karta debetowa
Aby dobrze wybrać ofertę kredytu gotówkowego, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, ile pieniędzy chcesz pożyczyć i na jaki okres | fot.: materiał partnera

Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to rozwiązanie dla osób, które poszukują szybkiej gotówki na dowolne cele – wakacje, sprzęt RTV/AGD czy kursy doszkalające. Aby znaleźć najlepszą ofertę kredytu gotówkowego, warto skorzystać z rankingu najtańszych kredytów gotówkowych.

1. Wybieranie kredytu gotówkowego: ile chcę pożyczyć i na jak długo? 

2. Wybieranie kredytu gotówkowego: jak szybko chcesz mieć pieniądze na koncie? 

3. Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas szukania najlepszej oferty kredytu gotówkowego? 

Poszukujesz najlepszej oferty? Mamy coś dla Ciebie. Kredyt gotówkowy (sprawdź na https://www.finansowysupermarket.pl/kredyt-gotowkowy ) otrzymasz jeszcze szybciej dzięki porównywarce Finansowego Supermarketu. Znajdziesz też tam informacje o formalnościach, które musisz załatwić w poszczególnych bankach i wiele innych.

Wybieranie kredytu gotówkowego: ile chcesz pożyczyć i na jak długo? 

Aby dobrze wybrać ofertę kredytu gotówkowego, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, ile pieniędzy chcesz pożyczyć i na jaki okres. Przekłada się to bowiem na wysokość comiesięcznej raty. Ponadto niektóre banki stosują ograniczenia co do kwoty minimalnej i maksymalnej kredytu gotówkowego, który można zaciągnąć, więc w ten sposób wyeliminujesz już niektóre oferty. Zwłaszcza oferty promocyjne mogą nie być w Twoim zasięgu, jeśli zdecydujesz się na kredyt na wysoką kwotę. 

Wybieranie kredytu gotówkowego: jak szybko chcesz mieć pieniądze na koncie? 

Nie wszystkie banki skłonne są udzielać kredytów szybko i bez wielu formalności. Wiele z nich długo będzie analizować Twój wniosek, analizując dokładnie Twoją historię kredytową i zastanawiając się, jakie podejmują ryzyko, pożyczając Ci pieniądze. Inne banki z kolei chętnie zostają kredytodawcami nawet dla mniej sprawdzonych klientów, szczególnie jeśli w grę wchodzi niższa kwota. Poczytaj koniecznie opinie w Internecie na temat interesujących Cię banków i tego, jak wyglądają w nich formalności.  

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas szukania najlepszej oferty kredytu gotówkowego?

1. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO)

Jest to wskaźnik, który od oprocentowania różni się tym, że zawiera także wszystkie dodatkowe opłaty kredytowe, takie jak opłatę za udzielenie kredytu. RRSO wyrażone jest w procentach w skali roku. Porównując oferty kredytów, kieruj się wskaźnikiem RRSO, a nie oprocentowania. 

2. Opłaty za ubezpieczenie kredytu gotówkowego

Opłaty za udzielenie kredytu warto płacić, ponieważ zabezpiecza Cię to przed nieprzewidzianymi zdarzeniami losowymi. Takimi zdarzeniami są np. chwilowa niewypłacalność z uwagi na utratę pracy lub wypadek. Przed uzyskaniem kredytu powinno się także dokładnie wczytać w umowę ubezpieczeniową. Jeśli nie pasuje Ci ona, możesz skorzystać z oferty innego ubezpieczyciela niż tego, który proponuje Ci bank.

3. Dodatkowe usługi i związane z nimi koszty

W wielu bankach zapłacisz za takie usługi, jak zmiana harmonogramu spłat czy sporządzenie aneksu do umowy. Wszystkie te opłaty powinny być dla nas jasne w momencie, gdy decydujemy się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego. 

4. Wysokość raty

Decyzja o wysokości raty będzie nam towarzyszyć nierzadko przez lata. Zależy ona od wielu czynników, m.in. długości okresu spłaty i rodzaju raty (rata stała lub malejąca). Pamiętaj, że kwota, która w obecnej sytuacji może wydawać Ci się mała, za parę lat lub nawet miesięcy może być zaporowa. Realistycznie ustal wysokość raty z uwzględnieniem nieprzewidzianych wypadków. 

5. Rodzaj raty 

Rata kredytu gotówkowego może mieć formę stałą lub malejącą. W pierwszym przypadku w każdym miesiącu zapłacisz ratę tej samej wysokości, w drugim – na początku będziesz płacić dużo więcej niż w przypadku raty stałej, na końcu bardzo niewiele. W przypadku raty stałej spłacamy też na początku głównie odsetki, w przypadku malejącej większa część raty to spłacany kapitał.  

 Materiał partnera

Sprawdź także

doradca finansowy

Czym zajmuje się doradca finansowy? 

Doradca finansowy w Białymstoku to specjalista, który zajmuje się pomaganiem klientom w zarządzaniu ich finansami. …