nauka języka online
Nauka angielskiego w sieci jest metodą coraz bardziej popularną i naprawdę godną uwagi i zainteresowania | fot.: materiał partnera

Czy po okresie pandemii uczniowie wrócą do nauki języków obcych w tradycyjnych szkołach językowych?

Pandemia COVID-19 zmieniła całe nasze życie. Nawet, jeśli za jakiś czas pożegnamy ją na dobre, wiele z przyzwyczajeń, które nabyliśmy w trakcie jej trwania, pozostaną z nami na dobre. Wiele osób zastanawia się nad tym, jak zmieni się edukacja językowa, która w czasach lockdownu była mocno ograniczona i utrudniona. Istnieje sporo hipotez na ten temat, najbardziej prawdopodobna jest jednak ta, która mówi o przeniesieniu części działań do internetu, który zawsze jest dla nas otwarty.

Lekcja czy kurs online?

„Pandemia uświadomiła uczniom, że zajęcia angielskiego online, nie różnią się niczym od tradycyjnej szkoły językowej. Co więcej, uczniowie zauważyli, że lekcję jeden na jeden, lepiej realizują ich potrzeby. Dlaczego? To bardzo proste. Nauczyciel nie ma przed sobą całej grupy, a jedną osobę, której może poświęcić całą uwagę” – komentuje Leah Morawiec, że szkoły językowej TalkBack (https://talkback.pl). Jest w tym sporo racji. W grupie liczącej kilka czy nawet kilkanaście osób, trudno jest skupić uwagę na indywidualnych przypadkach. Nie ulega także wątpliwości, że nauka w grupie może być znacznie trudniejsza niż indywidualne podejście. Pozostaje jednak pytanie, czy kurs angielskiego online rzeczywiście może zastąpić tradycyjne lekcje? Okazuje się, że jak najbardziej. Podczas kursu internetowego, uczeń jest bardziej zrelaksowany, pewny siebie, ma więc większe możliwości przyswajania wiedzy. Co więcej, angielski z native speakerem online daje możliwości żywego kontaktu z językiem, skupienia uwagi na konkretnej osobie, jej trudnościach, ale i umiejętnościach. To naprawdę duża zaleta takiego rozwiązania.

Nauka angielskiego, a nowoczesne metody nauczania

Każdy z nas wie, że najlepiej uczy się przez doświadczenie. Jak tu jednak mówić o doświadczeniu w czasach pandemii, gdy większość z nas przez długie miesiące była zamknięta w swoich domach? Okazuje się, że nauka angielskiego online w niczym nie odbiega od tradycyjnych lekcji. Mamy przecież zaawansowane technologicznie narzędzia, kamerki czy mikrofony. Możemy rozmawiać na żywo z native speakerem, rozwiązywać zadania czy prowadzić dialogi. Angielski online daje możliwości także w zastosowaniu nowoczesnych metod nauczania poprzez prezentacje, aplikacje czy inne ciekawe metody edukacyjne, zapewniające doskonałe efekty.

Czy uczniowie wrócą do tradycyjnych szkół?

Stwierdzenie, że tradycyjne szkoły językowe odejdą w zapomnienie byłoby ryzykowne. Można jednak z całą pewnością stwierdzić, że na pewno część osób uczących się angielskiego pozostanie w formie nauki przez internet. To naprawdę wygodne, komfortowe, dlatego tak doceniane rozwiązanie. Native Speaker online daje możliwość przetestowania nowo nabytych umiejętności. Nie ma konieczności przedzierania się przez całe miasto, stania w korkach.. Można się uczyć wygodnie, z własnej kanapy czy fotela. To z pewnością główne powody, dla których przewiduje się utrzymanie zainteresowaniem nauką języków online, nawet po zakończeniu pandemii. Można by zaryzykować stwierdzeniem, że cyfryzacja i automatyzacja wielu procesów, a także przeniesienie wielu działań do sieci jest dobrym efektem pandemii, która otworzyła nam oczy na to, co daje nam technologia. Nauka angielskiego w sieci jest metodą coraz bardziej popularną i naprawdę godną uwagi i zainteresowania. Jeżeli więc planujesz zapisać dziecko na lekcje języka angielskiego lub szukasz lekcji dla siebie, rozważ atrakcyjną opcję nauki języka przez internet. To wcale nie gorszy sposób na naukę swobodnego władania językiem angielskim.

Materiał partnera

Sprawdź także

Skuteczna nauka języków obcych z książek

Skuteczna nauka języków obcych

Podróże zagraniczne są obecnie bardzo powszechne. Ludzie wyjeżdżają zarówno na wakacje, jak i w celach …