Kuchnia w stylu urban jungle
Miejska dżungla wdarła się do naszych salonów, łazienek, sypialni a nawet kuchni. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kuchnia w stylu urban jungle – sprawdź, jak ją urządzić

Po surowej epoce minimalistycznych trendów we wnętrzach, przychodzi czas na powrót roślin na salony. Urban jungle to styl, który z roku na rok staje się coraz bardziej popularny. Jesteś na etapie aranżowania swojej kuchni? Skorzystaj z tego, co podpowiada miejska dżungla!

Nowy sposób na aranżację

Urban jungle to styl, który przede wszystkim czerpie z tego, co proponuje natura. Chodzi tu konkretnie o motywy roślinne. Pojawiają się one zazwyczaj na tekstyliach i na dodatkach umieszczanych w mieszkaniach. Oprócz tego w takich pomieszczeniach bardzo często ustawia się duże rośliny doniczkowe.

Doceniane są duże i bujne kwiaty, między innymi te, które królowały u nas w latach 90-tych. Miejska dżungla wdarła się do naszych salonów, łazienek, sypialni a nawet kuchni. A surowy i minimalistyczny styl został wyparty egzotyką. Monastera, palma, czy bananowiec, a nawet popularny fikus beniamin sprawdzi się tutaj doskonale.

Podłoga w kuchni urban jungle

Idealnie w takim pomieszczeniu sprawdzi się podłoga wykonana z drewna lub z płytek drewnopodobnych. Materiału, który jest coraz częściej doceniany między innymi przez architektów wnętrz. Brązowy odcień drewna znakomicie współgra z głęboką zielenią, złotem i odcieniami miedzi. Czyli kolorami, które zazwyczaj dominują we wnętrzach urban jungle. Zaproś zieloną energię do swojego mieszkania!

W zależności od tego, jaki kolor, czy rodzaj usłojenia płytki wybierzesz, możesz w dowolny sposób aranżować styl całego wnętrza. Nadać mu rys nieco rustykalny albo pójść w kierunku nowoczesności. Nie zatracając przy tym motywu przewodniego – urban jungle.

Płytki podłogowe do kuchni inspirowane naturalnym drewnem są nie tylko praktyczne i łatwe do utrzymania w czystości. Oprócz tego znakomicie budują nastrój w danym pomieszczeniu, sprawiają, że staje się ono cieplejsze i bardziej przytulne. Roślinność tymczasem dobrze wpływa na nasze samopoczucie, pozwala się wyciszyć oraz odpocząć. Dlatego zestawienie tych obu rozwiązań w jednym pomieszczeniu stanowi doskonałe połączenie.

Meble do kuchni urban jungle

W kuchni urządzonej w takim stylu bardzo dobrze zaprezentują się meble pomalowane na biało lub mające kolor czarny. Barwy te doskonale będą współgrać brązem i zielenią. Stanowić będą one bowiem mocny akcent na tle natury.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

plakat salon boho

Projekty plakatowe DIY: Dodawanie artystycznych akcentów do twojej przestrzeni mieszkaniowej

Wnętrza naszych domów, są odzwierciedleniem naszej osobowości i gustów. Dlatego tak ważne jest, aby tworzyć …