Jak przebiega profesjonalny zabieg modelowania twarzy?

Najczęściej wybieraną metodą walki ze zmarszczkami jest lifting bez skalpela – czyli ostrzykiwanie toksyną botulinową, potocznie zwaną botoksem. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Twoja skóra nie jest już gładka i jędrna, owal twarzy utracił swoją objętość, a wyostrzone rysy nie dodają ci uroku? Myślisz, że nic nie jest w stanie powstrzymać skutków starzenia się twarzy? Nic bardziej mylnego. Na ratunek przybywa medycyna estetyczna, a wraz z nią zabiegi modelowania twarzy. Najczęściej wybieraną metodą walki ze zmarszczkami jest lifting bez skalpela – czyli ostrzykiwanie toksyną botulinową, potocznie zwaną botoksem. To właśnie botoks jest najlepszym pogromcą zmarszczek.

Na czym polega zabieg modelowania twarzy

Botoks to preparat od wielu lat stosowany w medycynie estetycznej. Pokochały go Amerykanki, ale i w Europie znalazł sobie grono zwolenników (coraz częściej zabiegom poddają się również mężczyźni). Za pomocą zastrzyków z toksyny botulinowej można nie tylko wygładzić zmarszczki poziome i pionowe czoła, między brwiami, ale i „kurze łapki” w okolicy oka. Dzięki niej można również poprawić owal twarzy i ją modelować, np. przez podniesienie brwi – co spowoduje „otwarcie” oka, uniesienie opadających kącików ust, czy korekcję uśmiechu dziąsłowego.

Jak działa botoks? Toksyna botulinowa wstrzyknięta bezpośrednio w mięśnie, blokuje impulsy nerwowe odpowiedzialne za pracę mięśni twarzy. W rezultacie powoduje to znaczne ich osłabienie. Efektem jest natychmiastowe wygładzenie miejsc, w które został zaaplikowany botoks.

Jak wygląda zabieg modelowania twarzy

Najistotniejsze jest, żeby wybrać odpowiedni, renomowany gabinet, w którym lekarz specjalista zastosuje botoks. Przed każdym zabiegiem konieczna jest konsultacja i badanie. Ekspert określi miejsca zastrzyku i odpowiednią, indywidualnie dobraną dawkę substancji, którą będzie stosował do uzyskania pożądanego efektu. Pamiętaj! Najważniejsze jest to, abyś miała poczucie, że twoja twarz jest w dobrych rękach.

Tuż przed zabiegiem modelowania twarzy lekarz odtłuści i zdezynfekuje skórę preparatem bezalkoholowym. Następnie schłodzi twarz lodem i przystąpi do wstrzykiwania toksyny botulinowej. Zabieg polega na wprowadzeniu preparatu cieniutką igłą w mięśnie, które odpowiedzialne są za mimikę twarzy. I tak, w czoło wstrzykuje się botoks zazwyczaj w ośmiu miejscach, w okolicy kurzych łapek w trzech po każdej stronie, a na dolnych powiekach w jednym lub dwóch. Zabieg modelowania twarzy trwa zaledwie kilkanaście minut, a wstrzyknięcie toksyny jest porównywalne do ukąszeniem komara czy ugryzieniem mrówki. Tuż po aplikacji tej substancji możesz mieć lekko spuchniętą i zaczerwienioną buzię. Mogą też pojawić się drobne kropeczki po wkłuciach igły, ale bez problemu zamaskujesz je korektorem. Pierwsze efekty zaobserwujesz już po kilku dniach od zabiegu. Twoja twarz będzie wyjątkowo gładka i jędrna przez 3-8 miesięcy. Po dwóch tygodniach musisz umówić się na wizytę kontrolną – lekarz sprawdzi czy botoks równomiernie się rozłożył. Tę metodę modelowania twarzy możesz wielokrotnie powtarzać. Należy jednak pamiętać, aby nie przesadzać ze zbyt częstym wstrzykiwaniem botoksu. Twoja twarz ma wyglądać na wypoczętą i rozpromienioną, a nie na sztuczną, pozbawioną mimiki.

Jednym z miejsc, do których bez obaw możesz się udać i poddać profesjonalnym zabiegom modelowania twarzy jest Centrum Zdrowej Skóry Damiana.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

dziewczyna z długimi włosami dotykająca twarzy

Szybka pożyczka na zabieg upiększający

Każdy z nas ma jakieś kompleksy. W jednym przypadku jest to zbyt duży nos, w …