Volvo XC60
Obecnie udział Volvo w polskim rynku samochodów osobowych wynosi 1,98% | fot.: materiał partnera

Volvo – leasing i wynajem. Jakie Volvo warto sfinansować?

W 2019 roku Volvo 8. raz z rzędu odnotowało najlepszy wynik sprzedaży, zwiększając swój dotychczasowy rekord z 2018 roku o całe 5%. Obecnie udział Volvo w polskim rynku samochodów osobowych wynosi 1,98%.

Najlepsza trójka modeli Volvo

Wciąż (po raz 11.) najpopularniejszym samochodem sprzedawanym przez Volvo był SUV Volvo XC60 (4456 rejestracji w 2019 roku). Na drugim miejscu popularności marki znalazł się model Volvo XC40 (1769 rejestracji), a na trzecim model Volvo XC90 (1274 rejestracji). Te trzy SUV-y od Volvo odpowiadają za ponad 68% sprzedaży Volvo w Polsce!

Volvo XC40

Volvo XC40 to najmłodszy i najmniejszy SUV w gamie Volvo. Ten kompaktowy model ze sportowym pazurem doskonale sprawdza się zarówno w wielkomiejskiej dżungli, jak i poza nią.

Volvo XC60

Volvo XC60 to nieco większy, uniwersalny SUV łączący sportowe nastawienie z wygodą podróżowania, niezrównanym bezpieczeństwem konstrukcji oraz pakownością, której nie sposób mu odmówić. Podczas swojej premiery Volvo XC60 uznawane było za najbezpieczniejszy szwedzki samochód wszech czasów.

Volvo XC90

Volvo XC90 to największy, 7-miejscowy SUV, który nie tylko pod względem rozmiarów budzi niemy podziw. Jest to jeden z najbardziej luksusowych SUV-ów na rynku. Auto już w standardowej wersji wyposażenia oferuje mnóstwo najnowocześniejszych technologii i rozwiązań zapewniających najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz komfort kierowcy i pasażerów.

Liczne zalety wynajmu długoterminowego i leasingu Volvo

Zarówno leasing, jak i wynajem długoterminowy zapewniają wiele korzyści – zarówno w sferze komfortu i wygody użytkowania oraz finansowania auta, jak i w sferze optymalizacji i zalet finansowych.

Korzyści podatkowe

Decydując się na operacyjny Volvo leasing, do kosztów uzyskania przychodu możesz wprowadzić zarówno opłatę wstępną, jak i część odsetkową oraz kapitałową rat leasingowych. Poza tym do kosztów uzyskania przychodu można wprowadzić pozostałe wydatki związane z eksploatacją pojazdu.

Wynajem długoterminowy jest usługą i jako taka może być w całości wprowadzana do kosztów uzyskania przychodu przez przedsiębiorstwo.

Dzięki temu obydwie formy finansowania Volvo pozwalają na comiesięczne obniżanie podatku dochodowego oraz podatku VAT.

Regularna wymiana samochodu na nowszy model

Jako że przedsiębiorca nie jest właścicielem użytkowanego pojazdu, nie ma obowiązku jego wykupienia po zakończonej umowie leasingowej. Dzięki temu może zmieniać samochody co kilka lat.

Brak wpływu na zdolność kredytową

Zarówno leasing, jak i wynajem długoterminowy nie obciążają zdolności kredytowej. Dzięki temu przedsiębiorca nie traci możliwości uzyskania kredytu finansowego czy inwestycyjnego. Jest to ogromny atut zwłaszcza w dobie pandemii i niepewnej sytuacji gospodarczej.

Zachowanie płynności finansowej

Leasing i wynajem Volvo ma także tę zaletę, że nie zaburza płynności finansowej tak, jak robi to zakup za gotówkę oraz kredyt zaciągany w banku. Brak angażowania dużej ilości własnego kapitału podczas zakupu samochodu sprzyja zdrowej kondycji finansowej przedsiębiorstwa i ogranicza ryzyko problemów finansowych.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

wynajem długoterminowy

Długoterminowy wynajem aut idealną alternatywą dla leasingu?

Wynajem długoterminowy aut nie bez przyczyny zyskuje w obecnych czasach coraz większą popularność. Pozwala on …