realny wpływ na to ile zarabiamy, a posiadając odpowiednie kwalifikacje, również na to gdzie chcemy pracować. Myślisz: kurs norweskiego – po co mi taki wydatek? A jednak znajomość tego języka otwiera obecnie wiele drzwi, do lepszej posady, wyższych zarobków, pracy w Polsce i w krajach skandynawskich. Przedstawimy Ci pięć powodów, dla których warto rozejrzeć się w kursach norweskiego online, nie tylko gdy myślisz o wyjeździe do kraju fiordów.

Norwegia to kraj w którym się zarabia duże pieniądze

Duża ilość Polaków doskonale zdaje sobie z tego sprawę i to nie Wielka Brytania jest już celem wyjazdów za pracą, a właśnie Norwegia. To jeden z krajów, gdzie są najwyższe zarobki, a jego stolica, Oslo, to jedno z najszybciej rozwijających się miast świata. To powód numer jeden, dla którego warto zapisać się na norweski online i zacząć konkretnie zarabiać, a nie tylko o tym marzyć.

Lepsza praca w Polsce

Na stanowisko, gdzie konieczny jest język norweski jest znacznie mniej kandydatów, a co za tym idzie zwiększają się szanse na pracę.Dodatkowo, mając w ręku papier potwierdzający ukończony kurs norweskiego online, możesz negocjować lepszą pensję.

Nietypowy język lepiej płatny

Z racji tego, że język norweski nie jest tak popularny jak angielski, pracodawcy lepiej płacą. Inwestycja w norweski online bardzo szybko się zwraca. Już sama znajomość norweskiego wpisana w CV, wyróżnia spośród tłumu kandydatów, a to wpływa na chęć zatrudnienia takiej osoby. Pracodawcy lubią ludzi kreatywnych, którzy posiadają nietypowe umiejętności. Oprócz dobrej pensji co miesiąc na koncie, nie musisz obawiać się również o stanowisko, bo wcale nie tak łatwo znaleźć kogoś, kto mówi biegle po norwesku.

Zmiana branży? Dobry pomysł!

Jeśli praca, którą wykonujesz nie daje satysfakcji bądź pracodawca wciąż straszy zwolnieniem, pora pomyśleć o przebranżowieniu. Nie posiadając nawet doświadczenia w danej branży, ale mając ukończony kurs norweskiego, masz dużą szansę na zatrudnienie na całkiem innym stanowisku niż do tej pory. Znajomość języka norweskiego znacznie ułatwia znalezienie zatrudnienia w innych branżach niż posiadane wykształcenie i doświadczenie zawodowe.

Najłatwiejszy z języków skandynawskich

Można się go nauczyć szybko i bez trudu, wystarczy wybrać dobry kurs. Jest tak samo łatwy jak angielski, a znając go z łatwością porozumiesz się w innych krajach skandynawskich. Dużym ułatwieniem jest to, że możesz uczyć się bez wychodzenia z domu, w dowolnych godzinach: http://www.empikschoolonline.com/kurs-norweski. Ucząc się norweskiego poznasz ich kulturę, tradycję, sztukę, a to ma duży wpływ na rozwój osobisty i zawodowy.

W przyszłości znacznie częściej i chętniej będziemy wyjeżdżać do krajów skandynawskich, za pracą czy w interesach. Znajomość tego języka otworzy niejedne drzwi.

Materiał partnera zewnętrznego

 

Sprawdź także

kursy językowe

Czy warto inwestować w wakacyjne kursy językowe?

Wakacje to czas, kiedy pozwalamy sobie na odpoczynek i relaks wakacyjny, ale czy wakacje muszą …