Kuchnia w stylu urban jungle
Miejska dżungla wdarła się do naszych salonów, łazienek, sypialni a nawet kuchni. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kuchnia w stylu urban jungle – sprawdź, jak ją urządzić

Po surowej epoce minimalistycznych trendów we wnętrzach, przychodzi czas na powrót roślin na salony. Urban jungle to styl, który z roku na rok staje się coraz bardziej popularny. Jesteś na etapie aranżowania swojej kuchni? Skorzystaj z tego, co podpowiada miejska dżungla!

Nowy sposób na aranżację

Urban jungle to styl, który przede wszystkim czerpie z tego, co proponuje natura. Chodzi tu konkretnie o motywy roślinne. Pojawiają się one zazwyczaj na tekstyliach i na dodatkach umieszczanych w mieszkaniach. Oprócz tego w takich pomieszczeniach bardzo często ustawia się duże rośliny doniczkowe.

Doceniane są duże i bujne kwiaty, między innymi te, które królowały u nas w latach 90-tych. Miejska dżungla wdarła się do naszych salonów, łazienek, sypialni a nawet kuchni. A surowy i minimalistyczny styl został wyparty egzotyką. Monastera, palma, czy bananowiec, a nawet popularny fikus beniamin sprawdzi się tutaj doskonale.

Podłoga w kuchni urban jungle

Idealnie w takim pomieszczeniu sprawdzi się podłoga wykonana z drewna lub z płytek drewnopodobnych. Materiału, który jest coraz częściej doceniany między innymi przez architektów wnętrz. Brązowy odcień drewna znakomicie współgra z głęboką zielenią, złotem i odcieniami miedzi. Czyli kolorami, które zazwyczaj dominują we wnętrzach urban jungle. Zaproś zieloną energię do swojego mieszkania!

W zależności od tego, jaki kolor, czy rodzaj usłojenia płytki wybierzesz, możesz w dowolny sposób aranżować styl całego wnętrza. Nadać mu rys nieco rustykalny albo pójść w kierunku nowoczesności. Nie zatracając przy tym motywu przewodniego – urban jungle.

Płytki podłogowe do kuchni inspirowane naturalnym drewnem są nie tylko praktyczne i łatwe do utrzymania w czystości. Oprócz tego znakomicie budują nastrój w danym pomieszczeniu, sprawiają, że staje się ono cieplejsze i bardziej przytulne. Roślinność tymczasem dobrze wpływa na nasze samopoczucie, pozwala się wyciszyć oraz odpocząć. Dlatego zestawienie tych obu rozwiązań w jednym pomieszczeniu stanowi doskonałe połączenie.

Meble do kuchni urban jungle

W kuchni urządzonej w takim stylu bardzo dobrze zaprezentują się meble pomalowane na biało lub mające kolor czarny. Barwy te doskonale będą współgrać brązem i zielenią. Stanowić będą one bowiem mocny akcent na tle natury.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

wanna wolnostojąca

Wanny wolnostojące czy warto?

Wiele osób tworząc projekt swojej wymarzonej łazienki stoi przed wyborem wanna czy kabina prysznicowa. Już …