adwokat rozwód
Rozwód wiąże się z wieloma formalnościami do załatwienia, trzeba zgromadzić odpowiednią dokumentację i przygotować pisma. Należy wobec tego szukać adwokata, który zapewni kompleksową obsługę prawną | fot.: materiał partnera

Jak wybrać odpowiedniego adwokata do przeprowadzenia rozwodu?

Rozwody zwykle nie są niczym przyjemnym, nierzadko mają burzliwy przebieg i byli partnerzy wręcz ze sobą walczą. Kluczową kwestią będzie znalezienie odpowiedniego adwokata, który poprowadzi sprawę rozwodową i zrobi wszystko, aby klient był zadowolony z uzyskanego wyniku. Mając wsparcie doświadczonego profesjonalisty, można liczyć na to, że rozwód będzie chociaż nieco mniej stresujący. Niektórzy czują się wręcz sparaliżowani w sądzie. Bardzo ważne jest także odpowiednie przygotowanie do rozprawy. Trzeba załatwić wiele formalności. Niezbędne jest przygotowanie i zgromadzenie dokumentacji. We wszystkim tym pomoże dobry adwokat.

Jaki będzie odpowiedni adwokat w przypadku rozwodu?

Jeśli proces sądowy ma przebiec jak najspokojniej, być jak najmniej stresujący, to potrzebny będzie odpowiedni adwokat Tarnowskie Góry. Rozwody w tej miejscowości są orzekane przez sąd okręgowy. Na rynku działa wielu prawników, ale nie każdy będzie godny polecenia. Pierwszym krokiem jest przeanalizowanie swoich potrzeb, oczekiwań i możliwości. Inaczej będzie wyglądała sprawa rozwodowa w przypadku bezdzietnego małżeństwa niż sprawowania opieki nad osobą nieletnią. Czasem ustala się również warunki podziału majątku. Jak widać, do każdego przypadku należy podchodzić indywidualnie. Bardzo ważne jest wobec tego znalezienie odpowiedniego specjalisty, który ma doświadczenie w prowadzeniu konkretnych spraw. Musi być to osoba potrafiąca umiejętnie przeprowadzać negocjacje. Warto popytać wśród znajomych i rodziny, czy mogą kogoś polecić. Można również przejrzeć strony internetowe. Wielu adwokatów prowadzi własne witryny internetowe. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług lokalnego prawnika, co przełoży się na niższe koszty. Zaoszczędzi się między innymi na dojazdach. Współpraca z adwokatem, który ma siedzibę mocno oddaloną od miejsca zamieszkania klienta, jest bardziej kosztowna i problematyczna. Istotne będzie to, aby mieć zawsze pod ręką swojego przedstawiciela w sądzie.

Co ma znaczenie przy wyborze adwokata od rozwodów?

Rozwód wiąże się z wieloma formalnościami do załatwienia, trzeba zgromadzić odpowiednią dokumentację i przygotować pisma. Należy wobec tego szukać adwokata, który zapewni kompleksową obsługę prawną. Od profesjonalisty można oczekiwać tego, że pomoże we wszystkich formalnościach, udzieli fachowych porad prawnych. Musi być to osoba, która działa na korzyść swojego klienta, stawia na pierwszym miejscu jego interesy. Adwokat nie działa wyłącznie na sali sądowej. Zanim do niej dojdzie trzeba zająć się szeregiem innych kwestii. Niezwykle ważne jest prowadzenie negocjacji w umiejętny sposób z drugą stroną. Jako że rozwodowi najczęściej towarzyszą silne emocje, to łatwo o popełnienie jakiegoś błędu. Jeśli ma być wszystko przeprowadzone zgodnie z prawem, trzeba mieć wsparcie specjalisty w danej dziedzinie. Znaczenie ma również to, aby był dobry kontakt z prawnikiem. Powinien on odpowiadać na wszystkie zadawane pytania, rozwiewać wątpliwości swojego klienta. Należy też zwrócić uwagę na system pracy usługodawcy. Trzeba dokładnie ustalić zasady współpracy. Od prawnika należy oczekiwać tego, że przygotuje odpowiednio klienta do postępowania i każdej sprawy rozwodowej.

Materiał partnera

Sprawdź także

Serialowe kontynuacje: „Rozwód” (Divorce) z Sarah Jessicą Parker oraz „Na wylocie” (Crashing) z Petem Holmsem

Dwa nowe sezony seriali HBO Rozwód i Na wylocie pojawią się już 15 stycznia w …