mężczyzna z dronem
Furorę robi obecnie seria DJI Mavic, w skład której wchodzą kompaktowe drony o wielkich możliwościach| fot.: materiał partnera

Jakiego drona DJI Mavic wybrać, aby był idealnie dopasowany do wymagań?

Chińska firma DJI to lider światowego rynku dronów, który osiągnął pozycję hegemona w kilka lat od zaprezentowania pierwszego modelu. Przedstawiony w 2013 roku model DJI Phantom zapoczątkował nową erę dronów. Systematycznie konstruowane nowe produkty zmieniły obraz tego rynku, sprawiające, że urządzenia z logo DJI zajmują ok. 70% wszystkich dronów na świecie. Furorę robi obecnie seria DJI Mavic, w skład której wchodzą kompaktowe drony o wielkich możliwościach.

Seria DJI Mavic – drony dla każdego

Pierwszy dron z serii DJI Mavic, czyli Mavic Pro został wprowadzony do sprzedaży w 2016 roku. Wszystkie modele z serii dedykowane są do masowego użytku, co sprawia, że szybko odniosły sukces. Są to urządzenia, których główną cechą charakterystyczną są niewielkie wymiary i składane ramiona, które ułatwiają przenoszenie i przechowywanie drona. Mimo tego posiadają zbliżone możliwości do swoich większych odpowiedników.

W skład serii DJI Mavic wchodzi szeroka gama urządzeń, co sprawia, że każdy może wybrać model odpowiedni do swoich potrzeb. Producent cały czas pracuje nad unowocześnianiem serii, wypuszczając na rynek ulepszone modele sprzedawanych już dronów, takie jak Mavic Pro 2, czy DJI Mavic AIR 2. Jakiego drona z serii warto kupić by spełnił wymagania amatora i profesjonalisty?

DJI Mavic Mini czyli budżetowy model do amatorskiego użytku

Nie każdy użytkownik drona potrzebuje takiego urządzenia do profesjonalnego użytku. Wiele osób szuka modelu, który doskonale sprawdzi się podczas wakacyjnych wyjazdów, czy hobbystycznego robienia zdjęć i filmowania. Takim urządzeniem z pewnością jest dron DJI Mavic Mini. Jest to najmniejszy model produkowany przez chińską firmę. Oczywiście tak samo jak przy wszystkich urządzeniach z serii Mavic, charakteryzują go składane ramiona. Mimo małych rozmiarów Mavic Mini posiada większość funkcji oferowanych przez większe i droższe urządzenia, takie jak np. inteligentny system bezpieczeństwa i omijania przeszkód. Za jego mankament możemy uznać z pewnością kamerę, która w odróżnieniu od pozostałych modeli z serii nagrywających w 4K, umożliwia nagrywanie wyłącznie z 2,7K. Do amatorskiego użytku taka rozdzielczość powinna jednak wystarczyć.

Zaletą Mavic Mini jest atrakcyjna cena, która sprawia, że śmiało mogą sobie na niego pozwolić amatorzy, używający drona wyłącznie hobbystycznie.

Mavic AIR 2 i Mavic 2 Pro czyli drony dla profesjonalistów

W skład serii Mavic wchodzą również urządzenia o większych możliwościach i lepszych parametrach, które są kierowane do profesjonalnych użytkowników. Korzystają z nich filmowcy, fotografowie, ale także geodeci, czy biura nieruchomości. Oczywiście za większą funkcjonalnością idzie także wyższa cena, która sprawia, że ich zakupu dokonują użytkownicy wykorzystujący je w swojej pracy.

Model DJI Mavic AIR 2 to urządzenie z najlepszym stosunkiem jakości do ceny. Jego zalety to nowoczesny system bezpieczeństwa, który dzięki wbudowanym z przodu i z tyłu czujnikom z łatwością omija napotkane przeszkody. Dodatkowo posiada wbudowaną kamerę nagrywającą w rozdzielczości 4K, co umożliwia doskonałe odwzorowanie przestrzeni.

Dla profesjonalnych fotografów i filmowców dedykowany jest Mavic 2 Pro, czyli najdroższy model, wyróżniający się najlepszą jakością obrazowania. Urządzenie posiada aparat 12MP i umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K. Model Mavic 2 Pro posiada także system transmisji OcuSync, który pozwala na przeprowadzanie transmisji w rozdzielczości 1080 pikseli.

Szeroka gama modeli wchodzących w skład serii Mavic umożliwia wybór drona spełniającego indywidualne potrzeby użytkownika. Oczywiście im one większe, tym wyższa cena urządzenia, co sprawia, że przed zakupem należy przemyśleć dokładnie sposób użytkowania.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

dron

Jakim dronem można latać bez pozwolenia?

Zastanawiasz się czy obsługa drona wymaga odpowiedniego pozwolenia? W wielu przypadkach i w określonych warunkach …