Zdrowa dieta pudełkowa sniadanie obiad lunch box, na dowóz, na wynos, pełnowartościowy, zbilansowany fit posiłek na cały dzień
Oczekuj, że do Twojego domu dotrą posiłki jakości restauracyjnej – przygotowane z dbałością o każdy szczegół, wyglądające apetycznie i tak samo smakujące | fot.: materiał partnera

Dieta pudełkowa – jak wybrać najlepszy catering dietetyczny?

Chcesz się zdrowo odżywiać, ale nie masz czasu na przygotowywanie posiłków? Jeżeli zależy Ci na dobrze zbilansowanym jadłospisie oraz na tym, aby nie spędzać długich godzin w kuchni, postaw na catering dietetyczny. Myślisz o takim rozwiązaniu, ale… właśnie tu pojawiają się schody, bo nie wiesz, z której oferty skorzystać? Spieszymy z pomocą! Oto kilka wskazówek, które pozwolą Ci wybrać najlepszą opcję.

Jak działa catering dietetyczny?

Zasada działania cateringu dietetycznego jest bardzo prosta: każdego dnia kurier dostarcza Ci zestaw posiłków, które są gotowe do spożycia praktycznie od razu. W przypadku dań na gorąco wystarczy chwila podgrzewania, aby zacząć jeść. To rozwiązanie, dzięki któremu:

  • oszczędzasz mnóstwo czasu – poświęconego zarówno na przygotowywanie posiłków, jak i na robienie zakupów spożywczych,
  • masz gwarancję dobrze zbilansowanych dań – takich, które będą korzystne dla Twojego organizmu,
  • możesz zachować regularność posiłków – nawet jeśli pracujesz w długich i nieregularnych godzinach, swój lunch czy obiad możesz mieć zawsze „pod ręką”.

Pozostaje więc tylko pytanie, jak wybrać dostawcę posiłków. Jest bardzo ważne, ponieważ konkurencja na tym rynku jest coraz większa. Dlatego nie warto podejmować pochopnej decyzji – lepiej dobrze przeanalizować dostępne opcje.

Dobry catering dietetyczny, czyli jaki?

Jakie elementy świadczą o tym, że catering dietetyczny, o którym myślisz, to dobra opcja? Oto lista rzeczy, na które warto zwrócić uwagę.

1. Dostęp do różnych planów dietetycznych

Każdy z nas ma inne preferencje żywieniowe. Firma cateringowa musi im sprostać. Dlatego już na początku sprawdź, jakie plany dietetyczne są dostępne w ofercie. Powinno być ich co najmniej kilka – w tym dopasowane do potrzeb osób aktywnych fizycznie, odchudzających się, a także do oczekiwań wegan i wegetarian.

2. Możliwość wyboru dań na każdy dzień

W większości przypadków, kiedy decydujesz się na dietę pudełkową, codziennie jesteś „zaskakiwany” jadłospisem i masz na niego dość ograniczony wpływ. Jeśli Ci to odpowiada, nie ma problemu. Jednak w takim scenariuszu może się zdarzyć, że dania, które do Ciebie dotrą, nie wpiszą się w Twój gust. A przecież dieta powinna być smaczna, a nie pełna wyrzeczeń. Dobra wiadomość jest taka, że istnieją już firmy cateringowe, które dają możliwość zadecydowania. Catering dietetyczny Nice To Fit You oznacza wybór nawet spośród 35 posiłków każdego dnia.

3. Opcja dopasowania kaloryczności

Twoje zapotrzebowanie kaloryczne zależy zarówno od płci czy poziomu aktywności, jak i od celu, który pragniesz osiągnąć. Przykładowo, jeśli chcesz schudnąć, ale masz siedzący tryb życia, będziesz potrzebować mniej energii niż osoba, która codziennie intensywnie ćwiczy i chce zbudować masę mięśniową. Powinieneś mieć możliwość doboru liczby kalorii oraz wsparcie przy dopasowaniu optymalnej diety.

4. Różnorodność jadłospisu

Przed dokonaniem wyboru zwróć uwagę na przykładowe menu oferowane przez firmę cateringową i oceń, jak interesujące wydają Ci się serwowane dania. Im większe ich zróżnicowanie, tym przyjemniejsza będzie dieta!

5. Jakość posiłków

Oczekuj, że do Twojego domu dotrą posiłki jakości restauracyjnej – przygotowane z dbałością o każdy szczegół, wyglądające apetycznie i tak samo smakujące. Ma być pysznie i zdrowo! Zwróć też uwagę, kto czuwa nad jadłospisem – w zespole powinni być zarówno doświadczeni szefowie kuchni, jak i dietetycy. To gwarancja zdrowego zbilansowania posiłków.

A co z ceną? Ona również ma znaczenie, jednak… czasami warto zapłacić nieco więcej, aby otrzymać posiłki, których każdy kęs rozpieszcza podniebienie. Smacznego

Materiał partnera

Sprawdź także

dieta pudełkowa

Dieta pudełkowa – zobacz, kiedy warto się na nią zdecydować!

Dieta przygotowywana przez firmę cateringową ma wiele zalet, lecz ma też pewne wady. Zobacz, kiedy …