meblościanka z oświetleniem
Dzisiaj, w ofercie sklepów meblowych znajdziemy zarówno typy, które będą bardzo przypominały te z dawnych lat, ale sporo jest także nowości o ciekawych kolorach | fot.: materiał partnera

Powrót do przeszłości, czyli nowoczesne aranżacje z meblościanką w roli głównej

Przenieśmy się odrobinę w przeszłość. Wielu z nas będzie mieć przed oczami obraz, gdzie w większości salonów, a nawet sypialni, przy jednej ze ścian umieszczona była meblościanka. Zwykle w jej skład wchodziły stojące meble o regularnych kształtach w odcieniach drewna. Zazwyczaj taki model zapełniał całą przestrzeń. Dzisiaj, w ofercie sklepów meblowych znajdziemy zarówno typy, które będą bardzo przypominały te z dawnych lat, ale sporo jest także nowości o ciekawych kolorach, jak i wzorach.

Meblościanki do salonu, czyli powrót do przeszłości w nowoczesnej wersji

Są takie pomieszczenia w naszym domu, gdzie spędzamy dużo czasu. To również miejsca, do których zapraszamy rodzinę oraz znajomych. Nic tak doskonale nie uporządkowuje tej przestrzeni jak meblościanka do salonu. Przez wiele lat była niekwestionowaną królową pokoju dziennego. Później, jej rola nieco osłabła, by móc odrodzić się na nowo. Co takiego jest w tym zestawie, że pomimo upływu lat, ciągle do nas wraca? Zmienia kształt, formę, wzbogacony zostaje o dodatkowe funkcje czy rozwiązania dekoracyjne, ale to stale jedna i ta sama propozycja nawiązująca do meblościanek PRL. Oto kilka cech propozycji w nowoczesnym wydaniu:

  • różne wielkości – w wielu wariantach meble nie mają już takiej samej wysokości. Niektóre są niższe, inne wyższe, ale razem tworzą harmonijną całość, 
  • fronty z połyskiem – walory dekoracyjne to jedna z ich zalet. Pięknie się prezentują, nadając blasku każdemu wnętrzu,
  • ciekawe kształty – dostępny jest szeroki wybór najróżniejszych kombinacji.
meblościanka joshua
Nic tak doskonale nie uporządkowuje tej przestrzeni jak meblościanka do salonu | fot.: materiał partnera

Co w zestawie, czyli meblościanka z szafą, RTV czy komodą

Pole do manewru jest bardzo szerokie. Nowoczesna meblościanka to oryginalne rozwiązania, nieoczywiste połączenia, ale także funkcjonalność. Przed jej wyborem musimy się zastanowić, czego tak właściwie potrzebujemy. Jaką dysponujemy przestrzenią i jaką rolę ma spełniać wybierany przez nas mebel.

Najczęściej kupowanym modelem jest meblościanka z szafą bądź witryną. Jest to praktyczne rozwiązanie, gdyż zwiększamy przestrzeń na przechowywanie ubrań, a tej nigdy za wiele. W takich zestawach często spotykamy również półki. Idealną alternatywą dla osób, które chcą mieć w komplecie telewizor, będzie meblościanka RTV. Sprawdzi się ona i w salonie, i w sypialni.  

Dla tych, którzy chcą więcej, proponujemy zestaw z komodą. Niekiedy zajmuje ona miejsce szafki RTV, ale jeśli nie planujemy umieszczać tam odbiornika, to problem mamy z głowy. Przestrzeń natomiast zostaje w pełni zagospodarowana.

Barwny zawrót głowy, czyli meblościanki w różnych odcieniach

Wybór koloru wzbudza wiele emocji. Ile osób tyle pomysłów. Wydaje się, że niezwykłą uniwersalnością odznacza się meblościanka biała. Jest to prawda, gdyż będzie ona pasowała do większości ścian i projektów. Co w przypadku osób planujących ciekawsze aranżacje i nietypowe połączenia? Oczywiście nie zostaną same. Obecnie można przebierać w nietypowych i oryginalnych kolorach oraz w ich odważnych łączeniach.

meblościanka beatris
Nowoczesna meblościanka to oryginalne rozwiązania, nieoczywiste połączenia, ale także funkcjonalność | fot.: materiał partnera

Meblościanka młodzieżowa – propozycja dla młodych

Meblościanka do pokoju młodzieżowego? Dlaczego nie. Spójna całość, zamiast stolika RTV dajemy biurko i mamy już gotowy zestaw dla naszego dziecka. Można pokusić się także o biurko z toaletką dla młodej damy. Taki komplet powinien być jednak bardzo praktyczny. Dać miejsca na najpotrzebniejsze rzeczy, zapewniając łatwy dostęp do książek, podręczników i innych przedmiotów niezbędnych do nauki i zabawy.

Różne oblicza meblościanki

Meble do salonu niejedną mają wersję. Wśród nowoczesnych modeli znajdziemy meblościanki wiszące, które prezentują się świetnie na ścianie. Dają one możliwość łatwego utrzymania porządku. Podobną zaletą odznaczają się warianty na nóżkach. Wiele kompletów posiada oświetlenie LED, co czyni je naprawdę wyjątkowymi. Takie rozwiązanie doskonale podkreśla to, co chcemy wyeksponować. Nadaje pomieszczeniu wyjątkowego klimatu, zwłaszcza wieczorami.

Rewelacją ostatnich lat są meblościanki loft. Połączenie faktur drewna, metalu lub betonu skradło serca wielbicieli industrialnego stylu. To prostota, ale z charakterem. Odświeży każde wnętrze i ucieszy oczy.

meblościanka ezekiel
Obecnie można przebierać w nietypowych i oryginalnych kolorach oraz w ich odważnych łączeniach | fot.: materiał partnera

Na koniec zostawiamy sobie absolutny hit, czyli meblościanka z biokominkiem. Cudownie wygląda i daje ciepło. To trzeba po prostu zobaczyć. Zatem przyjrzyjcie się i oceńcie sami.

meblościanka z biokominkiem
Meblościanka z biokominkiem. Cudownie wygląda i daje ciepło | fot.: materiał partnera

Gdy lubisz ład i harmonię. Uwielbiasz zestawy. Nie pozostaje Ci nic innego, jak zajrzeć na stronę partnera naszego wpisu, sklepu internetowego Mirjan24 i wybrać dla siebie odpowiedną meblościankę. Oferta jest szeroka, a decyzja należy do Ciebie.

Materiał partnera

Sprawdź także

montaż mebli

Jak przygotować pomieszczenie do montażu mebli?

W dzisiejszych czasach coraz częściej zamawia się meble przez Internet, zamiast kupować w sklepie stacjonarnym. …