promocje bankowe
Promocje kredytów gotówkowych zwykle polegają na obniżkach w oprocentowaniu | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Promocje bankowe: sposób na tańszy kredyt gotówkowy

Każdy z nas potrzebuje czasem dodatkowego zastrzyku gotówki. Czasem wystarczy pożyczka od kogoś bliskiego, ale najczęściej sięgniemy po wsparcie instytucji bankowej. Jest to opcja pewna i bezpieczna. Wiąże się jednak z koniecznością regularnego opłacania rat. Jak efektywnie zminimalizować koszty kredytu gotówkowego? Prezentujemy sprawdzony sposób.

Czym są promocje bankowe i kiedy warto im zaufać

Promocja należy do jednego z podstawowych narzędzi marketingowych wdrażanych we wszystkich sektorach rynku. Czym charakteryzują się te z zakresu bankowości? Wyjaśniamy i wskazujemy, w jakim momencie najbardziej opłacalne jest skorzystanie z tej opcji.

Choć chwyty marketingowe są już dobrze znane większości z nas, często i tak podświadomie łapiemy się na nie. Wszystko za sprawą naszego mózgu, który działa w specyficzny sposób. Lubimy otrzymywać rzeczy za darmo lub taniej, ponieważ daje nam to poczucie, iż zyskaliśmy coś więcej, niż standardowy konsument. W przeszłości powszechną praktyką było promowanie produktów przez tzw. fałszywe benefity, jednak obecnie, prawo dostosowało się do realiów i w coraz większym stopniu ogranicza nieuczciwe praktyki sprzedażowe. W związku z powyższym żadne rabaty, bonusy czy promocje nie mogą być sygnalizowane w ofercie, jeśli nie mają pokrycia w rzeczywistości.

Zmiana ta dotyczy także sektora bankowego. Obecnie, gdy instytucja pożyczkowa informuje konsumentów np. na swojej stronie internetowej o obowiązującej promocji, musi rzeczywiście wywiązać się z jej założeń. Dodatkowo wszystkie elementy kampanii marketingowej opartej na bonusach muszą być zgodne z ustawą oraz szczegółowo opisane w regulaminie promocji. Zatem promocje bankowe rzeczywiście istnieją i można bezpiecznie z nich korzystać, jeśli zgadzamy się na warunki zawarte w dokumentach dotyczących założeń danej reklamy.

Znaczenie RRSO w analizie promocji kredytów gotówkowych

Gdy przeczytamy regulamin promocji i przemyślimy wszystkie założenia związane z bonusem, odnosząc je do naszej, indywidualnej sytuacji, możemy podjąć decyzję, czy rzeczywiście chcemy skorzystać z oferty marketingowej. Skąd wiedzieć jednak na co należy zwrócić uwagę? Prezentujemy najważniejsze kwestie.

Promocje kredytów gotówkowych zwykle polegają na obniżkach w oprocentowaniu. To największa zaleta z perspektywy klienta, ponieważ wiąże się z niższą ratą kredytu. Niestety czasem zdarza się, że banki rekompensują sobie jedną zniżkę, podwyższając koszt innych parametrów produktu. W przypadku kredytów gotówkowych jest to zwykle prowizja.

Prowizja to jednorazowa (lub uiszczana w kilku ratach) opłata, stanowiąca wynagrodzenie dla banku za udzielenie świadczenia. Jej podwyższenie wpływa na RRSO. Dlatego to analiza tego współczynnika będzie najważniejsza. Jeśli po promocji, RRSO wybranego przez nas kredytu faktycznie spadło w stosunku do okresu poprzedzającego, bonus ma charakter realny. Gdy natomiast wskaźnik nadal utrzymuje się na tym samym poziomie, albo nawet jest wyższy, nie warto korzystać z oferty danego banku.

Opłacalne kredyty gotówkowe – jak szukać?

Nie ma idealnego sposobu na znalezienie optymalnej oferty kredytu gotówkowego, ponieważ każdy z nas ma inne możliwości i potrzeby. Istnieją natomiast narzędzia, które wspierają osoby poszukujące korzystnych opcji. Przykładem może być porównywarka kredytów Comparer.pl.

Używając platformy Comparer.pl w łatwy i szybki sposób znajdziesz kredyt gotówkowy odpowiadający wszystkim Twoim oczekiwaniom. Wystarczy, że wejdziesz na stronę porównywarki i korzystając z asystenta pożyczkowego, wskażesz, jakie parametry świadczenia Cię interesują. Kredyty gotówkowe Comparer.pl dobierane są indywidualnie do wymagań klientów, dlatego wykorzystując porównywarkę do zestawiania propozycji bankowych, masz pewność, że wyniki, które zwróci algorytm, będą opierały się na przedstawionych przez Ciebie danych. 

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kredyt wykresy

Co powinieneś wiedzieć o kredycie gotówkowym, zanim się na niego zdecydujesz?

Masz na głowie nagłą naprawdę samochodu, który jest Twoim środkiem do zarabiania pieniędzy? Potrzebujesz dokupić …