kredyt online gotówkowy
Kredyt gotówkowy online to tradycyjny kredyt gotówkowy możliwy do uzyskania przez internet | fot.: materiał partnera

Kredyt gotówkowy online – jak wybrać bezpieczną formę?

Kredyt gotówkowy online to skuteczny sposób na szybkie i wygodne pozyskanie gotówki – bez stosu formalności, dokumentów i… bez wychodzenia z domu. W artykule wyjaśnimy, jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy online. Podpowiemy także, na jakie aspekty bezpieczeństwa warto zwrócić uwagę.

Kredyt gotówkowy to jeden z najpopularniejszych sposobów finansowania wydatków, realizacji marzeń i planów. Zwłaszcza tych wymagających sporego kapitału. Nic dziwnego. Kredyty gotówkowe są dziś nie tylko łatwo dostępne, ale także niedrogie i możliwe do uzyskania w 100% przez internet. Czym jest w praktyce kredyt gotówkowy online i kto może po niego sięgnąć?

Czym jest kredyt gotówkowy online?

Kredyt gotówkowy online to tradycyjny kredyt gotówkowy możliwy do uzyskania przez internet. Co ważne, określenie „online” w zależności od banku może oznaczać możliwość złożenia wniosku online (z podpisaniem umowy w oddziale) lub przeprowadzenie całego procesu (łącznie z zawarciem umowy) bez wychodzenia z domu. Kwoty kredytów gotówkowych online wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych, wypłata środków następuje jednorazowo – przelewem na rachunek kredytobiorcy, a spłata odbywa się w miesięcznych ratach – kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu. Dużą zaletą kredytów gotówkowych online jest możliwość przeznaczenia pieniędzy na dowolny cel. Przy pomocy dodatkowych środków możesz sfinansować odkładane od miesięcy marzenia (np. egzotyczne wakacje), plany (np. remont mieszkania) czy bieżące wydatki.

Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy przez internet?

Sięgnięcie po przypadkowy kredyt gotówkowy online może obciążyć Twój portfel i pozbawić dodatkowych korzyści i udogodnień. Zanim zawrzesz umowę z bankiem, porównaj dostępne na rynku oferty, zwracając uwagę przede wszystkim na:

 • dostępną kwotę finansowania. Ten parametr jest szczególnie ważny, jeśli na realizację celu potrzebujesz sporej sumy. Zanim zaczniesz analizować kolejne parametry, wyselekcjonuj kredytodawców, którzy pożyczą potrzebną kwotę;
 • RRSO. Dobry kredyt gotówkowy nie może być drogi. Wyznacznikiem atrakcyjności ekonomiczniej nie jest jednak oprocentowanie, ale RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania. RRSO zawiera w sobie nie tylko oprocentowanie, ale także wszystkie inne opłaty towarzyszące pożyczeniu pieniędzy. Im niższe, tym tańszy kredyt;
 • możliwość wyboru rodzaju oprocentowania – stałego lub zmiennego. Każdej z konstrukcji towarzyszą zalety i wyzwania. Mając wybór, możesz zdecydować, która z nich będzie dla Ciebie bardziej odpowiednia;
 • możliwość karencji w spłacie. Dzięki takiemu udogodnień będziesz mógł odroczyć spłatę raty, np. w przypadku nadprogramowych wydatków czy przejściowych kłopotów finansowych. Sięgając po Mistrzowski Kredyt Gotówkowy w Santander Consumer Bank – bank od kredytów, będziesz mógł zapłacić pierwszą ratę nawet za 2 miesiące.

Bezpieczeństwo kredytów gotówkowych online – na co warto zwrócić uwagę?

Jeśli wciąż nie masz pełnego zaufania do cyfrowych produktów i nowych technologii, możesz spać spokojnie. Każdego dnia banki dokładają starań, aby zapewnić swoim klientom maksimum bezpieczeństwa. Efektem jakichkolwiek uchybień, które mógłby zagrozić bezpieczeństwu środków finansowych i danych klientów, byłaby nie tylko utrata reputacji, ale także odpływ klientów. A na to żaden bank zwyczajnie nie może sobie pozwolić. Aby zapewnić kredytobiorcom najwyższy poziom bezpieczeństwa, kredytodawca stosują proste, lecz skuteczne procedury. Aby zobrazować je w praktyce, posłużymy się konkretnym przykładem. Będzie nim Mistrzowski Kredyt Gotówkowy online oferowany przez Santander Consumer Bank – bank od kredytów.

Od czego zacząć?

Po złożeniu wniosku o kredyt i otrzymaniu wstępnej pozytywnej decyzji kredytodawca przygotuje dokumenty kredytowe, w tym umowę o kredyt gotówkowy. W zależności od swoich preferencji możesz zawrzeć ją w trybie kurier lub w trybie przelew. W zależności od wybranego sposobu zawarcia umowy następują kolejne kroki:

Tryb kurier

 • W uzgodnionym terminie pracownik firmy kurierskiej dostarczy kompletną dokumentację kredytową.
 • Jeśli zaakceptujesz treść i nie masz do niej żadnych uwag, podpisz dokument.
 • Obowiązkiem kuriera będzie weryfikacja Twojej tożsamości, ponieważ dokumentacja kredytowa może zostać przekazana wyłącznie wnioskodawcy. Weryfikacja odbywa się na podstawie danych z dokumentu tożsamości, które podałeś podczas rozmowy telefonicznej z pracownikiem infolinii Santander Consumer Bank – bank od kredytów.
 • Podpisaną i kompletną dokumentację kredytową oraz dokument poświadczający źródło i wysokość dochodu (jeżeli był wymagany) przekaż kurierowi.
 • Następnie pracownicy banku zweryfikują ją pod kątem poprawności i kompletności. Na podstawie zawartych w niej danych kredytodawca podejmie ostateczną decyzję. Jeśli będzie pozytywna, prześle Ci podpisany w imieniu Santander Consumer Bank – bank od kredytów egzemplarz umowy o kredyt gotówkowy, a następnie uruchomi środki.

Tryb przelew

 • Przez cały okres wnioskowania o kredyt gotówkowy będziesz dostawał wiadomości elektroniczne informujące o etapie, na jakim znajduje się wniosek o przyznanie kredytu gotówkowego oraz z informacjami o dalszych krokach.
 • W przypadku akceptacji treści umowy potwierdź zapoznanie się z dokumentacją kredytową poprzez złożenie oświadczenia woli w formie elektronicznej, co jest równoznaczne z własnoręcznym podpisaniem.
 • W celu potwierdzenia tożsamości wykonaj przelew na kwotę 1 zł z rachunku bankowego, którego jesteś właścicielem. Płatności możesz dokonać przy pomocy:
 • PBL – „pay by link” – dane do przelewu przenoszą się automatycznie i nie wymagają żadnego uzupełniania;
  • „szybkiego przelewu bankowego” – aby przelew był skuteczny, dane do przelewu należy skopiować (w całości) i wkleić, nie należy też nic więcej dopisywać;
  • zwykłego przelewu – aby przelew był skuteczny, dane do przelewu należy skopiować (w całości) i wkleić, nie należy też nic więcej dopisywać.
 • Po otrzymaniu przelewu na kwotę 1 zł, Santander Consumer Bank – bank od kredytów podejmie ostateczną decyzję kredytową i przekaże ją w wiadomości elektronicznej wysyłanej na adres poczty elektronicznej.
 • Informacja o statusie wniosku o przyznanie limitu kredytowego i wydanie karty są dostępne po zalogowaniu do Panelu Klienta.

W obu trybach tożsamość kredytobiorcy jest więc weryfikowana, a każdy etap procedury odpowiednio zabezpieczony.

Materiał partnera

Sprawdź także

doradca finansowy

Czym zajmuje się doradca finansowy? 

Doradca finansowy w Białymstoku to specjalista, który zajmuje się pomaganiem klientom w zarządzaniu ich finansami. …