dieta pudełkowa
Catering dietetyczny, nazywany też potocznie dietą pudełkową, jest usługą, która polega na dostarczaniu przez firmę cateringową do klienta gotowych posiłków według jego wyboru | fot.: materiał partnera

Dieta pudełkowa – zobacz, kiedy warto się na nią zdecydować!

Dieta przygotowywana przez firmę cateringową ma wiele zalet, lecz ma też pewne wady. Zobacz, kiedy warto wybrać dla siebie dietę pudełkową!

Na czym polega dieta pudełkowa?

Catering dietetyczny, nazywany też potocznie dietą pudełkową, jest usługą, która polega na dostarczaniu przez firmę cateringową do klienta gotowych posiłków według jego wyboru.

Taka dieta jest obecnie bardzo popularna i decyduje się na nią wiele osób, które nie mają czasu na samodzielne gotowanie lub nie mają do tego motywacji, ale chcą zadbać o zdrową dietę, również według zaleceń lekarskich.

Firmy cateringowe najczęściej przyrządzają wtedy dla klientów 5 posiłków dziennie i przekazują ją w pudełkach. Potem wystarczy je odpakować i ewentualnie odgrzać, więc nie ma potrzeby spędzania czasu na zakupach i staniu przy garnkach.

W jakich wariantach oferowana jest dieta pudełkowa?

Aby sprostać gustom wszystkich klientów, firmy cateringowe oferują dietę pudełkową w wielu wariantach.

Przede wszystkim dietę można dobrać pod względem swoich celów i potrzeb, przykładowo może być to dieta odchudzająca, dla sportowców, dieta polecana w przypadku chorób serca i układu krwionośnego czy też dla diabetyków.

Również firmy cateringowe przyrządzają posiłki eliminujące określone produkty spożywcze, na przykład są to diety wegańska i wegetariańska, dieta keto, dieta bez glutenu i laktozy.

Dodatkowo każda z powyższych diet jest też oferowana w określonych wariantach pod względem jej kaloryczności, co pozwala na dostosowanie jej specjalnie do zapotrzebowania kalorycznego.

Wybierz najlepszy wariant dla siebie – smaczna dieta pudełkowa Siemianowice Śląskie – https://likeat-cateringdietetyczny.pl/dieta-pudelkowa-siemianowice-slaskie/ – zobacz wszystkie diety i złóż zamówienie!

Komu może pomóc catering dietetyczny?

Z pewnością catering dietetyczny będzie bardzo dobrym wyborem dla osób, które chcą zadbać o siebie przez odpowiednią dietę. Jest ona bardzo ważna dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia na lata.

Gdy nie ma się czasu lub motywacji albo też nie wiadomo, jak skomponować zdrową dietę, catering znacznie ułatwia prowadzenie codziennej diety.

Również warto wskazać, że catering dietetyczny będzie dobrym wyborem dla osób, które są zabiegane, pracują do późnych godzin. W tym przypadku można mieć pod ręką zawsze smaczne i zdrowe dania, które nie wymagają gotowania.

Jakie są wady diety pudełkowej?

W tym przypadku trzeba wskazać głównie na cenę, ponieważ wynosi ona zwykle 50-80 złotych dziennie.

Wobec tego dieta pudełkowa może być bardzo dobrym wyborem dla wielu osób, które chcą zadbać o siebie. Warto ją wypróbować!

Materiał partnera

Sprawdź także

Zdrowa dieta pudełkowa sniadanie obiad lunch box, na dowóz, na wynos, pełnowartościowy, zbilansowany fit posiłek na cały dzień

Dieta pudełkowa – jak wybrać najlepszy catering dietetyczny?

Chcesz się zdrowo odżywiać, ale nie masz czasu na przygotowywanie posiłków? Jeżeli zależy Ci na …