pokrowiec na materac
Obecnie na rynku dostępne są różne ochraniacze na materac. Najczęściej wykonane są z oddychających materiałów | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Czy materac warto dodatkowo zabezpieczyć?

Dobór odpowiedniego materaca to dla wielu osób niemałe wyzwanie. Powinien być wygodny, zapewniać odpowiednie podparcie, a także jakość snu. Nierzadko jest to spory wydatek, dlatego chcemy, by nasz materac był w doskonałym stanie przez jak najdłuższy czas. Warto więc dodatkowo go zabezpieczyć nie tylko przed zmechaceniem, ale również innymi nieprzewidzianymi sytuacjami. Stosowanie produktów takich, jak ochraniacz na materac jest przydatne również ze względów higienicznych. Czy warto dodatkowo zabezpieczać materac? Podpowiadamy.

Jakie funkcje pełni ochraniacz na materac?

Kiedy już zdecydujemy się na kupno nowego materaca, którego wybór kosztował nas nie tylko sporo czasu, ale również nadszarpnął domowy budżet, powinniśmy zadbać o jego zabezpieczenie i nie korzystać z niego, dopóki nie wyposażymy się w ochraniacz na materac. Taki produkt zapewnia skuteczną ochronę przed zabrudzeniem i zniszczeniem podłoża, a zimą może dodatkowo pełnić funkcję kolejnego ocieplenia. Poza tym, że jest on w stanie zabezpieczyć materac przed zabrudzeniami, potem, różnego rodzaju płynami czy zmechaceniem, przedłuża również jego żywotność. 

Kiedy warto dodatkowo zabezpieczyć materac?

Zawsze warto dodatkowo zabezpieczyć materac, aby pozostał jak najdłużej w świetnym stanie i by w razie niespodziewanych zdarzeń nie został zniszczony. W pewnych sytuacjach jednak szczególnie ważne jest, by zastosować taką ochronę. Po ochraniacz na materac powinny sięgnąć przede wszystkim osoby, które mają małe dzieci, a także te, które śpią ze zwierzętami. 

Produkt ten warto stosować również w przypadku, kiedy z materaca korzysta osoba chora, która wymaga długotrwałego pobytu w łóżku. Ochraniacz warto wykorzystywać również ze względów higienicznych, ponieważ prześcieradło przepuszcza pot do materaca. Ochraniacz zatrzymuje wilgoć i znacznie łatwiej jest go utrzymać w czystości niż sam materac, a także można go prać tak często jak tego potrzebujemy.

Z czego zbudowany jest ochraniacz na materac?

Obecnie na rynku dostępne są różne ochraniacze na materac. Najczęściej wykonane są z oddychających materiałów. Mogą być termoaktywne i antybakteryjne. Aby zapewnić higienę podczas snu, w wodoodpornych wersjach znajduje się specjalna membrana, która zatrzymuje wilgoć. 

Alternatywą dla ochraniaczy są również pokrowce na materac. Zimą wiele osób wykorzystuje toppery z pierza gęsiego, które nie tylko chronią podłoże, ale jednocześnie pełnią funkcję dodatkowego podparcia. Latem z kolei wiele osób rozważa zakup chłodzącej nakładki na materac, która daje uczucie chłodu i świeżości.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

materac lateks

Czy materac lateksowy to dobre rozwiązanie?

Materac lateksowy należy do grupy nowoczesnych produktów, które popularnością cieszą się od niedawna. Pianka lateksowa, …