wypożyczalnia kamery filmowej
Profesjonalny operator lub nawet mocno zaangażowany amator z pewnością dobrze wie, że kręcenie filmów to dość droga profesja/hobby | fot.: materiał partnera

Dlaczego wypożyczanie sprzętu filmowego to dobry pomysł?

Zadaniem operatora kamery jest wykonanie zdjęć filmowych podczas realizacji programu telewizyjnego czy też filmu. Oczywiście umiejętności operatora odgrywają niebagatelne znaczenie, gdy chcemy uzyskać wysokiej jakości zdjęcia. Czy jednak nakręcimy profesjonalny film korzystając z przeciętnej kamery? Możemy mieć co do tego spore wątpliwości. Profesjonalny operator lub nawet mocno zaangażowany amator z pewnością dobrze wie, że kręcenie filmów to dość droga profesja/hobby. Jeśli chcemy mieć możliwość korzystania z profesjonalnych aparatów i obiektywów czy też kamer, mikrofonów, rejestratorów dźwięku bez wydawania fortuny, koniecznie rozważmy odwiedzenie miejsca, które udostępnia taki sprzęt. Jest nim wypożyczalnia sprzętu filmowego.

Jakie są korzyści korzystania z wynajmu sprzętu filmowego?

Koszt wypożyczenia sprzętu jest dużo niższy niż koszt jego zakupu

Rynek nie stoi w miejscu – nowe modele kamer czy aparatów pojawiają się zwykle dość często, co 2 czy 3 lata. Stary sprzęt traci na wartości i atrakcyjności, gdy pojawia się nowy – lepszy, bardziej precyzyjny. Zakup nowości wiąże się z wydatkiem kilku czy kilkunastu tysięcy złotych, na co nie każdy chce i może sobie pozwolić.  Nabycie na własność nowego sprzętu staje się nawet mniej zasadne w przypadku sprzętów, z których będziemy korzystać raczej sporadycznie, jak np. obiektywu typu „rybie oko” lub obiektywu typu tilt-shift. Co więcej, wypożyczalnie często oferują bardziej preferencyjne warunki wynajmu dla stałych klientów lub przy wynajmie większej liczby sprzętu.

Dostęp do specjalistycznego sprzętu

Decydując się na wynajem zyskujemy dostęp do wysoce specjalistycznego sprzętu w możliwie ekonomiczny i efektywny sposób.  Wynajmujemy bowiem obiektywy czy kamery na dokładnie taki czas jaki nas interesuje i pokrywamy koszty związane z ich użytkowaniem tylko przez ten okres. Zakup kosztownego aparatu do wykorzystania w konkretnym przedsięwzięciu może okazać się poza zasięgiem wielu firm, zwłaszcza startupów. Wydatek może okazać się zupełnie nieuzasadniony, gdy firma musi oszczędnie dysponować środkami. Wypożyczenie sprzętu na kilka dni jest wtedy najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem bez pójścia na kompromis w kwestii jakości wykorzystywanego do pracy sprzętu.

Możliwość przetestowania sprzętu przed jego zakupem

Wynajem to również możliwość przekonania się czy sprzęt, którym jesteśmy zainteresowani faktycznie spełni nasze oczekiwania. Oczywiście, możemy kierować się opiniami innych. Bywa, że chcemy kupić sprzęt, gdyż podziwiany przez nas operator posiada dokładnie taki sam model. Może jednak okazać się, że  w naszym przypadku wcale nie jest on najlepszym rozwiązaniem, efekty są dalekie od oczekiwanych a nasze rozczarowanie słono nas kosztuje. Gdy jednak upewnimy się, że dany sprzęt nam pasuje pod każdym względem, możemy śmiało w niego zainwestować wiedząc, że dokonujemy właściwego wyboru.

Poza wymienionymi korzyściami możemy znaleźć jeszcze kilka innych. Sprzęt wypożyczony sprawdza się doskonale również jako sprzęt rezerwowy. Jest to dobra opcja w przypadku realizacji zleceń takich jak filmowanie wesel. Nie możemy wtedy pozwolić sobie na nieprzewidziane przerwy w utrwalaniu zdarzeń. Warto zabezpieczyć się na wypadek awarii naszego sprzętu i wypożyczyć kamerę z wypożyczalni.

Korzystanie z wynajmu sprzętu filmowego to również dobre rozwiązanie w przypadku, gdy nasz sprzęt jest akurat niedostępny z powodu naprawy czy czyszczenia. Co więcej, nie pokrywamy kosztów związanych z serwisowaniem. Jeśli sprzęt się zepsuje w wyniku normalnego użytkowania to wypożyczalnia jest odpowiedzialna za jego naprawę.

Wynajem sprzętu a może coś więcej?

Decydując się na wynajem warto wybrać firmę, która oprócz specjalistycznego sprzętu umożliwia nam skorzystanie z profesjonalnego doradztwa w zakresie jego doboru. OPENMEDIA dokładnie to oferuje swoim klientom. Skupia profesjonalistów od lat związanych z branża filmową, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. W ich ofercie znajdziemy szeroki asortyment sprzętu począwszy od oświetlenia, mikrofonów czy rejestratorów dźwięku po liczne akcesoria dodatkowe. Co więcej,  OPENMEDIA ma w swojej ofercie również obsługę planów filmowych oraz transport sprzętu na plan. Firma posiada również Studio Hollywood zlokalizowane w Warszawie, którego przestrzeń może być dowolnie zaaranżowana pozwalając na realizację nie tylko projektów filmowych czy sesji zdjęciowych, ale również spotkań biznesowych, bankietów czy tez konferencji.

Materiał partnera

Sprawdź także

Kamera sportowa w akcji

Kamera sportowa – niezbędnik dla aktywnych

Popularność kamery sportowej wzrasta nie tylko ze względu na jej przydatność przy rejestrowaniu aktywności sportowych, …