Para zakochanych
Speed dating to nowoczesna forma poznawania nowych osób. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Speed dating – nowoczesny sposób na znalezienie partnera

Speed dating to nowoczesna forma poznawania nowych osób. Za jej powstanie odpowiada amerykański rabin Yaacov Deyo, który po raz pierwszy zorganizował szybkie randki w 1998 roku w Beverly Hills. Z czasem metoda ta stała się coraz bardziej popularna w całych Stanach Zjednoczonych, jak również poza ich granicami. W ostatnich latach speed dating przywędrował również do Polski. Czy jest to dobra i skuteczna metoda na poznanie swojej drugiej połówki? Poznaj 10 korzyści z udziału w szybkich randkach.

1. Skuteczność

Szybkie randki są bardzo skuteczną metodą poznawania nowych osób. Według szacunków ponad 92 procent uczestników imprez speed dating organizowanych przez MiniRandki.pl znajduje osobę, z którą może rozwijać dalszą znajomość! To pierwszy i najważniejszy argument przemawiający za taką formą poznawania osób przeciwnej płci.

2. Pełna anonimowość

Uczestnicy zabawy są w pełni anonimowi. Podczas rozmowy „druga strona” zna jedynie ich imię. Dane kontaktowe konkretnej osoby można uzyskać dopiero wtedy, jeśli obie strony wyrażą chęć kontynuowania znajomości.

3. Oszczędność czasu

Sumaryczny czas trwania wszystkich randek podczas jednej imprezy nie przekracza 2 godzin. W ten sposób możemy poznać aż kilkanaście nowych osób jednocześnie. Mamy dzięki temu bardzo duże szanse na poznanie naszej „drugiej połówki”, a także unikamy długich, niekończących się czatów (z których bardzo często nic nie wynika), tak bardzo charakterystycznych dla internetowych portali randkowych.

4. Niska cena

Szybkie randki to koszt wynoszący od kilkunastu, do kilkudziesięciu złotych. Jest to bardzo mało, biorąc pod uwagę koszt „tradycyjnej” randki.

5. Świetna zabawa

Speed dating są oryginalną i często bardzo humorystyczną formą poznawania nowych osób. Formuła szybkich randek jest mniej stresująca, niż zwykła randka z dopiero co poznaną osobą.

6. Możliwość poznania miłości na całe życie

Speed dating oferują możliwość poznania wielu różnych, ciekawych osób. Oznacza to, że prawdopodobieństwo poznania przyszłego partnera bądź partnerki jest tu znacznie wyższe, niż w przypadku klasycznego nawiązania znajomości. Ponadto podczas szybkiej randki spotykasz osoby, które są zainteresowane ewentualnym związkiem. Ryzyko, że trafisz na osobę która „nie chce się angażować” w jakąkolwiek znajomość jest więc minimalne.

7. Brak poczucia odrzucenia

Nikt z uczestników szybkich randek nie otrzymuje informacji, kto konkretnie chciał kontynuować z nim znajomość (oczywiście za wyjątkiem wzajemnego wyboru), dzięki czemu uczestnicy imprezy nie odczuwają poczucia odrzucenia w sytuacji gdy osoba, która nam się spodobała nie odwzajemniła chęci kontynuowania znajomości.

8. Brak natrętnych osób

Na speed datingu nie będziesz musiała opędzać się od nachalnych adoratorów i ich wiadomości w serwisach randkowych, ponieważ na szybkich randkach każda rozmowa trwa tylko kilka minut i po tym czasie decydujesz, czy chcesz kontynuować z kimś znajomość. Jeśli ktoś nie przypadnie ci do gustu, twoje dane kontaktowe nie zostaną udostępnione tej osobie dzięki czemu będziesz kontaktować się i umawiać się tylko z tymi, z którymi masz ochotę.

9. Rozbudowywanie umiejętności interpersonalnych

Umiejętność pokazania się w jak najlepszym świetle to jedna z najważniejszych zalet szybkich randek. Nawet jeśli masz niską samoocenę, speed dating pozwoli Ci szybko ją pokonać. Zwłaszcza, że – jak mówią psycholodzy – najważniejsze w nawiązaniu kontaktu są pierwsze minuty znajomości.

10. Nie tylko miłość…

Choć speed dating w głównej mierze koncentruje się na znalezieniu swojej „drugiej połówki”, nie oznacza to, że w ten sposób nie możemy poznać nowej (bądź nowych) koleżanki, kolegów a nawet przyjaciół. Idealnie byłoby połączyć jedno z drugim, a dzięki formie imprezy jaką jest speed dating jest to jak najbardziej możliwe.

Czy jesteś gotowa, by poznać kogoś w niecodzienny, niezobowiązujący i skuteczny sposób?

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Błędy, których lepiej nie popełniać na pierwszej randce

Pierwsza randka to bardzo stresujący moment. Na tym spotkaniu chcemy doskonale wypaść, ale też dowiedzieć …