kwiaty w pudełku
Bardzo ważne jest by nasz bukiet na walentynki był spersonalizowany oraz liczba kwiatów była odpowiednio dobrana | fot.: materiał partnera

Bukiet na walentynki – idealny bukiet na święto zakochanych

Walentynki to święto, które wielu kojarzy się z miłością, a przede wszystkim obdarowaniem ukochanej osoby wyjątkowym prezentem.
Pierwsza myśl jaką każdy z nas ma, w tym wyjątkowym dniu, to bukiet na walentynki. Wielu mężczyzn sięga po tego rodzaju prezent, wiedząc, że jego ukochana będzie zachwycona. Na pewno prezentem, który oczaruje i sprawi radość kobiecie, będzie bukiet na walentynki.

Jakie kwiaty powinny znaleźć się w bukiecie na Walentynki?

Wręczenie bukietu, który dla wielu jest oczywistym prezentem w święto zakochanych sprawia, że osoba obdarowana poczuje się wyjątkowa i oczarowana.
Bardzo ważne jest by nasz bukiet na walentynki był spersonalizowany oraz liczba kwiatów była odpowiednio dobrana.
Zbyt mała ilość roślin w bukiecie sprawi, że nasz upominek będzie wyglądać nieestetycznie.
Najczęściej do bukietu na walentynki decydujemy się na czerwone róże, które są symbolem miłości. Dostępne są w wielu gamach kolorystycznych, dzięki czemu możemy sami skomponować wyjątkowy bukiet na walentynki. Jednak z czasem popularność zyskały frezje, niezwykle piękne i delikatne z pewnością zachwycą każdą kobietę. Doskonałym wyborem będą też gerbery, jaskry, irysy, eustomy, tulipany lub lilie. Dodatkowo do bukietu dobrze dodać kilka gałązek gipsówki. Ma ona bardzo drobne, białe kwiaty, dzięki czemu wypełni wolna przestrzeń w bukiecie.
Bukiety cieszą się ogromną popularnością, a każdy z nas ma ogromny wybór jeśli chodzi o kolorystykę.

kwiaty flower boxy
Ciekawą alternatywą są coraz bardziej popularne flower boxy | fot.: materiał partnera

Flower box zamiast klasycznego bukietu na walentynki

Ciekawą alternatywą są coraz bardziej popularne flower boxy. Zyskują uznanie wielu osób, między innymi za swój nie banalny wygląd. Kwiaty w pudełku prezentują się niezwykle elegancko. Są doskonałym upominkiem nie tylko na walentynki, ale i na urodziny czy imieniny. W flower boxach ważne jest również opakowanie. Najlepiej by nawiązywało ono do Walentynek. Niezwykle istotny jest też rozmiar pudełka. Zbyt małe sprawi że kwiaty pogniotą się i stracą na uroku. W pudełku możemy umieścić nie tylko kwiaty. Także wino, czy czekoladki znajdą tam swoje miejsce i będą doskonały dodatkiem do kwiatowej kompozycji. Flower box możemy zrobić sami, używając wybranych przez nas kwiatów i materiałów. Możemy zyskać prze różne wzory i kształty, wedle naszej fantazji i upodobania.
Kwiaty w pudełku układamy tak jak w wazonie. Jeśli zdecydujemy się na żywe rośliny, pamiętajmy by na dno włożyć nasączoną wodą gąbkę florystyczną. Jednak musimy ją zawinąć w folię, by kartonik nie nasiąkł wodą. Dzięki temu kwiaty na dłużej zachowają świeżość i będą utrzymywać rośliny w jednej pozycji. Mogą one wstawać ponad krawędź flower boxu, lub być schowane i przykryte wieczkiem. Taki prezent na pewno zaskoczy i zachwyci każdą osobę.

Obecnie w kwiaciarniach, przy pomocy profesjonalisty, możemy wybrać jakie kwiaty chcemy w bukiecie. Następnie florysta ze wskazanych przez nas kwiatów skomponuje piękny bukiet. Niezwykłą wartość wizualną dadzą drobne dodatki, takie jak, papier ozdobny czy wstążki. Flower boxy także znajdziemy gotowe w kwiaciarniach. Bukiet na walentynki zachwyci każdą kobietę i sprawi jej niezwykłą przyjemność.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

prezent na walentynki

Nie tylko restauracja. Pięć oryginalnych pomysłów na Walentynki z drugą połówką

14 lutego to święto wszystkich zakochanych. Tego dnia nie szczędzimy sobie czułych słów, obdarowujemy się …