zdjęcie telefonem wschód słońca
Oto 5 telefonów, dzięki którym zrobisz idealne zdjęcia! | fot.: stcoka.dobe.com

5 modeli smartfonów z najlepszym aparatem i ciekawymi rozwiązaniami

Smartfony zastępują nam coraz więcej urządzeń. Często wybór odpowiedniego telefonu jest uwarunkowany dobrym aparatem. Aktualnie w smartfonach wykorzystywane są tak dobre podzespoły, że zrobienie profesjonalnego ujęcia przy ich pomocy nie jest trudne. Tylko jaki telefon wybrać? Oto 5 telefonów, dzięki którym zrobisz idealne zdjęcia!

Huawei P40 pro

Firma Huawei stała się w ostatnim czasie mniej popularna, ze względu na brak integracji z usługami Google. Jednak tym telefonom nie można odebrać zasług za wspaniałe aparaty fotograficzne. Podobnie jest z najnowszym P40 Pro.

Ten smartfon potrafi zrobić idealne zdjęcie przy naturalnym, sztucznym, a także słabszym oświetleniu. Dużym uznaniem wśród fanów smartfonów cieszy się jego niesamowity tryb nocny, który potrafi wychwycić nawet najmniejsze szczegóły w całkowitej ciemności.

Huawei P30 Pro

Co prawda jest nieco słabszy od poprzednika, jednak wciąż nie można mu odebrać świetnej jakości zdjęć! Dzięki czterem aparatom możemy uzyskać wspaniałej jakości ujęcia.

Cena 2400 złotych jest zaskakująco niska. To zeszłoroczny flagowiec, jednak w Polsce telefon bardzo szybko staniał po premierze.

Niesamowitą rozdzielczość 40 MP w połączeniu z optyczną stabilizacją obrazu skutecznie pomaga niedoświadczonym fotografom w robieniu idealnych zdjęć. No i ogromną zaletą w porównaniu do poprzednika jest pełna obsługa usług Google.

Samsung Galaxy Note 10+

Samsung Galaxy Note 10+ to telefon, który zasłynął ze swojego dobrego aparatu. Co prawda oprócz robienia dobrych zdjęć ma wiele innych zalet takich jak szybkie ładownie, duża bateria czy niewielkie ramki.

Dzięki czterem aparatom na tylnej ściance tego telefonu można zrobić nim idealną fotografie w każdych warunkach. Nie potrzeba do tego specjalnego oświetlenia. Duże wrażenie robi niesamowicie precyzyjny aparat szerokokątny.

Jak na taką jakość zdjęć cena 3500 złotych nie jest wcale wygórowana.

Google Pixel 4

Chociaż telefony od Google nie są w Polsce zbyt popularne to trzeba przyznać, że są niesamowicie dobre jakościowo! Szczególnie dużym uznaniem cieszy się tryb portretowy, dzięki któremu można zrobić zaskakująco efektywne ujęcia.

Co prawda Google Pixel 4 jest dość starym telefonem, bo premierę miał prawie rok temu, jednak wciąż zajmuje wysokie miejsce na podium.

Na promocjach możemy znaleźć telefon za około 2 tysiące złotych. Wciąż jest to bardzo dobra cena za taką jakość aparatu. Smartfon nie tylko robi niesamowite zdjęcia, ale jest również bardzo szybki. Dodatkowo ma on najlepszy tryb nocny na rynku.

Xiaomi Mi 10 pro

Ten smartfon od Xiaomi to aktualnie jeden z najlepszych telefonów do robienia zdjęć. Trzeba przyznać, że firma tym razem przyłożyła się i stworzyła niepowtarzalny model. Niestety wraz z jakością cena znacznie poszła w górę, ponieważ telefon kupimy za 4 tysiące złotych.

Ten smartfon jest dobry pod każdym względem. Ma niesamowicie szybki procesor, który bez problemu uciągnie nawet najbardziej wymagające gry. Dodatkowo bardzo duża baterie pozwala na długie godziny użytkowania telefonu.

Wybór odpowiedniego smartfona jest niezwykle trudny. Dobry aparat jest często wskaźnikiem właściwego wyboru. Powinniśmy kierować się zarówno jakością, jak i ceną, a wtedy znajdziemy idealny telefon.

ESZ

Sprawdź także

aparat do zdjęć

Najlepsze fotosmartfony do 2000 zł

Jednym z podstawowych zadań smartfonu jest robienie zdjęć – dobry aparat fotograficzny to zatem ważny …