Wrak Race Warka
Już 11 czerwca w Warce odbędzie się kolejna impreza z cyklu Wrak Race Warka! | fot.: materiały organizatora

Wrak Race Warka 2, czyli powtórka z motorozrywki

Już 11 czerwca w Warce odbędzie się kolejna impreza z cyklu Wrak Race Warka! Poprzednie wydarzenie ściągnęło nie tylko wiele ekip zmagających się o cenne nagrody, ale i tłumy gości, którym dopisywała świetna pogoda.

Wrak Race, jak sama nazwa wskazuje, to wyścigi. Choć auta tam startujące najlepsze lata mają już za sobą, to teraz w iście królewski sposób mogą zakończyć swój żywot, nim trafią… na szrot.

Impreza jest niezwykle widowiskowa, dochodzi do stłuczek, choć one wywołują najmniejszy aplauz gości. Auta się zderzają, przepychają, czasem dachują. Średnio połowa aut biorących udział w wydarzeniu oddaje swe ostatnie tchnienie, wypluwając ostatni raz olej.

– Jest to bezpieczna impreza. Drużyny ścigają się w specjalnie do tego przystosowanym torze, gdzie jego specyfika nie pozwala rozwinąć oszałamiających prędkości. Dodatkowo podczas samego eventu na miejscu jest karetka oraz straż pożarna –
mówi Artur Szymanowski, jeden z organizatorów.

wrak race warka
Auta się zderzają, przepychają, czasem dachują | fot.: materiały organizatora
Impreza odbędzie się na Kempingu nad Pilica w Warce (ul. Nowy Zjazd 6), mogą w niej brać udział tylko osoby pełnoletnie. Można przyjechać własnym autem, lub wypożyczyć od organizatorów – Artur tel. 503-743-356 (zapisy/info);
Łukasz tel. 500 833-646 (reklama/info).
Drużyny ścigały się w wyścigach eliminacyjnych, gdzie połowa samochodów odpada i walczy o zielona kartę, czyli wyścig w którym tylko jeden zwycięski zespół przechodzi do półfinału. Po Eliminacjach półfinał i niezwykle widowiskowy finał. W ostatniej imprezie pierwsze miejsce zajął zespół turystów4x4.pl Marcin Gudro-Puischel, Rafał Gruszpanowicz. Miejsce drugie przyznano: Rafał Morawski, Marcin Morawski Trzecie miejsce powędrowało do: Krawicki Michał Mitsubichi Colt – pula nagród dla zwycięskich drużyn wynosiła ponad 3 000 zł!

Drużyny ścigały się w wyścigach eliminacyjnych, gdzie połowa samochodów odpada i walczy o zielona kartę, czyli wyścig w którym tylko jeden zwycięski zespół przechodzi do półfinału | fot.: materiały organizatora

Podczas imprezy będzie można spotkać wolontariuszy Fundacji Młodzi dla Warki.

– Nasza Fundacja, zajmuję się niesieniem pomocy-wszędzie tam gdzie jej potrzeba. Działamy już 1,5 roku i w ciągu tego czasu pomogliśmy ponad 150 rodzinom. Organizujemy różne akcje, między innymi stale zbieramy używane ubrania, meble, wszelki sprzęt AGD/RTV, które następnie wędrują do osób, które zwyczajnie tego potrzebują. Jednak żeby oddać nam tego rodzaju rzeczy, trzeba iść do siedziby fundacji, kiedy wolontariusz ma dyżur. Wiemy, że jest to uciążliwe, więc pomysłem fundacji, a także jednym z celów akcji, jest zebranie pieniędzy na budowę kontenerów na odzież używaną, która będzie trafiać do potrzebujących mieszkańców gminy Warka – mówi Łukasz Sobieraj prezes fundacji i jeden z organizatorów Wrak Race.

Średnio połowa aut biorących udział w wydarzeniu oddaje swe ostatnie tchnienie, wypluwając ostatni raz olej | fot.: materiały organizatora

Najprawdopodobniej podczas eventu będą prowadzone szkolenia z pierwszej pomocy w warunkach wypadku drogowego, również z udziałem dzieci. Pokaz będzie prowadzony przez Policję w Warce.

– Jesteśmy w trakcie ustalania szczegółów, na razie jest zbyt wcześnie aby rozmawiać o konkretach – mówi Łukasz Sobieraj.

Wszelkie informacje na temat nadchodzącej imprezy, na bieżąco można śledzić na Facebooku – Wrak Race Warka. Zapraszamy do udziału w wyścigach i pomocy w zbiórce pieniędzy.

Materiał partnera zewnętrznego