Młoda para w łóżku
Prędzej czy później rutyna może zakraść się do każdej sypialni – nawet takiej, która jak dotąd była miejscem wyjątkowych, seksualnych uniesień. | fot.: Fotolia

Gadżety erotyczne – z nimi monotonia w sypialni Ci nie grozi!

Prędzej czy później rutyna może zakraść się do każdej sypialni – nawet takiej, która jak dotąd była miejscem wyjątkowych, seksualnych uniesień. Nie oznacza to jednak, że należy zgadzać się na ten stan rzeczy. Nuda potrafi bowiem nie tylko zdusić atrakcyjność wspólnych chwil intymnych, ale również negatywnie wpływać na inne sfery życia. Dlatego warto wiedzieć, że istnieją różne sposoby, pozwalające na nowo rozpalić ogień fascynacji i szczególnych doznań w sztuce kochania.

Naczynia połączone – Twoje życie intymne ważniejsze, niż myślisz!

W rzeczywistości seks to nie tylko tajemniczy świat alkowy, wyjątkowe doznania zmysłowe, skrywane za szczelnie zamkniętymi drzwiami sypialni. W życiu ludzkim staje się znacznie bardziej „transparentny”, niż mogłoby się wydawać – i to pod różnymi względami. Sfera intymna ma silny związek z ludzką psychiką: potrafi wpływać nie tylko na koncentrację i zdolność przyswajania wiedzy, ale przede wszystkim na poczucie własnej wartości, pewność siebie i sposób traktowania swojej osoby nawet w innych dziedzinach życia (nauka, praca, rodzina, życie towarzyskie). Podobnie, jak udany seks rozładowuje napięcia emocjonalne i stres, znacznie poprawiając samopoczucie, tak i problemy z nim są w stanie prowadzić nawet do głębszych stanów depresyjnych. Naturalnie, opisywane sfera odgrywa też niebagatelną rolę w relacjach międzyludzkich, a zwłaszcza przy stałym związku (w budowaniu silnych więzi, bliskości i zaufania). Ale co więcej, zostało udowodnione, że seks ma istotne przełożenie na nasze zdrowie fizyczne. Udane życie intymne sprzyja wzmocnieniu odporności i odpowiedniemu dotlenieniu organizmu, pomaga w zrzuceniu zbędnych kilogramów i, za sprawą wydzielającego się hormonu DHEA, korzystnie wpływa na długość życia. Ponadto, poprawia krążenie, jędrność ciała i elastyczność skóry czy jakość oraz wygląd włosów. Innymi słowy, wszystkie te obszary funkcjonują jak naczynia połączone, dla których istotne znaczenie ma jakość życia seksualnego.

Akcesoria dla dorosłych – zadbaj o wyjątkowe przeżycia w sypialni!

Jakie problemy w sferze intymnej mogą znaleźć swoje odbicie w codzienności? Na pewno do takich, z jakimi często borykają się kochankowie – zwłaszcza pozostający w długoletnim związku – należy rutyna. W istocie wrażenie monotonii do dość naturalna sprawa, która po pewnym czasie może zagościć w sypialni każdej pary. Nie należy jednak lekceważyć tego zjawiska, bowiem potrafi ono stopniowo, małymi krokami, prowadzić do poważniejszych konsekwencji: niechęci wobec seksu, trudności w komunikacji, zakwestionowania wartościowych uczuć, łączących partnerów i rozpadu udanego związku – także w wyniku szukania nowych, wyjątkowych doznań z kimś innym. Dlatego warto wspólnie zadbać o atrakcyjność życia intymnego, zwłaszcza że istnieją na to różne, sprawdzone sposoby.

Atmosferę w sypialni można skutecznie podgrzać za sprawą różnych „pomocy”. Jednak nie chodzi tylko o satynową pościel, odpowiednie tło muzyczne oraz grę nastrojowych świateł czy płatki róż i świece zapachowe. Mowa o profesjonalnych gadżetach erotycznych, pozwalających singlom oraz parom odkryć fascynujące, nieznane dotąd oblicza seksu. Miejsca typu kraina-doznan.pl, oferujące ogromny wybór starannie wyselekcjonowanych i wykonanych akcesoriów dla dorosłych, profesjonalne doradztwo oraz dbałość o dyskrecję, najlepiej pokazują, jak ważna jest sfera erotyczna w życiu mnóstwa ludzi. I jak wiele jeszcze ma do zaoferowania, czy to podczas gry wstępnej, czy też samego stosunku. Wibratory, dilda, stymulatory, kulki gejszy czy akcesoria do BDSM, a także różnego typu perfumy, żele, lubrykanty i nawilżacze to tylko niektóre, najpopularniejsze przykłady. Produkty te wcale nie muszą być też perwersyjne. Tak naprawdę wszystko zależy od naszej wyobraźni, ulubionych lub niespełnionych fantazji i znajomości upodobań partnera. Gadżety erotyczne mogą bowiem pomóc w uzyskaniu jeszcze intymniejszej, subtelniejszej i delikatniejszej atmosfery, zapewnić przeżyciom seksualnym charakter spontanicznej zabawy, dodać nieco dzikości lub otworzyć na jeszcze inne, inspirujące doznania. Pewne jest jednak to, że na całym świecie akcesoria dla dorosłych pozwalają nie tylko utrzymać emocjonującą atmosferę w sypialni, nawet mimo upływu lat, ale również odkrywać nieznane wcześniej doświadczenia w sztuce kochania. I tym samym sprzyjają uczuciu satysfakcji z seksu oraz dobremu samopoczuciu w innych dziedzinach życia.

OLI

Sprawdź także

odzyskiwanie namiętności w związku

Odzyskiwanie namiętności w związku: Psychologia miłości i intymności

W każdym związku przychodzi moment, kiedy iskra namiętności zdaje się przygasać. Codzienność, rutyna i stres …