On i ona
Nawet niewinne eksperymenty mogą na nowo rozbudzić wyobraźnię i sprawić, że znowu poczujesz się jak na początku Waszego związku. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

5 sposobów na nudę w związku

Nuda to największy wróg Twojego związku. Gdy wkradnie się w relacje między Tobą a ukochaną osobą, szanse na to, że Wasza relacja przetrwa będzie niewielka. Dlatego – zamiast poddawać się monotonii – zawalcz o swoje szczęście. Oto, jak przełamać szarą codzienność i czerpać więcej radości z bycia razem.

Wydaje Ci się, że skoro już jesteś w związku z osobą, na której Ci zależy, możesz osiąść na laurach i „spijać śmietankę”. Niestety, relacje międzyludzkie są kruche. Niepielęgnowane, z czasem po prostu zanikają. Nie daj się więc powtarzalności i poszukaj sposobu, aby utrzymać bliskość przez lata.

1. Wspólne zainteresowania to podstawa

Co sprawia, że gdy jesteś z ukochaną osobą, czujesz się wyjątkowo? Pociąg fizyczny? Z całą pewnością tak. Ale to tylko jeden ze składników Waszej relacji. Gdy namiętność wygasa (a przynajmniej słabnie), między Wami musi pozostać coś, co łączy Ciebie i drugą osobę. Co? Najlepiej wspólne pasje. Warto je poznać i pielęgnować. Oboje lubicie jeździć na rowerze? A może radość sprawia Wam wspólne przygotowywanie posiłków. Te małe, na pozór, rzeczy mogą umocnić więź i sprawić, że po prostu będziecie się ze sobą dobrze bawić.

2. Przełamujcie schematy

Jak spędzasz czas z ukochaną osobą? Faza romantycznych randek w ciekawych miejscach już za Wami – przecież już Wam to niepotrzebne? Nie do końca. Przynajmniej raz na jakiś czas warto jest wyjść poza doskonale znany i utrwalony rytm dnia czy tygodnia. Może zamiast spędzać kolejny weekend na spotkaniach z rodziną lub wspólnych zakupach warto wybrać się do kina, teatru czy… po prostu wsiąść do pociągu i wyruszyć na spontaniczną wycieczkę w nieznane? To się opłaci!

3. Nuda w łóżku? Zapomnij!

W sypialni również może zrobić się monotonnie i powtarzalnie – zwłaszcza po kilku latach bycia razem. W końcu znasz już bardzo dobrze ciało swojego partnera oraz typowe scenariusze relacji intymnych. Jak przełamać rutynę? Pomóc może na przykład zmiana miejsca, w którym rozpoczynacie erotyczne igraszki, komplet kuszącej bielizny erotycznej, np. tej z kolekcji na sexownysklep.pl albo wprowadzenie do zabawy jakiegoś gadżetu. Nawet niewinne eksperymenty mogą na nowo rozbudzić wyobraźnię i sprawić, że znowu poczujesz się jak na początku Waszego związku.

4. Rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa

Masz wrażenie, że osoba, z którą jesteś w związku, zaczęła Cię ignorować? Masz wrażenie, że napięcie między Wami rośnie? Frustracja i złość nie znikną same – zwłaszcza jeśli zamiast poznać prawdziwe powody zmiany zachowania bliskiej osoby zaczniesz tworzyć w głowie własne, niekoniecznie prawdziwe, scenariusze. Umiejętność rozmawiania z partnerem to kluczowa umiejętność – ta, która daje szansę na „happy end” zamiast rozstania. Od czego zacząć? Od zmiany sposobu komunikowania się. Zamiast robić partnerowi wyrzuty, powiedz, jak czujesz się z tym, jak postępuje. Zadawaj pytania, podejdź do problemów drugiej połówki z dozą empatii, a wiele problemów rozwiąże się samych.

5. Mów o uczuciach

Gdy jesteś w związku z jedną osobą przez wiele lat, możesz powoli zacząć zapominać o tym, jak ważne jest wyrażanie uczuć i emocji – nie tylko tych negatywnych, ale przede wszystkim pozytywnych. Niepozorne „kocham Cię” w SMS-ie czy na żółtej karteczce naklejonej na lodówce może być najlepszym lekarstwem na szarą codzienność.

Wniosek? Nuda to wyzwanie, z którym prędzej czy później przyjdzie się zmierzyć każdemu związkowi. Jeśli jednak zaczniecie działać zamiast poddawać się monotonii, możecie zbliżyć się do siebie jeszcze bardziej. Warto!

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Kryzys w związku

Kryzys? Nawet w najlepszych związkach

Kryzys dopada nawet najlepiej dobrane pary. Jego przyczyną może być pogorszenie sytuacji materialnej, choroba czy …