Powiększanie ust
Drobne „niedoskonałości” potrafią odjąć uroku całej twarzy i bardzo często są powodem ogromnych kompleksów, również u osób młodych | fot.: Fotolia

Nie tylko powiększanie!

Kiedy słyszysz o zabiegach na usta myślisz o przesadzonym „karpim pyszczku”? W zasadzie nie ma co się temu dziwić – codziennie  jesteśmy bombardowani zdjęciami celebrytów, którzy zdarza się, że nie mają umiaru w korzystaniu z medycyny estetycznej. Trzeba jednak pamiętać, że zabiegi na okolice ust to nie tylko powiększanie do dużych rozmiarów, ale również korekcja asymetrii, czy modelowanie lub nawilżanie, które wpływają zarówno na wygląd, jak również na samoocenę pacjentów.

Walka z kompleksami

Wydaje się, że zbyt wąskie czy nierówne usta nie powinny w znacznym stopniu wpływać na wygląd. Niestety jest inaczej. Takie drobne „niedoskonałości” potrafią odjąć uroku całej twarzy i bardzo często są powodem ogromnych kompleksów, również u osób młodych. Dlatego, jeżeli od zawsze marzyłaś, żeby zmienić coś w wyglądzie ust, to nie ma na co czekać. Nie powinnaś też bać się przesadzonych efektów – doświadczony lekarz medycyny estetycznej na pewno ustali przed zabiegiem, jaki rezultat chcesz osiągnąć i zrealizuje te oczekiwania.

Podobnie sprawa wygląda, kiedy usta zmieniają swój wygląd wraz z wiekiem.

– Zazwyczaj tracą one wtedy swoją naturalną objętość, jędrność i kształt. Zwężają się i stają się mniej wyraziste. Zatarciu ulega również granica między czerwienią wargową a skórą, co skutkuje utratą konturu – wyjaśnia  lek. med. Przemysław Styczeń z Profemed Medycyna Estetyczna. Rozwiązaniem tych problemów jest delikatne modelowanie i powiększenie ust. Dzięki temu poprawimy ich wygląd i odmłodzimy całą twarz.

Jak wygląda zabieg?

Wizyta w gabinecie rozpoczyna się zawsze od wywiadu, podczas którego lekarz dowie się, na jakim efekcie ci zależy i jak chcesz wyglądać po zabiegu. A z ustami można zrobić naprawdę dużo.

– Podczas zabiegu można nie tylko je powiększyć, ale także delikatnie „wywinąć” na zewnątrz, podkreślić granicę pomiędzy czerwienią wargową a skórą, skorygować asymetrię, przywrócić właściwe proporcje pomiędzy wargą górną a dolną oraz unieść kąciki ust. Ważnym elementem prawie każdego zabiegu jest również odtworzenie tzw. rynienki, która znajduje się pomiędzy górną wargą a nosem – mówi dr Styczeń.

Po ustaleniu oczekiwań pacjent znieczulany jest kremem Emla, dzięki czemu podczas zabiegu nie odczuwa dyskomfortu. Następnie w górną i/lub dolną wargę zostaje podany odpowiedni preparat kwasu hialuronowego, który później delikatnie rozmasowuje się, aby uzyskać pożądany kształt. Dodatkową korzyścią jest również odświeżenie, nawodnienie i rewitalizacja ust. Bezpośrednio po zabiegu mogą być one lekko opuchnięte, ale następnego dnia na pewno będziecie mogły już iść do pracy.

Pamiętajmy, że usta można skutecznie wymodelować i odświeżyć w taki sposób, aby nikt nie poznał, że były poddane zabiegowi. Można je również powiększyć tak, aby efekt zabiegu był bardzo wyraźny. Wszystko zależy od indywidualnych oczekiwań i ustaleń z lekarzem.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

popularne zabiegi medycyny estetycznej

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Każdy z nas się starzeje i nikt nie jest w stanie uniknąć tego procesu. Z …