Uśmiechnięta para korzysta z laptopa
Nowy zakup, prace remontowe albo po prostu nieprzewidziane wydatki – istnieje wiele możliwych sytuacji, w których niezbędny okaże się szybki zastrzyk gotówki. | fot.: Fotolia

Pożyczki przez internet nie tracą na popularności

Nowy zakup, prace remontowe albo po prostu nieprzewidziane wydatki – istnieje wiele możliwych sytuacji, w których niezbędny okaże się szybki zastrzyk gotówki. Dlatego współcześnie dużym zainteresowaniem cieszą się internetowe usługi pożyczkowe, zapewniające wygodną formę uzyskania ekspresowego wsparcia finansowego. Jednak decydując się na taki krok, warto przede kierować się ofertami sprawdzonych firm oraz zadbać o bezpieczeństwo dokonanej transakcji.

Pożyczki online – czym są i skąd się bierze ich popularność?

Zanim przejdziemy do myślenia o korzyściach, związanych z tego rodzaju dofinansowaniem, powinniśmy wiedzieć, czym w istocie są pożyczki przez internet. To forma wsparcia pieniężnego, udzielanego w trybie online przez pozabankowe firmy (na podstawie umowy cywilnoprawnej, ograniczonej polskim prawem i regulowanej przepisami konkretnych ustaw). Zatem na wstępie trzeba zaznaczyć, że takie dofinansowania nie mogą być utożsamiane z kredytami, których udzielają jedynie banki. Zresztą stąd również bierze się ich atrakcyjność i niesłabnąca popularność w ostatnich czasach. Oczywiście uzyskanie kredytu wiąże się często z zamiarem uzyskania bardzo dużej sumy pieniędzy, przeznaczonej na konkretny cel (np. zakup mieszkania). Przez to jednak wymaga spełnienia wielu warunków i załatwienia licznych formalności, począwszy od udania się do banku, a skończywszy na takich kwestiach, jak wykazanie zdolności kredytowej czy zapewnienie wkładu własnego. Tymczasem pożyczki pozabankowe, choć dotyczą zdecydowanie mniejszych kwot, są administracyjnie znacznie uproszczone. Zazwyczaj nie wymagają żadnych zaświadczeń, a jedynie podania podstawowych danych czy spełnienia zasadniczych kryteriów (dotyczących wieku czy obywatelstwa polskiego). Co więcej, wypełnienie wniosku jest proste, szybkie i odbywać się przez internet – podobnie zresztą jak uzyskanie decyzji od firmy pożyczkowej, która może zostać wydana w trybie online czasem nawet w 15 minut.

Różne rodzaje pożyczek przez internet

Rosnące zainteresowanie tego typu wsparciem finansowym sprawiło, że obecnie występuje ono w różnych formach, a przez to też na nieco innych zasadach. Warto więc wskazać najpopularniejsze współcześnie rodzaje internetowych pożyczek. Przede wszystkim bardzo znane są tzw. chwilówki. Opierają się one na niedużych kwotach – maksymalnie rzędu paru tysięcy złotych – oraz charakteryzują się krótkim terminem spłaty (od 30 do 60, czasem do 90 dni). Ale istnieją także pożyczki na raty, chętnie wybierane ze względu na wyższe, przyznawane sumy (do kilkunastu tysięcy złotych) i dłuższy czas zwrotu, w dodatku rozłożonego na raty. W takim przypadku pieniądze również są sprawnie przekazywane, jednak zdarza się, że trzeba poczekać na decyzję jeden dzień. Tu warto wspomnieć, że wspomniane dofinansowania odbywają się zwykle za pośrednictwem założonego wcześniej konta klienta w wybranej firmie pożyczkowej. Ale i to nie jest jedyną opcją. Inną możliwość to z kolei pożyczki przez internet na konto. Po szybkiej weryfikacji tożsamości (w postaci przelewu o wysokości 0,01-1 zł) uzyskane środki trafiają bezpośrednio na polskie, prywatne konto bankowe.

Minimum formalności i kryteriów do spełnienia, prosta procedura, odbywająca się w trybie online i przekładająca się na prędkość oraz wygodę otrzymania pieniędzy – wszystko to sprawia, że szybka pożyczka przez internet wciąż zyskuje na zainteresowaniu mnóstwa osób. Pamiętajmy jednak, że – podobnie jak w przypadku innych form wsparcia finansowego, wymagających terminowej spłaty – do korzystania z tego typu usług trzeba podchodzić ostrożnie. Przede wszystkim wybierać wśród ofert sprawdzonych, zaufanych firm pożyczkowych, które możemy znaleźć za pośrednictwem takich serwisów, jak https://www.pozyczki-24.pl/. A ponadto traktować tego typu dofinansowanie jako szybki, chwilowy zastrzyk gotówki, nie zaś jako długoterminowy, wyższy kredyt czy tym bardziej sposób na spłatę innych zobowiązań pieniężnych.

OLI

Sprawdź także

doradca finansowy

Czym zajmuje się doradca finansowy? 

Doradca finansowy w Białymstoku to specjalista, który zajmuje się pomaganiem klientom w zarządzaniu ich finansami. …