Grzegorz Dowgiałło jest jako małe dziecko stracił wzrok z powodu nowotworu złośliwego. Gra na fortepianie, gitarze i perkusji | fot.: Fundacja Robi się...

Pomóżmy Grzegorzowi w spełnieniu marzeń

Stevie Wonder, Ray Charles, Andrea Bocelli i 27-letni Grzegorz Dowgiałło. Co ich łączy? Talent i to, że są osobami niewidomymi. Fundacja Robi się… postanowiła wesprzeć rozwój tego ostatniego i zdobyć pieniądze na zakup wymarzonej perkusji.

Fundacja Robi się… ma cel – chce promować niepełnosprawnych artystów przez umożliwienie im wystąpienia w blasku fleszy. Ale nie tylko.

– Chcemy organizować imprezy charytatywne i zbierać na nich fundusze na zakup różnego rodzaju sprzętów, które pozwalają na szlifowanie talentu – wyjaśnia w wywiadzie dla serwisu infoWire.pl prezes Fundacji Łukasz Sobieraj.

Grzegorz Dowgiałło jest pierwszą osobą wspieraną przez Fundację. Jako małe dziecko stracił wzrok z powodu nowotworu złośliwego. Mimo to rozwijał swoją pasję, którą jest muzyka. Gra na fortepianie, gitarze i perkusji.

Jak podkreśla:

– Nie każdy niepełnosprawny ma możliwości rozwoju. Nie wszyscy mają znajomych, którzy ich wesprą i ułatwią nawiązać kontakt z jakąś fundacją, by ta mogła pomóc.

Fundusze na zakup perkusji nadal są zbierane. Pieniądze można przekazywać na konto Fundacji Robi się… lub za pośrednictwem portalu Wspieramkulture.pl

– Mam nadzieję, że ta akcja się uda, bo utalentowanych artystów trzeba wspierać – zaznacza dziennikarz Maciej Orłoś, który prowadził 14 października 2015 r. koncert charytatywny Grzegorza Dowgiałły. – Niestety, w Polsce nie jest zbyt dobrze z mecenatem kultury. Należy wiele poprawić. Wciąż za mało ludzi biznesu czuje potrzebę pomagania artystom – dodaje rozmówca. A artyści bez wsparcia mają niewielkie szanse na rozwój.

infoWire

Sprawdź także

pomalowana farbkami kobieta słuchająca muzyki

Sprzęt grający dla prawdziwych melomanów – jaki powinien być? Co wziąć pod uwagę przy wyborze konkretnych produktów?

Każdy wielbiciel muzyki ceni wysoką jakość dźwięku oraz możliwość dostosowania brzmienia do własnych potrzeb. Na …