granola z jogurtem
Czy wiesz, że prawidłowo skomponowana dieta zmniejsza ryzyko pojawienia się chęci na słodycze? | fot.: stock.adobe.com

5 produktów, które skutecznie zmniejszają ochotę na słodkie, zobacz!

Nieposkromiona ochota na słodycze potrafi zniweczyć uzyskane do tej pory efekty odchudzania. Z tego powodu wiele osób zastanawia się, w jaki sposób stłumić chęć na coś słodkiego. Poznaj kilka produktów spożywczych, dzięki którym będzie to znacznie łatwiejsze.

Słodycze, szczególnie te zawierające sporą ilość cukrów prostych, nie są sprzymierzeńcem walki z nadmiarowymi kilogramami. Nie dość, że są kaloryczne, to jeszcze przyczyniają się do gwałtownych skoków i spadków stężenia glukozy we krwi. Efektem tego jest powracające uczucie głodu, co skłania do sięgnięcia po kolejną przekąskę.

Jak zmniejszyć apetyt na słodycze?

Organizmowi przyzwyczajonemu do sporej ilości cukru, trudno się przestawić na jego brak. Wiele osób próbuje tłumić apetyt na słodycze na różne sposoby, co nierzadko skutkuje dodatkową ilością spożytych kalorii.

Ciężko jest stłumić chęć sięgnięcia po coś słodkiego, ale jest to możliwe do osiągnięcia. Z pomocą przychodzą produkty spożywcze, które warto mieć pod ręką. Dzięki temu – zawsze, gdy tylko dopadnie ochota na słodkie, można z nich skorzystać – wyjaśnia przedstawicielka Nice To Fit You, firmy oferującej dietę pudełkową w ramach cateringu dietetycznego.

1. Jogurt naturalny z dodatkiem świeżych owoców

Jogurt naturalny z dodatkiem świeżych owoców jest świetną alternatywą dla słodyczy dostarczających sporą ilość cukrów prostych. Nasyci, a przy okazji zaspokoi głód na coś słodkiego.

2. Owocowo-warzywny koktajl

Koktajl owocowo-warzywny na bazie jogurtu naturalnego czy mleka to przekąska, która potrafi zaspokoić apetyt na słodycze. Stanowi bogactwo błonnika, który nie tylko poprawia perystaltykę jelit, ale i daje uczucie sytości.

3. Woda z cytryną

Często zdarza się, że ochota na jedzenie nie wynika z głodu, a z… pragnienia. Zanim więc sięgniesz po coś słodkiego, wypij wodę z cytryną. Pozwoli to nie tylko na uzupełnienie płynów, ale i wypełnienie żołądka.

4. Gorzka czekolada

Chociaż gorzka czekolada jest niemal tak samo kaloryczna, jak jej mleczny odpowiednik, niesie za sobą wiele korzyści prozdrowotnych. Wynika to m.in. z zawartości magnezu, potasu czy żelaza. Wspomaga funkcjonowanie mózgu, pomaga zmniejszyć ryzyko rozwoju miażdżycy. Ma jeszcze jedną ogromną zaletę – z uwagi na wysoką zawartość kakao (powyżej 75%), nie będziesz w stanie zjeść więcej niż 3-4 kostek. To duża przewaga nad czekoladą mleczną.

5. Orzechy

Orzechy mogą pomóc w zaspokojeniu chęci sięgnięcia po coś słodkiego. Dlaczego? Stanowią źródło błonnika, który pomaga w osiągnięciu uczucia sytości.

Pamiętaj! Orzechy są wysokokaloryczne, dlatego zachowaj umiar. Garść orzechów będzie wystarczająca do zaspokojenia apetytu na słodycze.

Dieta pudełkowa – sposób na uniknięcie uczucia głodu

Czy wiesz, że prawidłowo skomponowana dieta zmniejsza ryzyko pojawienia się chęci na słodycze? Gdy organizm otrzymuje posiłki systematycznie – w regularnych odstępach czasu, czuje się nasycony. Znika więc chęć podjadania, co zwykle skutkuje sięgnięciem po coś słodkiego.

Jeżeli więc chcesz zwalczyć nałóg jedzenia słodyczy, dieta pudełkowa może być dobrym wstępem. W ramach planu żywieniowego otrzymasz zestaw posiłków – przygotowanych zgodnie z twoim zapotrzebowaniem energetycznym i preferencjami smakowymi. Spożywane w równych odstępach czasu, wyeliminują nawyk podjadania.

Materiał partnera

Sprawdź także

dieta pudełkowa

Dieta pudełkowa – zobacz, kiedy warto się na nią zdecydować!

Dieta przygotowywana przez firmę cateringową ma wiele zalet, lecz ma też pewne wady. Zobacz, kiedy …