dziewczyna na plaży skóra
Zabiegi tego typu poprawiają kondycję skóry oraz wspomagają regenerację komórek, a przede wszystkim zwiększają nawilżenie, którego skóra bardzo potrzebuje po kontakcie z mocnym słońcem | fot.: stock.adobe.com

Jakie zabiegi medycyny estetycznej można wykonywać latem?

Lato jest doskonałym momentem na wykonanie zabiegów, ponieważ jest to okres wakacyjnych wyjazdów i relaksu. Każda kobieta chce emanować w tym czasie zdrowiem i urodą, dlatego spokojnie można odwiedzać kliniki medycyny estetycznej w okresie letnim. Jakie zabiegi można wykonywać podczas letnich miesięcy? Oto kilka propozycji.

Zabiegi jako profilaktyka i rutyna

Czasem słyszy się, że zabiegi powinno się wykonywać tylko zimą, jednak latem spokojnie można nawilżać, rewitalizować i odżywiać skórę. Takie zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, witamin oraz różnych substancji odżywczych są bezpieczne dla skóry nawet podczas wysokich temperatur. Nie ma także przeciwwskazań do wykonywania zabiegów z użyciem toksyny botulinowej, dzięki której można usunąć zmarszczki, jest także stosowana w leczeniu nadmiernej potliwości.

Nawilżanie skóry latem kwasem hialuronowym

Ta substancja doskonale wypełnia zmarszczki, jest stosowana także do wolumetrii twarzy wypełniaczami oraz do powiększania ust. Kwas hialuronowy, który występuje w naszym organizmie naturalnie wpływa na sprężystość, gładkość i elastyczność skóry. Działa podobnie jak gąbka, która nasiąka wodą, bo potrafi związać 40 razy więcej wody niż sama waży. Warto wykonywać zabiegi z kwasem hialuronowym tuż po opalaniu, kiedy skóra jest przesuszona i cienka. Ten wspaniały składnik szybko poprawi stan skóry. Podczas letnich miesięcy można wykonywać takie zabiegi medycyny estetycznej:

  • Powiększanie ust
  • Wypełnianie zmarszczek
  • Zabiegi z biostymulatorami
  • Botoks, czyli walka ze zmarszczkami mimicznymi
  • Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego
  • Oraz zabiegi konturowania ciała, rozbijające tkankę tłuszczową
  • Karboksyterapia, czyli usuwanie cieni i worków pod oczami poprzez wstrzyknięcie medycznego dwutlenku węgla. Tym sposobem można także pozbyć się cellulitu.
skóra latem
Zabiegi głęboko regenerujące pozwolą ochronić skórę przed mocnym słońcem jeszcze przed urlopem | fot.: stock.adobe.com

Trzeba pamiętać o zabiegach rewitalizujących

Zabiegi głęboko regenerujące pozwolą ochronić skórę przed mocnym słońcem jeszcze przed urlopem. Mezoterapię można wykonać także po powrocie z wakacji, by uzupełnić niedobór substancji nawilżających i odżywczych. Zabiegi tego typu poprawiają kondycję skóry oraz wspomagają regenerację komórek, a przede wszystkim zwiększają nawilżenie, którego skóra bardzo potrzebuje po kontakcie z mocnym słońcem. 

Zabiegi rewitalizujące to przede wszystkim mezoterapia z użyciem kwasu hialuronowego lub innych substancji aktywnych. Mezoterapia igłowa to zabieg niezwykle korzystny dla skóry, jest w pełni bezpieczny, a do tego latem szczególnie polecany.

Niwelowanie zmarszczek latem i leczenie potliwości

Podczas letnich miesięcy można działać profilaktycznie lub zniwelować zmarszczki, a to dzięki zastosowaniu iniekcji toksyny botulinowej, która świetnie koryguje niedoskonałości. Zmarszczki powstałe na skutek słońca pojawiają się na przykład w okolicach oczu, które mrużymy latem (kurze łapki) oraz czoła (na przykład wyjątkowo postarzająca lwia zmarszczka oraz zmarszczki poprzeczne na czole). Wstrzyknięcie toksyny spłyca już powstałe zmarszczki oraz zapobiega powstawaniu kolejnych. Lato jest doskonałym momentem na wstrzyknięcie toksyny botulinowej po to, by ograniczyć nadmierną potliwość pach, stóp oraz dłoni. Efekty terapii można obserwować nawet od 8 do 12 miesięcy od momentu wstrzyknięcia toksyny.

mezoterapia latem
Zabiegi rewitalizujące to przede wszystkim mezoterapia z użyciem kwasu hialuronowego lub innych substancji aktywnych| fot.: stock.adobe.com

Jakich zabiegów unikać latem?

Podczas miesięcy z dużym nasłonecznieniem lepiej nie wykonywać zabiegów złuszczających wykonywanych laserem frakcyjnym oraz mocnych peelingów. Mogą powstawać wtedy przebarwienia, które są jednym z głównych powikłań zabiegów robionych latem. Nie warto także wykonywać laserowego zamykania naczynek lub rozjaśniania przebarwień, ponieważ te zabiegi mogą wchodzić w reakcję z pigmentem skóry. Latem nie są wskazane zabiegi medycyny estetycznej, które celowo mogą uszkodzić zewnętrzne warstwy naskórka, bo odsłonięte wewnętrzne warstwy delikatnej skóry mogą ulec poparzeniom słonecznym.

Podczas wakacji skóra jest mocno eksponowana na słońcu, a także szybko ulega wysuszeniu podczas morskich kąpieli, przez co potencjalnie szybciej może ulec procesom starzenia. Wybrane zabiegi medycyny estetycznej chronią skórę przed szkodliwymi promieniami słońca, a po powrocie z wakacji poprawiają napięcie, nawilżenie i kondycję skóry.

AOL

Sprawdź także

mezoterapia igłowa efekty

Mezoterapia igłowa na twarz – sposób na piękno?

Mezoterapia igłowa twarzy w ostatnich latach stała się jednym z najpopularniejszych zabiegów dokonywanych w klinikach medycyny …