popularne zabiegi medycyny estetycznej
Jest wiele ofert, dotyczących tego, co możemy zrobić w gabinecie medycyny estetycznej| fot.: materiał partnera

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Każdy z nas się starzeje i nikt nie jest w stanie uniknąć tego procesu. Z wiekiem, nasze ciało się zmienia, pojawiają się najpierw drobne zmiany tj. rozstępy, elementy cellulitu, pojawia się także więcej zmarszczek. Po 50 roku życia zmienia się owal naszej twarzy np. w okolicach kości policzkowych, pogarsza się wygląd skóry. Jeśli dodatkowo cierpimy na choroby np. nadmiar trądzika lub też posiadamy nieprzyjemne blizny, trudno to zaakceptować. Dla wielu pacjentów medycyna jednak oferuje różnego rodzaju zabiegi, które poprzez np. modelowanie czy ujędrnienie mogą poprawić kondycję skóry. Medycyna estetyczna kojarzy nam się zazwyczaj z zabiegami z użyciem preparatów na bazie kwasu hialuronowego. Jednak zabiegi medycyny estetycznej to nie tylko kwas hialuronowy czy botoks. Z jakich zabiegów możemy korzystać w przypadku medycyny estetycznej? Jakie są najpopularniejsze z nich? Gdzie można je wykonać?

Pożegnaj zmarszczki mimiczne, czyli zalety medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna, zarówna ta, w której pod uwagę bierzemy podbródek, okolice szyi, oczu czy twarz, jak również medycyna dla kobiet z zakresu ginekologii estetycznej, wciąż są niedoceniane. Uznaje się, że jest to niepotrzebna ingerencja i fanaberia dla bogatych pań.

Tymczasem, z zalet medycyny estetycznej korzysta już coraz większa ilość Polaków. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn, w wieku młodym jak i starszym. 

Od wieków człowiek robił wszystko, aby opóźnić proces starzenia, szukał tajemnych źródeł wiecznej młodości, ale proces starzenia skóry i pojawiania się zmarszczek jest procesem naturalnym i nieubłaganym.

W obecnych czasach mamy wszelkie zdobycze naukowe, aby móc jednak ten proces odwrócić. Wszelkie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są dziś bezpieczne, dostępne, oferujące naturalny efekt. W zależności od konkretnego przypadku, zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Część zabiegów, nie wymaga rekonwalescencji.

Nasza skóra po zabiegu ma lepszy wygląd, lepsze nawilżenie, lepszą elastyczność. Mówiąc wprost – medycyna poprawia to, co zepsuł czas.

Z jakich zabiegów medycyny estetycznej możemy korzystać?

Jest wiele ofert, dotyczących tego, co możemy zrobić w gabinecie medycyny estetycznej. W wielu gabinetach poprawisz nie tylko swój wygląd po pojawieniu się zmarszczek, ale medycyna estetyczna jest też ratunkiem dla osób, cierpiących na różne choroby. Medycyna estetyczna umożliwia na przykład leczenie nadpotliwości.

Popularnymi zabiegami na skórę oraz twarz są m.in. wolumetria twarzy, lifting termiczny, usuwanie przebarwień, otoodmładzanie, thermolifting, zampirzy lifting, mezoterapia.

Zabieg mezoterapii igłowej lub bezigłowej jest zresztą jednym z popularniejszych i bardziej dostępnych zabiegów.

Jeśli interesuje cię informacja, z jakich zabiegów możesz skorzystać, warto zajrzeć na stronę https://sim-med.info/uslugi/wykonywane-zabiegi/

Najczęściej polecane kobietom odwiedziny w klinice

W Sim Med w Krakowie lista wykonywanych zabiegów jest całkiem spora i zależy od twoich potrzeb. Stosujemy na przykład powiększenie ust, rewitalizację skóry twarzy, sculptrę, peeling medyczny, lipolizę iniekcyjną.

Rewitalizacja skóry twarzy, oferowana w naszym gabinecie, ma szczególne działanie na zmarszczki. Stosujemy w niej preparaty z kwasem hialuronowym, botoks, peptydy biomimetyczne, kwas polimlekowy, a także toksyna botulinowa. 

Wybierając się do specjalistów w naszej klinice, możesz mieć pewność wysokiej jakości usług oraz profesjonalnego doradztwa, z uwzględnieniem twoich potrzeb medycznych oraz psychicznego komfortu. Nasi lekarze pomogą ci w wyborze najlepszego zabiegu.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Materiał partnera

Sprawdź także

dziewczyna na plaży skóra

Jakie zabiegi medycyny estetycznej można wykonywać latem?

Lato jest doskonałym momentem na wykonanie zabiegów, ponieważ jest to okres wakacyjnych wyjazdów i relaksu. …