Kobieta w pościeli uśmiechająca się zalotnie i patrząca przed siebie
Wybierając odpowiedni dla siebie model prześledźmy wskazówki producenta tak, by wybrany materac spełniał wszystkie nasze oczekiwania | fot.: stock.adobe.com

Materace Janpol: jedne z najlepszych na rynku

Spokojny i komfortowy sen nie jest przywilejem, a realną potrzebą każdego z nas. Po nocnym wypoczynku na zbyt twardym, zbyt miękkim lub nierównym i źle podpierającym ciało materacu jesteśmy zmęczeni i rozdrażnieni. Poszukujemy więc nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań, najlepiej wśród polskich producentów o ugruntowanej na rynku pozycji. Jedną z takich znanych i uznanych marek jest Janpol. Dlaczego warto zwrócić uwagę na produkty, które oferują?

Janpol – filozofia firmy

Historia przedsiębiorstwa liczy sobie ponad 25 lat i w tym czasie zdobyło sobie uznanie klientów, a także rozwinęło technologie do najnowocześniejszych systemów. Materace Janpol to na każdym etapie produkcji powstają w Polsce. Filozofią firmy stało się przekonanie, że sen ma przede wszystkim dodawać energii i tej idei podporządkowała całą swoją produkcję.

Powstające na Śląsku produkty tworzone są z myślą o spełnieniu wymagań swoich użytkowników. To, co wyróżnia firmę na tle konkurencji jest właśnie dbałość o klienta końcowego, stąd sprawnie działający serwis oraz fachowe doradztwo w zakresie oferowanych modeli.

Wszystko to powoduje, że konsumenci obdarzają producenta dużym zaufaniem, a same materace Janpol znajdują się w czołówce najchętniej wybieranych elementów wyposażenia sypialni.

Materace piankowe Janpol

W przeciwieństwie do owianych złą sławą materacy piankowych, które są niezwykle podatne na odkształcenia, materace Janpol oferują podwyższoną jakość w tej kategorii. Flagowy materac piankowy, Janpol Pure Dream to propozycja, która łączy w sobie wygodę oraz surowce najwyższej jakości. Nie jest to materac wykonany jedynie z pianki poliuretanowej, jego centralny punkt stanowi pianka wysokoelastyczna moletowana, która nie tylko zapewnia prawidłową sprężystość oraz wytrzymałość, ale daje także poczucie stabilnego podparcia dla kręgosłupa.

Materace lateksowe Janpol

Materace lateksowe to odmiana materacy piankowych, przy czym lateksowa pianka jest trwała i dopasowująca się do kształtu ciała osoby śpiącej. W tej grupie warto zwrócić uwagę na materac Janpol Pulse Elegant z pianki lateksowej Pulse o komórkowej strukturze – zawarte w niej naturalne mleczko kauczukowe podnosi elastyczność tworzywa, a nietypowa formuła sprawia, że lateks stanowi warstwę doskonale przepuszczającą powietrze. Ta ostatnia cecha daje mu właściwości antyalergiczne, antygrzybiczne i przeciwpleśniowe.

Materace wysokoelastyczne Janpol

Materace wysokoelastyczne są sprężyste i elastyczne. Ich konstrukcja pozwala jednocześnie na tworzenie różnych stref twardości, dzięki czemu zapewnia stabilne podparcie dla kręgosłupa doskonale dopasowując się do ciała użytkownika. Materac Janpol Rosalia wypełniony został innowacyjną pianka wysokoelastyczną HR, odznaczającą się wysoką sprężystością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne spowodowane codziennym użytkowaniem. Tego typu materace szczególnie poleca się osobom z problemami z kręgosłupem i kłopotami ze stawami.

Materace termoelastyczne Janpol

Materace termoelastyczne to szczególna kategoria materacy piankowych. Są zdecydowanie najwygodniejsze i najlepiej podpierające ciało niezależnie od przybranej pozycji. Sztandarowym i najbardziej innowacyjnym produktem marki Janpol jest w tej kategorii materac Janpol Sirona . Do jego produkcji wykorzystano wiele zróżnicowanych materiałów, spośród których wymienić można takie komponenty jak pianka wysokoelastyczna, bardzo gęsta pianka Ultra oraz popularna pianka poliuretanowa. Dzięki zaawansowanej technologii łączenia i kształtowaniu stref twardości uzyskano ich aż 12, dzięki czemu doskonale dopasowuje się do indywidualnych kształtów sylwetki.

Materac kieszeniowy Janpol

Materace sprężynowe i ich bardziej nowoczesna wersja – materace kieszeniowe składają się ze sprężyn. W tym drugim przypadku są one oddzielone od siebie i umieszczone w niezależnych workach. Dzięki temu sprężyny pracują niezależnie od siebie. Materac Janpol XL z tej kategorii łączy w sobie niemal wszystkie wymienione wyżej technologie. Przede wszystkim składa się z kilku warstw pianek (w tym także wysokoelastycznej i szczególnie komfortowej pianki termoelastycznej), sprężyn oraz odpinanego toppera (podwójnego pokrowca), umożliwiającego szybką zmianę wysokości lub twardości wkładu. Wygoda zapewniona tu została przez wytrzymałe i elastyczne sprężyny kieszeniowe. Taka konstrukcja umożliwia punktowe podparcie wszystkich części kręgosłupa. Struktura materaca umożliwia korzystanie z niego osobom o wyższej niż standardowo wadze.

Wszystkie oferowane przez firmę Janpol materace cechują się wysoką elastycznością, zapewniają też dobre podparcie dla szkieletu użytkownika. Wybierając odpowiedni dla siebie model prześledźmy wskazówki producenta tak, by wybrany materac spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Więcej propozycji od firmy Janpol znajdziemy na stronie dystrybutora sennamaterace.pl, który dla dobrego zabezpieczenia podczas transportu na płasko pakuje materace w karton tekturowy.

OLI

Sprawdź także

twardość materaca

Nie wiesz, jaką twardość materaca wybrać? Ten uniwersalny model to gwarancja komfortowego snu

Niby wiemy, że odpowiednio dobrana twardość materaca to kwestia kluczowa, aby dobrze spać i budzić …