Lawina żywności w Warce

Fundacja Młodzi dla Warki w dniach 7-8 kwietnia organizowała zbiórkę żywności, która odbyła się przed 4 sklepami w Warce | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Fundacja Młodzi dla Warki w dniach 7-8 kwietnia organizowała zbiórkę żywności, która odbyła się przed 4 sklepami w Warce (Biedronki, Stokrotka i Lewiatan). Celem akcji było zebranie żywności dla 20 ubogich i samotnych seniorów z terenu gminy. Listę osób przygotował lokalny Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który również zobowiązał się dostarczyć wszystkie paczki do potrzebujących jeszcze przed świętami.

– Wynik przerósł nasze oczekiwania. Zebraliśmy prawie 2 tony żywności. Każdy z 20 seniorów otrzyma 4 kartony darów oraz reklamówkę z chemią gospodarczą, co w sumie daje ponad 40 kg na osobę – opowiada Katarzyna Kreczmańska, wolontariuszka i pomysłodawca zbiórki.

Dzięki hojności darczyńców pomoc trafi do większej ilości domów. Prócz wspomnianych seniorów z gminy trafią one również do świetlicy w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce gdzie dożywiane są dzieciaki, 2 rodzin zastępczych, domu opieki (9 podopiecznych) oraz ok 10 rodzin do których dotarła fundacja.

– Jest to kolejna akcja, która spowodowała, że widzimy jeszcze większy sens naszych działań. Olbrzymie dzięki dla wolontariuszy, którzy nas nie zawiedli i dzięki którym możemy ogłosić kolejny sukces. Wielki ukłon w stronę darczyńców, za ogrom wsparcia jakie do nas napłynęło. Wartość wszystkich darów szacujemy na ok 12.000 zł, a co istotne to fakt, że całość tego wsparcia dotrze do potrzebujących jeszcze przed świętami. Dziękuję również naszym sponsorom Centrum Stomatologiczne Super Smile oraz Księgarni Państwa Wojtas za pomoc w nagłośnieniu całej zbiórki – Łukasz Sobieraj prezes Fundacji Młodzi dla Warki.

Fundacja działa w regionie od 2 lat i jest najprężniej działającą organizacją społeczną w regionie. Prowadzi zbiórki finansowe i rzeczowe, dzięki czemu przekazała już dwie ciężarówki ubrań, mebli i sprzętu AGD najbardziej potrzebującym.

Film z wynikami pracy:
https://web.facebook.com/pg/fundacjamlodzidlawarki/videos/

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Pomóżmy Grzegorzowi w spełnieniu marzeń

Stevie Wonder, Ray Charles, Andrea Bocelli i 27-letni Grzegorz Dowgiałło. Co ich łączy? Talent i …